Poziomy:

 • A1
 • A2
 • B1
 • B2
 • C1

Nauczysz się:

Angielski OBŁĘDNIE! Wydanie 2

Poznaj poprawne wzorce i mów obłędnie!


Darmowa dostawa od 200 zł

Darmowa dostawa od 200 zł
47,52 zł
38,02 zł

Angielski obłędnie! to wyjątkowa książka do nauki języka angielskiego przeznaczona zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Znajdziesz w niej przykłady i omówienie najbardziej typowych błędów, takich jak: kalki językowe, interferencje, naleciałości, mylne przyzwyczajenia.

W pierwszej części podręcznika rozdziały zostały poświęcone określonym rodzajom błędów: leksykalnym, frazeologicznym, fleksyjnym, interpunkcyjnym, ortograficznym, stylistycznym i składniowym. Druga część omawia niepoprawne sformułowania typowe, gdy poznajemy ludzi, w podróży czy w pracy. W każdym rozdziale znajdziesz teksty, omówienie błędów, przykłady i ćwiczenia.

Angielski obłędnie! to:

 • 15 interesujących rozdziałów omawiających 1000 błędów
 • ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym oczyścisz swój angielski z błędnych naleciałości
 • omówienie 200 zagadnień na poziomie od A1 do C1

Recenzje

Książka „Angielski. Obłędnie!” wydawnictwa Edgard to ponad 100 ćwiczeń, omówienia wszystkich błędów, przykłady i porównania. Dzięki tej pozycji –  niezależnie od tego, na jakim poziomie zaawansowania w nauce języka obcego jesteście –  wyeliminujecie popularne błędy, kalki językowe i złe nawyki.

Na początku omówiono rodzaje błędów. Autorka Katarzyna Wiśniewska stawia sobie pytanie, skąd się one biorą. Po tym wstępie można zapoznać się z kolejnymi rozdziałami, z których każdy poświęcony jest innym typom pomyłek. Wszystkie przykłady zilustrowano zdaniem oraz krótkim i jasnym wytłumaczeniem, dlaczego powinno się pisać lub mówić tak, a nie inaczej. Bardzo cenne są również ćwiczenia zamieszczone po każdym podrozdziale. Dzięki nim można sprawdzić, czy nie popełnia się już omawianego błędu.

W tej książce znajdziecie również różnice między angielskim a amerykańskim, słowniczki z pojęciami, które warto znać, oraz reguły do zapamiętania. Publikacja pozwala powtórzyć nie tylko słownictwo, lecz także gramatykę. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z angielskim, czy jesteście już na poziomie zaawansowanym, znajdziecie w tej książce przydatne informacje.

Dla kogo jest ta książka? To dobry przewodnik po meandrach języka obcego dla samouka, a także świetna inspiracja dla nauczycieli do wykorzystania w pracy w grupach. Przykładowe ćwiczenie na rozgrzewkę lub podsumowanie lekcji: uczniowie dzielą się w pary, jedna osoba czyta zdanie z książki, a druga wskazuje, na czym polega błąd. „Angielski. Obłędnie!” przyda się również studentom studiów filologicznych ze specjalnością translatorską jako pomoc i wskazówki w pracy z tłumaczeniami. Podręcznik można wykorzystać na wiele sposobów. Jest odpowiedni zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Całość dopełniają inteligentne poczucie humoru, piękna szata graficzna, a także odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Z czystym sumieniem mogę polecić tę publikację wszystkim osobom dbającym o czystość języka. To naprawdę obłędna książka, którą czyta się z przyjemnością. Na końcu znajdują się odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń, co umożliwia samodzielne monitorowanie swoich postępów. Życzę wszystkim przyjemnej nauki z jednym z najlepszych na rynku poradników językowych. Z tą książką z łatwością wyeliminujecie przeważającą większość błędów, które popełniacie na co dzień. Powodzenia!

Sylwia Rytko-Siodłowska

W serii:

 • ISBN: 978-83-67219-16-7
 • Data wydania: marzec 2022
 • Stron: 328
 • Zawartość: Książka
Przeczytaj 0 opinie na temat tego produktu.
Podziel się ze znajomymi

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć