Szukaj na blogu

Postanowienia noworoczne – jak opanować język obcy w 2022 roku?

Jak szybko nauczyć się języka w 2022 roku? Jak zrealizować cele związane z nauką języków? Sprawdź nasze pomysły na zaplanowanie i wytrwanie w postanowieniach. Twój językowy sukces jest w zasięgu ręki!

W tym roku nauczę się języka obcego!

Jesteśmy pewni, że taka deklaracja widnieje na wielu listach postanowień noworocznych. Ale jak to bywa z postanowieniami: łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, a motywacja do realizacji i chęć zaangażowania potrafi ulecieć wyjątkowo szybko. Nie szukaj wymówek i zacznij już od dzisiaj. Pamiętaj, że najlepsze efekty daje nie tylko odpowiednia organizacja i systematyczna nauka, ale również włączenie języka do swojego codziennego życia.

1. Zaplanuj rok efektywnej nauki z Planerami językowymi

Jeśli naprawdę marzysz o zauważalnych postępach w nauce, to w pierwszej kolejności sięgnij po Planery językowe. To najlepsza baza i absolutna podstawa przy planowaniu nauki na dłuższy okres, a do tego ułatwienie codziennego życia, bo planer z powodzeniem zastąpi tradycyjny kalendarz, skutecznie pomoże w określeniu celów językowych i ich realizacji. Ucz się i z przyjemnością obserwuj efekty dzień po dniu.

W środku znajdziesz przejrzysty kalendarz tygodniowy i miesięczny, z możliwością samodzielnego wpisywania dat, a to oznacza, że naukę możesz rozpocząć w dowolnym momencie roku. Specjalnie z myślą o Was, opracowaliśmy system powtórek, który ułatwi naukę z podziałem na dni tygodnia.

Do tego 200 różnorodnych ćwiczeń, testy sprawdzające oraz duża dawka kreatywności… W strefie wolnej twórczości możesz pisać pamiętnik i rysować mapy myśli. Za to w strefie geograficzno-kulturowej zapisywać ciekawostki i zbierać inspiracje. Planer sprawi, że nauka wejdzie Ci w nawyk i szybko zauważysz efekty, a motywacja nie osłabnie.

Postanowienia noworoczne - planery językowe

2. Połącz przyjemne z pożytecznym: czytaj adaptacje klasyki i ucz się języka

Bywa, że chcemy zrobić kilka rzeczy jednocześnie, a w efekcie niczego nie robimy w pełni zaangażowani. Nie inaczej sprawy mają się przy nauce języka połączonej z czytaniem książek.

Teraz nie musisz wybierać, czy wolny czas chcesz poświęcić na naukę języków, czy czytanie książek, możesz robić to jednocześnie! Adaptacje klasyki literatury z powodzeniem łączą wciągającą historię z treningiem językowym. Poznasz nowe słownictwo, utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem i zawsze będziesz mógł zajrzeć do słowniczka. Swoją wiedzę sprawdzisz w ćwiczeniach z kluczem odpowiedzi.

Trudniejsze słówka zamieściliśmy na marginesach, więc nie ma mowy o przerywaniu lektury… Nic nie oderwie Cię od tajemniczego świata Alicji w krainie Czarów, nowych przygód Sherlocka Holmesa, rozwiązania zagadek z powieści Duma i uprzedzenie czy wielu innych tajemniczych historii. Dodatkową zaletą jest to, że możesz czytać dzieła wybitnych autorów w oryginale.

Powieści w języku obcym

3. Poznaj 1000 najważniejszych słówek

Chcesz poznać niezbędne słówka, ale nie wiesz od czego zacząć? Już nie musisz szukać, zbierać i co gorsza zastanawiać się, od której kategorii warto rozpocząć naukę. W książce znajdziesz 1000 najważniejszych słów, które ułatwią swobodną komunikację na poziomie podstawowym. Dokładnie tyle wystarczy, aby swobodnie czytać ze zrozumieniem aż 70% tekstów użytkowych.

Ucz się dokładnie tak, jak lubisz: podpisuj ilustracje, tłumacz zdania, rozwiązuj ćwiczenia i słuchaj poprawnej wymowy na nagraniach, wzbogacając się o coraz to nowsze wyrażenia.

1000 najważniejszych słów - nauka języka od podstaw

4. Poświęć kwadrans na naukę języka

Nie masz zbyt wiele czasu na naukę? Nie musisz mieć! Aby przybliżyć się do językowego celu wystarczy 15 minut każdego dnia. W tym czasie zdążysz poznać niezbędne słownictwo i utrwalić zagadnienia gramatyczne. Aby maksymalnie wykorzystać czas, połączyliśmy teorię z ćwiczeniami i łamigłówkami, które uatrakcyjnią naukę.

Dostajesz od nas gotowy plan nauki: ponad 50 rozdziałów po 15 minut. Współczesne słownictwo, gramatyka dnia codziennego i wiele rodzajów ćwiczeń – zdziwisz się, gdy zobaczysz, co dla Ciebie przygotowaliśmy i że wszystko to uda się zrobić zaledwie w ciągu kwadransu.

15 minut na naukę języka każdego dnia

5. Ucz się wszędzie, gdzie tylko chcesz z Fiszkami PLUS

Wykorzystaj na naukę wolną chwilę w ciągu dnia! Może znajdziesz kwadrans podczas dojazdów do pracy albo oderwiesz się na kilka minut od domowych obowiązków? Wtedy pod ręką warto mieć Fiszki. To małe karteczki, które możesz zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Z jednej strony znajduje się słówko i przykładowe zdanie w języku obcym przyporządkowane do wybranej grupy tematycznej, a na odwrocie polskie tłumaczenie słówka i zdania. Do każdego zestawu zostało dołączone specjalne etui, w którym możesz przechowywać wybrane fiszki i zajrzeć do nich w każdej wolnej chwili. To świetny sposób przechowywania w torebce czy plecaku, dzięki któremu nic się nie zgubi.

Na czym polega fenomen fiszek? Nauka idzie błyskawicznie i to wszędzie tam, gdzie chcesz!

W pakiecie z fiszkami dostajesz również nagrania wszystkich słów, zdań i tłumaczeń w wykonaniu native speakera, program komputerowy z ćwiczeniami i grami oraz specjalnie przygotowany system nauki: przegródki ułatwiające naukę z oznaczeniami uczę się, powtarzam i umiem oraz memolistę ze wszystkimi słówkami z pakietu fiszek, z której możesz na bieżąco wykreślać poznane już słówka.

Fiszki - nauka słów i zwrotów w języku obcym

6. Skojarz i zapamiętaj

Jeśli jeszcze nie próbowałeś nauki metodą skojarzeniową, to koniecznie nadrób zaległości! Metoda wykorzystuje słowa o podobnym brzmieniu w języku polskim. Fiszki Skojarz i zapamiętaj to 200 kart z kolorowymi ilustracjami, które wspierają zapamiętywanie metodą wizualną.

Każda karta zawiera przykładowe zdanie w języku angielskim, tłumaczenie oraz cztery dodatkowe słówka nawiązujące tematycznie do hasła głównego. Zabawne ilustracje pomogą w szybkim zapamiętaniu. Co ma wspólnego kubek z magiem (pol. mag – ang. mug), wczesna pora dnia z gderaniem (pol. gderliwy – ang. early)? Wszystko wyjaśni się, kiedy spojrzycie na zabawne obrazki.

Skojarz i zapamiętaj - nauka języka przez skojarzenia

7. Patrz i ucz się z serią W obrazkach!

Na koniec zostawiamy Wam wisienkę na torcie, metodę niezwykle skuteczną i łączącą dwie opisane wcześniej sposoby. To połączenie nauki słówek z zapamiętywaniem dzięki ilustracjom.

Seria W obrazkach zbiera wszystkie najpotrzebniejsze słówka, zilustrowane realnymi zdjęciami, które ułatwią zapamiętanie znaczenia wyrazów. Swoją wiedzę sprawdzicie w ćwiczeniach i z pewnością szybko zauważycie efekty takiej nauki.

Seria W obrazakch - nauka metodą wizualną

Jak łatwo i szybko nauczyć się języka w 2022 roku?

Jesteśmy ciekawi, który ze sposobów nauki wybierzecie dla siebie. A może połączycie kilka z nich? Życzymy językowych sukcesów i nigdy nieopuszczającej Was motywacji do działania!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...