Szukaj na blogu

Językowe prezenty dla dzieci i młodzieży

Lista ponad 20 mądrych prezentów na Święta i na całe życie. Plus ten jeden najważniejszy.

Nadchodzący czas to czas niezwykły, zwłaszcza dla najmłodszych. Każde dziecko jest wyjątkowe, pełne niepowtarzalnych marzeń, pasji i radości. W tym szczególnym okresie warto zastanowić się, jak sprawić, aby święta były dla nich czasem radości oraz budowania wspomnień i doświadczeń na całe życie.

Kiedy  dzieci otwierają świąteczne prezenty, warto postawić na coś więcej niż tylko parę minut radości. Nie chcemy w końcu, aby podarunki już po kilku dniach pokryły się kurzem i stały zapomniane w kącie. Kupuj rzeczy, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale również wspomogą rozwój intelektualny dziecka i jego kreatywność. W ten sposób prezent staje się nie tylko upominkiem na chwilę, ale inwestycją w przyszłość. 

Każde dziecko jest inne...

Każde dziecko ma swoje własne zainteresowania, marzenia i unikalną osobowość. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby podczas świąt skupić się na indywidualnych potrzebach. Dotyczy to zarówno maluchów jak i starszych dzieci czy nastolatków. Wybierając prezenty, pamiętajmy, by były one dostosowane do wieku,  zainteresowań dziecka, rozwijające talenty i inspirujące do dalszego rozwoju. A nade wszystko dbajmy o to, by były podarowane z miłości. Najmniejszy prezent podarowany z serca jest wart więcej niż każdy inny.

...ale wszystkie dzieci bez wyjątku potrzebują tego jednego

Każde dziecko bez wyjątku potrzebuje tego, żeby poświęcić mu swój czas. Ale jak to zrobić, kiedy przed świętami jest tyle zamieszania? Nie pozwól na to, by kupowanie prezentów na święta stało się przysłowiową drogą przez mękę. Czas spędzony na gorączkowych poszukiwaniach podarunków to czas, który można by poświęcić swojemu dziecku.  Skorzystaj z naszych podpowiedzi, które pozwolą ci zaoszczędzić sporo czasu, spokojniej podejść do świątecznych przygotowań i przede wszystkim, dadzą szansę na podarowanie najważniejszego prezentu, jakim jest wspólnie spędzony z dzieckiem czas.

Kup prezenty wcześniej

Jeśli korzystasz ze sklepów stacjonarnych, unikniesz w ten sposób tracenia czasu na stanie w kolejkach. A jeśli korzystasz ze sklepów online, nie narazisz się na problemy z dostępnością produktów oraz oszczędzisz sobie stresu związanego z oczekiwaniem na dostawę.

Przygotuj sobie listę prezentów

Wtedy nie stracisz czasu na zastanawianie się, co kupić, który produkt z reklamy wybrać. Jeśli twoje dziecko ma jakiś problem, niech prezent pomoże go rozwiązać. Jeśli ma bzika na punkcie jakiejś aktywności, niech prezent ją rozwija. Jeśli ma jakieś marzenie, niech prezent przybliży twoje dziecko do jego spełnienia. W ten sposób osiągniesz podwójne korzyści – zyskasz czas i pewność, że zakupiony produkt odpowie na potrzeby dziecka.

Korzystaj z doświadczenia innych

Koleżanka zachwyca się prezentem, który jej dziecko dostało od dziadków? Dopytaj, zapisz. Stwórz sobie listę, podczas rozmów z innymi rodzicami którą będziesz wykorzystywać nie tylko od święta, ale także wtedy, kiedy trzeba będzie wybrać prezent na urodziny, dzień dziecka czy z innej okazji. 

Rewizja stworzonej już listy jest dużo łatwiejsza niż jej tworzenie. Dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej listy mądrych prezentów, które sami chętnie podarowalibyśmy dzieciom. Prezentujemy sprawdzone przez rodziców i dzieci mądre prezenty w sugerowanych kategoriach wiekowych. Pamiętaj jednak, że najlepiej znasz swoje dziecko, jego zainteresowania, potrzeby i możliwości.

Prezenty do 6. roku życia

Na tym etapie osłuchanie z angielskim jest szczególnie przyjemne i szalenie ważne dla dalszego nastawienia dziecka do języka obcego w dalszych latach życia. Kolorowe ilustracje, grube strony, pierwsze wyrazy (100 pierwszych słówek, fiszki dla przedszkolaka) wpadające w ucho i znane piosenki jak Twinkle twinkle little star czy rymowanki Eeny meeny i ich nagrania – wszystko to skutecznie zachęci dziecko do spędzania czasu z językiem angielskim i ...z tobą. Możesz bez problemu towarzyszyć dziecku w początkach językowej przygody, być przewodnikiem, ale także odkryć w sobie dziecko i czerpać korzyści z radosnych i kolorowych chwil z naszymi podarunkami.

Prezenty do 6. roku życia

Prezenty dla dzieci w wieku 7-9 lat

Na tym etapie nadal ważne jest osłuchanie z angielskim, jednak dziecko jest już bardziej samodzielne i warto tę zdolność dobrze wykorzystać. Dziecko może wybierać, powtarzać, grać, szukać angielskich wyrazów, a nawet czytać pierwsze książki po angielsku z pomocą rodzica lub próbować nawet bez niej, wzorując się na np. nagraniu. Jednocześnie dziecko potrzebuje coraz większej ilości słówek. Żeby rozwijać słownictwo może już swobodnie korzystać z kolorowych fiszek z napisami czy ze specjalnie dostosowanych do etapu rozwoju i umiejętności książek. Mamy w ofercie nie tylko niesamowicie oryginalne historie z ćwiczeniami i grą do nauki angielskiego, ale nawet fantastyczne adaptacje literatury klasycznej. Musisz zobaczyć dumę na twarzy twojego dziecka, kiedy będzie mogło pochwalić się, że przeczytało Opowieść wigilijną czy Anię z Zielonego Wzgórza po angielsku. 

Prezenty dla dzieci w wieku 10 lat i starszych

Ten wiek to czas coraz większej samodzielności. Do propozycji z poprzedniej kategorii wiekowej, która tu nadal jest aktualna, mogą dołączyć już trochę poważniejsze książki przygodowe dla młodzieży czy bardziej złożone gry, dzięki którym oprócz umiejętności językowych dziecko zdobędzie umiejętności przydatne w codziennym życiu jak logiczne myślenie czy planowanie. Wielbicielom rozgrywek na czas oraz angielskiego słownictwa do gustu przypadnie Bójka na słówka w wersji podstawowej lub Level master. Natomiast grę planszową Let’s talk. Projekt miasto polecamy wszystkim, którzy chcą przełamać barierę językową i opór przed mówieniem po angielsku. 

Prezenty dozwolone od 15 roku życia ;)

Nie ulega wątpliwości, że nastolatki i dorośli też chcą być zaskakiwani mądrymi i przede wszystkim przydatnymi prezentami. Jeśli lubisz się uczyć języków, planujesz wyjazd czy zmianę pracy, dobrze jest odświeżyć znajomość angielskiego. Jeśli twoje nastoletnie dziecko czeka ważny egzamin, lub po prostu chcesz zapewnić mu dobry start w dorosłość – sprezentuj mu angielski.

Prezenty dozwolone od 15 roku życia ;)

Angielski to prezent na całe życie!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...