Książki

Gramatyki

category product
Poziom: A0-C2

Praktyczne książki gramatyczne przystępnie i wyczerpująco opisują wszystkie zagadnienia gramatyczne, a liczne przykłady pokazują ich zastosowanie w praktyce.

Różnorodne ćwiczenia i zbiorcze testy pozwalają samodzielnie sprawdzić stopień opanowania materiału.

W ofercie tytuły do nauki 11 języków.

Repetytoria

category product
Poziom: A1-C2

Praktyczne repetytoria z ćwiczeniami i tabelami dla studentów, uczniów, słuchaczy szkół językowych i samouków do nauki lub gruntownej powtórki:

- przystępny język,
- wyczerpujące objaśnienia wszystkich zagadnień gramatycznych,
- przykłady użycia w praktyce,
- dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

category product
Poziom: A1-C1

Repetytoria dla uczniów, studentów i osób samodzielnie uczących się języka:

- doskonała pomoc do matury i egzaminów,
- polecane nauczycielom do wykorzystania na lekcjach,
- w każdym zestawie książka + płyta CD,
- na każdym poziomie zaawansowania:
od początkującego do zaawansowanego.

Testy i ćwiczenia

category product
Poziom: A1-C2

Testy i ćwiczenia wydawnictwa Edgard to doskonała pomoc dla osób, które chcą doskonalić znajomość języka obcego lub przygotować się do egzaminów, sprawdzianów czy matury, a także zdobyć certyfikaty językowe.

W ofercie znajdują się zbiory ćwiczeń i zestawy testów do języka angielskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, języka włoskiego, języka rosyjskiego, języka portugalskiego, języka szwedzkiego oraz języka norweskiego. 

W podręcznikach pojawiają się różne typy zadań: zarówno zadania egzaminacyjne (na słowotwórstwo, uzupełnianie luk, transformacje, parafrazy), jak i ćwiczenia utrwalające słownictwo (krzyżówki, rebusy, zgadywanki). Klucz odpowiedzi umieszczony na końcu książki umożliwia samodzielne sprawdzenie rozwiązania. 

Różnorodne zestawy ćwiczeń i testów wraz z kluczami odpowiedzi ułatwiają poszerzenie zasobu współczesnego słownictwa oraz powtórkę zagadnień gramatycznych.

Różne poziomy zaawansowania:
dla początkujących A1, dla znających podstawy A2, dla średnio zaawansowanych B1-B2, dla zaawansowanych C1-C2.

category product
Poziom: A1-C1

Kryminały z ćwiczeniami to doskonałe połączenie powieści kryminalnej i oryginalnego kursu językowego. Publikacje z serii to lektury uproszczone (readers), dopasowane do poziomu znajomości języka odbiorcy. Podczas lektury wciągającej fabuły kryminalnej poznasz współczesne słownictwo, utrwalisz konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz poprawną wymowę.

Trudniejsza słowa i zwroty we tekście zostały specjalnie zaznaczone, a ich tłumaczenia znajdują się na marginesach książki. Dodatkowo na końcu powieści czytelnik znajdzie słowniczek zawierający wszystkie trudniejsze słówka i wyrażenia. Różnorodne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne zamieszczone  co dwa rozdziały pomagają utrwalić zdobytą wiedzę.

W serii wydane zostały zarówno kryminały z ćwiczeniami na różnych poziomach zaawansowania (dla osób znających podstawy, dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych), jak i samouczki z kryminałem, w których poza tłumaczeniami słówek, słowniczkiem oraz ćwiczeniami znajdują się także wyjaśnienia gramatyczne. 

Niektóre kryminały można nabyć w wersji z audiobookiem. Audiobook w wykonaniu native speakera ułatwia opanowanie poprawnej wymowy, osłuchanie się z prawidłowym akcentem oraz rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu.Dostępne są także zestawy zawierające e-book. W serii znajdują się kryminały do nauki języka angielskiego, języka niemieckiego, języka hiszpańskiego, języka francuskiego oraz języka włoskiego.

