Szukaj na blogu

Solidarni z Ukrainą

Już prawie półtora miliona osób uciekło z Ukrainy od czasu inwazji wojsk rosyjskich. Aby ułatwić komunikację z naszymi sąsiadami oraz pomóc im zaadaptować się w naszym kraju, udostępniamy do pobrania wybrane fragmenty z naszych publikacji i nagrania MP3.

Wszystkie materiały do pobrania dostępne są na stronie 
https://www.jezykiobce.pl/solidarni-z-ukraina

Rozmówki ukraińsko-polskie

Rozmówki przeznaczone są przede wszystkim dla obywateli Ukrainy, którzy chcą nauczyć się podstawowych polskich zwrotów i wyrażeń.

Materiały do nauki polskiego dla osób ukraińskojęzycznych

W nauce polskiego przyda się również podręczny materiał w którym szczegółowo objaśnione są zasady pisowni oraz wymowy polskiego alfabetu. Wiele uwagi poświęcono w nim na wytłumaczenie zagadnień, które mogą sprawiać problem osobom ukraińskojęzycznym.

Pierwsze słowa w obrazkach dla dzieci

Do pobrania czekają także specjalne ilustrowane fiszki dla dzieci, które zapewnią naszym najmłodszym sąsiadom z Ukrainy zabawę oraz łączenie jej z nauką języka polskiego. Każda karta zawiera słówko w języku ukraińskim, polskim, transkrypcję oraz kolorowy, zapadający w pamięć obrazek. 

Najważniejsze słowa i zwroty w języku ukraińskim

Z myślą o osobach, które chciałaby szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka ukraińskiego, udostępniliśmy Ukraiński Kurs podstawowy. Kurs uczy najważniejszych słów i zwrotów niezbędnych na co dzień. Różnorodne ciekawostki pozwolą zaznajomić się z obyczajami oraz kulturą Ukrainy.

W ramach kursu, udostępniamy również wysokiej jakości nagrania z podstawowymi zwrotami i wyrażeniami, które pozwolą osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. 

Niezbędnik polsko-ukraiński dla gospodarzy

Komunikację ułatwi także Niezbędnik polsko-ukraiński dla gospodarzy. Zawiera on najważniejsze zwroty i wyrażenia, które pomogą porozumieć się z Ukraińcami na poziomie podstawowym w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dwustronny wydruk A4 można przeciąć na pół i złożyć w wygodną książeczkę.

Bezpłatne książki dla instytucji i fundacji

Specjalnie dla pracowników instytucji lub fundacji działających na rzecz osób poszkodowanych i uciekających z Ukrainy, przekazaliśmy i dostarczyliśmy za darmo książki Polski 1000 najważniejszych słów dla osób ukraińskojęzycznych.

Polski 1000 najważniejszych słów dla osób ukraińskojęzycznych to kompleksowy system nauki, oparty na metodach wspierających zapamiętywanie. Podręcznik zawiera ponad 260 różnorodnych ćwiczeń.

Jak jeszcze możemy pomóc?

Lista potrzeb mieszkańców Ukrainy jest długa, jednak codziennie jesteśmy świadkami, jak chęć niesienia pomocy eliminuje wszelkie bariery, również te językowe! Mamy nadzieję, że tym gestem ułatwimy Ukraińcom pobyt w naszym kraju w tym trudnym dla nich czasie. 

#PomocDlaUkrainy #SolidarniZUkraina

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...