Kryminały to: 
- współczesne słownictwo 
- urozmaicone ćwiczenia leksykalno-gramatyczne
- tłumaczenia trudniejszych słówek 
na marginesach 
- klucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek

category product
Poziom: A2-C2

Niekonwencjonalny sposób nauki, dzięki któremu mimochodem uczysz się języka. Zasady gramatyczne i słownictwo przyswoisz w naturalny sposób podczas czytania opowieści i rozwiązywania ćwiczeń. Na marginesach znajdziesz tłumaczenia trudniejszych słówek, które pozwolą ci cieszyć się przyjemnością lektury, bez odrywania się od książki. Na końcu każdego rozdziału znajdziesz ćwiczenia utrwalające materiał leksykalny oraz sprawdzające zrozumienie treści.

category product
Poziom: A2-C1

Unikalne kursy pozwalające na kontynuację nauki języka na poziomie średnio zaawansowanym. Metoda zintegrowanej nauki umożliwia szybko opanować wszystkie kompetencje językowe:
- poszerzyć słownictwo
- rozwinąć umiejętność czytania tekstów
- tworzyć wypowiedzi pisemne.

Do każdej z książek dołączona jest płyta audio CD z nagraniami profesjonalnych lektorów.

Seria "Aktywnie"

category product
Poziom: A2-B1

Publikacje z serii AKTYWNIE to doskonała pomoc w nauce języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego dla osób znających podstawy i średnio zaawansowanych (poziom A2-B1). Praca z książką pozwala poszerzyć i utrwalić słownictwo, przyswoić struktury leksykalno-gramatyczne i poznać język w praktyce!

Każda publikacja z serii AKTYWNIE! to:
- 200 różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym utrwalisz słówka i zwroty w kontekście
- wyjaśnienia gramatyczne, które pozwolą ci zastosować wiedzę w praktyce
- ciekawostki, idiomy i powiedzenia, które pomogą lepiej zrozumieć specyfikę danego kraju
- kolorowe, atrakcyjne wydanie, dzięki któremu nauka staje się przyjemniejsza
- przydatne zwroty i wyrażenia ułatwiające rozmowy z obcokrajowcami!

Seria "Nie gryzie"

category product
Poziom: A0-C2

Książki, które szybko i w interesujący sposób pozwalają opanować podstawy języka w oparciu o metodę aktywnej nauki poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń.

W książce znajdują się:
- najpopularniejsze zagadnienia
- dialogi lub teksty z tłumaczeniami
- różnorodne ćwiczenia
- podstawy gramatyki
- ciekawostki i minisłowniczki

Seria "W obrazkach"

category product
Poziom: A1-A2

Seria "W obrazkach" to atrakcyjny i skuteczny sposób nauki języka obcego metodą wizualną. W publikacjach znajdziesz 1000 najważniejszych słów przedstawionych za pomocą ilustracji. W książkach zawarte są również ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, słownik, wyjaśnienia gramatyczne i fonetyczne, odpowiedzi do ćwiczeń.

W serii ukazały się:
Angielski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka
Niemiecki w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka
Koreański w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka

Rozmówki

category product
Poziom: A1-A2

Rozmówki na każdy wyjazd to niezbędna pomoc dla osób wybierających się w podróż służbową, turystyczną albo na staż czy studia. Publikacje zawierają niezbędne słowa i zwroty, wskazówki dotyczące wymowy, słowniczek, informacje o kulturze i praktyczne porady turystyczne.

Słowniki

category product
Poziom: A1-C2

Słowniki to doskonała pomoc dla osób na każdym poziomie zaawansowania - tłumaczy, osób uczących się do matury, egzaminów językowych Cambridge English: First i Advanced, dla studentów oraz samouków. Słowniki zawierają aktualne słownictwo i liczne przykłady użycia słów i wyrażeń w codziennej komunikacji. 

W ofercie:
współczesny słownik angielsko-polski i polsko-angielski; niemiecko-polski i polsko-niemiecki
- praktyczny słownik angielsko-polski i polsko-angielski; niemiecko-polski i polsko-niemiecki
- słownik medyczny i techniczny angielsko-polski i polsko-angielski
- słownik japońsko-polski i polsko-japoński; chińsko-polski

Książki

Nauka języków obcych może być naprawdę przyjemna. W tym dziale znajdziecie m.in. książki skierowane do osób, które pragną połączyć naukę języków obcych z rozrywką w postaci ciekawej lektury. Wbrew pozorom czytanie książek w języku obcym jest możliwe nawet na poziomie podstawowym. Udowadniają to nasze wydawnictwa, w których książki zostały wzbogacone o materiały dydaktyczne, takie jak samouczki, ćwiczenia, słowniki i audiobooki. Dostępne u nas  dotyczą najpopularniejszych języków i wszystkich poziomów zaawansowania ich znajomości. Zapraszamy do skorzystania z tej nietypowej i bardzo interesującej metody nauki.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych z książek?

Tradycyjne metody nauki języków obcych z czasem stają się nużące. W dodatku przeznaczając czas na naukę rezygnujemy z tego, co sprawia nam przyjemność. Dla wielu osób jest to czytanie książek. Właśnie z myślą o nich postanowiliśmy wydać ciekawe obcojęzyczne lektury, powieści w języku obcym oraz adaptacje klasyki literatury w języku obcym. Wszystkie powieści do nauki języków wzbogaciliśmy o materiały dydaktyczne. Zaletą nauki w ten sposób jest między innymi możliwość poznania współczesnego słownictwa, jakim posługują się native speakerzy. Podręczniki i kursy nie zawsze są w stanie je uchwycić. W ten sposób poznajemy również kulturę i specyfikę danego kraju. Poza nauką języka obcego zagłębiamy się również w fabułę książki, co stanowi źródło przyjemności.

Co zawierają proponowane przez nas książki?

Podstawą każdej pozycji jest oczywiście lektura. Zdajemy sobie jednak sprawę że zwłaszcza osoby uczącej się języka obcego na poziomie podstawowym lub średnio zaawansowanym miałyby problemy z przeczytaniem jej w tradycyjny sposób. Dlatego trudniejsze słówka i zwroty zostały specjalnie oznaczone w tekście, a na marginesach znajduje się ich objaśnienie. Na końcu książek umieściliśmy również przydatne słowniczki. Z kolei ćwiczenia leksykalno-gramatyczne pomagają w sprawdzeniu swoich umiejętności językowych po przeczytaniu każdego rozdziału. Niektóre pozycje są również dostępne w formie audiobooków i ebooków. Postawiliśmy przede wszystkim na kryminały z ćwiczeniami, ponieważ z reguły ich fabuła jest niezwykle wciągająca.

Książki przeznaczone do nauki najpopularniejszych języków

Wydając książki do nauki języków nie poprzestaliśmy jedynie na języku angielskim. Polacy chętnie uczą się takich języków obcych jak niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski czy francuski. Specjalnie wydane książki w tych językach znajdują się w ofercie naszego wydawnictwa. Wierzymy, że każda godzina poświęcona lekturze i nauce przyniesie kursantowi podwójną korzyść.

Podręczniki i repetytoria do nauki języków obcych

Oprócz książek fabularnych w języku obcym w naszej księgarni dostępne są również tradycyjne publikacje do nauki języków, takie jak gramatykirepetytoria, repetytoria leksykalno-tematyczne, testy i ćwiczenia, słowniki i rozmówki. Tego typu materiały edukacyjne ułatwiają systematyczną naukę, dlatego warto je mieć w swojej domowej biblioteczce.  

Nasze serie wydawnicze

W ofercie książek do nauki języków dostępnych jest kilka serii wydawniczych, m.in:
- książki z bestsellerowej serii "Nie gryzie" 
- książki z serii "W obrazkach"
-
książki z serii "Aktywnie"
- kryminały z ćwiczeniami
- powieści w języku obcym i adaptacje klasyki literatury 

Zachęcamy do zapoznania się z nimi! Wierzymy, że każdy wybierze dla siebie najlepsze książki do nauki języków, które ułatwią i umilą samodzielną naukę.