Szukaj na blogu

14 pomysłów na naukę języków w czasie ferii

Poznaj książki, gry i fiszki, które pozwolą Ci rozwinąć językowe umiejętności i będą doskonałą rozrywką w trakcie ferii zimowych! 

Angielskie słówka dla dzieci

Przygodę z angielskim warto rozpocząć od prostych i kolorowych materiałów, które zainteresują dziecko ciekawymi i nierzadko zabawnymi ilustracjami oraz sprawią, że nauka słówek będzie odbywać się w trakcie wesołej zabawy. 

1. Baw się, powtarzaj słówka i ucz się angielskiego

Angielski dla dzieci. 100 pierwszych słówek to zestaw 100 fiszek z podstawowymi słówkami w języku angielskim. Umożliwia dzieciom łączenie zabawy z nauką języka angielskiego. Kartom towarzyszą także nagrania native speakera, które umożliwiają oswajanie się z prawidłową wymową od najmłodszych lat oraz ciekawa układanka. Dodatkowo do zestawu dołączono karty do gry w bingo oraz praktyczny poradnik z propozycjami  i wskazówkami zabaw.

W nauce angielskiego u uczniów pierwszych klas szkół podstawowych świetnie sprawdzi się także książeczka obrazkowa - Angielski dla dzieci. 100 pierwszych słówek. 10 kolorowo zilustrowanych plansz przedstawiających m.in. rodzinę, kolory czy zwierzęta pomoże zapoznać się ze słówkami a nagrania native speakera w formacie MP3, oswoją malucha z melodią języka angielskiego.

2. „Księgi słówek” – pięknie wydane słowniki obrazkowe dla najmłodszych

Słowniki obrazkowe to świetna propozycja do rozpoczęcia przygody z nauką języka obcego dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Połączenie słówek z kolorowym i pełnym szczegółów obrazem sprawia, że dziecko zapamiętuje i utrwala słownictwo w intuicyjny sposób.

Wyjątkowe Księgi słówek zapewnią dziecku zabawę na wiele godzin w trakcie zimowej przerwy. Szukanie szczegółów, ukrytych postaci oraz wymyślanie historii inspirowanych ilustracjami będzie doskonałym ćwiczeniem koncentracji, spostrzegawczości, a także intensywnym treningiem językowym.

W serii Księgi słówek dostępne są cztery warianty językowe słowników: angielski, hiszpańskiniemiecki i francuski.

3. Śpiewaj, recytuj i ucz się angielskiego – wierszyki i piosenki po angielsku

Nauka angielskiego poprzez śpiew, ruch i zabawę jest niezwykle skutecznym sposobem zdobywania wiedzy. Nie od dziś w końcu wiadomo, że dzieci nie lubią nudy! 

„Old MacDonald”, „Alphabet Song”, „Twinkle, Twinkle, Little Star” to tylko część piosenek do wspólnego śpiewania i nauki, które proponuje Angielski dla dzieci. Piosenki. Proste i łatwe do zapamiętania melodie pomogą rozweselić dziecko, a jednocześnie będą świetnym treningiem pamięci. Kapitalne aranżacje, wersje karaoke i zapisy nutowe doskonale sprawdzą się podczas zajęć muzyczno-ruchowych czy w czasie zabaw z rówieśnikami.

Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki to wyjątkowa książka z popularnymi angielskimi utworami, do recytowania i czytania. Słuchanie i powtarzanie wierszyków rozwinie intuicję językową i oswoi z mówieniem w języku angielskim. Pliki mp3 w dwóch wersjach (wolniejsza i szybsza) zapoznają z wymową i prawidłowym akcentem.

Recytujcie angielskie wierszyki oraz śpiewajcie znane piosenki wspólnie! Dzięki niekonwencjonalnej nauce pobudzisz wyobraźnię dziecka oraz zapewnisz mu twórczą rozrywkę i świetną zabawę.

4. Kolorowe fiszki dla ucznia

Nauka języka angielskiego w trakcie wesołej zabawy nigdy nie była tak prosta! Z fiszkami Angielski pierwsze słowa dla ucznia nauka nowych słówek sprawi dziecku wiele radości. 

Kolorowe fiszki do nauki pierwszych angielskich słówek to 200 ilustrowanych kart, słówka z różnorodnych kategorii tematycznych, nagrania MP3, które pozwolą przyswoić poprawną wymowę, słowniczek obrazkowy i poradnik dla rodziców z propozycjami zabaw. Prezent, który uczy bawiąc i bawi ucząc to idealna propozycja dla twojego dziecka na spędzenie ferii zimowych z dala od ekranu komputera czy telefonu!

Nauka języków obcych dla najmłodszych

Ferie z angielskim dla uczniów klas 4-8

Uczniów starszych klas szkoły podstawowej z pewnością zainteresują ciekawe i wciągające lektury, które pomogą powtórzyć słownictwo, a także będą doskonała rozrywką i relaksem po łyżwach lub zimowym spacerze. 

5. Nauka angielskiego dla dzieci przez czytanie!

Nauka angielskiego może być wielką frajdą! Pięknie ilustrowane książeczki z serii „Czytam po angielsku” to przede wszystkim wciągająca lektura oraz wyjątkowy materiał edukacyjny, który pomoże dziecku oswoić się z językiem angielskim. Z pewnością ułatwi mu przyswajanie słówek w naturalny sposób i zwiększy motywację do dalszej nauki. To przyjemność czytania połączona z nauką. 

Naukę wspomogą tłumaczenia trudniejszych słówek na marginesach stron oraz różnorodne ćwiczenia i memory do wycięcia. Do każdego tytułu dostępne nagrania MP3 z nagraniami native speakerów.

6. Repetytorium ósmoklasisty - must have dla uczniów szkoły podstawowej

Do egzaminu ósmoklasisty zostało raptem kilka miesięcy, dlatego już w trakcie ferii warto sięgnąć po materiały, które pomogą zaznajomić się ze strukturą egzaminu. Angielski. Repetytorium ósmoklasisty to niezbędnik każdego ucznia szkoły podstawowej, który ma przed sobą egzamin z języka angielskiego. 

Podręcznik zawiera podsumowanie materiału z zakresu klas 1-8 i zwraca uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na teście. To także połączenie kolorowej i nowoczesnej szaty graficznej z wyjaśnieniami gramatycznymi, powtórką słownictwa i ćwiczeniami. Wyjątkowa pomoc w nauce i sukces na egzaminie gwarantowany!

Ferie zimowe - nauka języków dla młodszych i starszych dzieci

Ferie z językiem obcym dla uczniów szkół średnich

Samodzielna nauka języka już na trochę wyższym poziomie bywa często trudna i wymagająca. Bez nauczyciela czasem brakuje motywacji. W swojej ofercie mamy jednak takie materiały, które zainteresują uczniów szkół średnich. Dzięki nim podszkolą swoje językowe umiejętności oraz dostarczą sobie dużo dobrej i wartościowej rozrywki.

7. Wciągnij się w opowieść i zapomnij, że uczysz się języka!

Powieści dla młodzieży do nauki angielskiego na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym, to propozycja, która z pewnością zainteresuje młodego czytelnika i w łatwy sposób umożliwi mu poprawę umiejętności językowych. Ta wyjątkowa metoda nauki angielskiego łączy lekturę wciągającej historii oraz rozwiązywanie pomocniczych ćwiczeń.

Śledź losy bohaterów powieści Lost WorldEscape Room. The flaying trap lub A Road for Distant Hearts, poznawaj angielskie słówka i przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością! Podczas czytania, w naturalny sposób przyswoisz współczesne angielskie słownictwo, konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz udoskonalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Rozwiązuj różnorodne ćwiczenia, sprawdzaj swoją wiedzę i ciesz się szybkimi efektami nauki.

8. Powieść interaktywna – wciągnij się w grę fabularną i poznaj język obcy

Gamebook z ćwiczeniami to niekonwencjonalny kurs językowy, z którym nastolatek uczy się języka, nawet tego nie zauważając. Do wyboru są dwie opowieści w języku angielskim i jedna w niemieckim. Gamebooki pochłoną każdego nastolatka bez reszty!

Prowadząc intrygującą grę fabularną, za każdym razem można decydować o losach bohaterów. Zasady gramatyczne i słownictwo są przyswajane w naturalny sposób podczas czytania opowieści i rozwiązywania pomocniczych ćwiczeń. Z książki można korzystać wielokrotnie i poznać wszystkie zakończenia fascynującej historii. W jakim kierunku potoczy się opowieść: mrocznego horroru, niepokojącego kryminału czy może płomiennego romansu? Wszystko zależy od czytelnika!

Ferie z językiem obcym dla młodzieży

9. Baw się skojarzeniami i zapamiętuj angielskie słówka

Fiszki Angielski. Skojarz i zapamiętaj to zestaw do nauki języka angielskiego na poziomie A1-B1 do łatwej i przyjemnej nauki nowych wyrazów. Każda karta zawiera przykładowe zdanie w języku angielskim, tłumaczenie oraz cztery dodatkowe słówka nawiązujące tematycznie do hasła głównego. Zabawne ilustracje pomogą w szybkim zapamiętaniu. 

W zestawie porady, jak powtarzać słówka w kreatywny sposób, lista haseł, a także nagrania w wykonaniu native speakera, które pozwolą osłuchać się z melodią języka angielskiego i zapoznać się z prawidłową wymową nowych słówek. 

10. Wciągające powieści ze słowniczkiem i ćwiczeniami

Czytanie w języku obcym to świetny sposób na przyswojenie zasad leksykalno-gramatycznych oraz poznanie słownictwa, jakim na co dzień posługują się użytkownicy danego języka. Obcowanie z obcojęzyczną literaturą to rozwiązanie 2 w 1, dzięki któremu poprawiamy umiejętność czytania ze zrozumieniem, uczymy się nowych słówek, a jednocześnie odkrywamy najwybitniejsze powieści na nowo.

Dzięki adaptacjom literatury można czytać dzieła wybitnych autorów w oryginale i uczyć się języka mimochodem. Do wyboru jest opowieść o przygodach małego Tomka Sawyera, historia rudowłosej Ani Shirley oraz baśniowa historia o Alicji w Krainie Czarów. Co więcej, w ofercie dostępne są także książki z kanonu lektur szkolnych – Folwark zwierzęcyJądro ciemności oraz opowiadania Franza Kafki. Zapoznanie się z nimi w trakcie ferii gwarantuje sukces zarówno na lekcjach polskiego, jak i języka angielskiego czy niemieckiego.

11. Czytaj wciągające kryminały i ucz się języków!

Kryminały z ćwiczeniami to wyjątkowa seria, która urozmaici naukę języka obcego i pozwoli odkryć tajemnicę kryminalnej historii, z akcją trzymającą w napięciu do ostatniej strony. 

Jakie mroczne sekrety skrywa senne, nadmorskie miasteczko u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii w Tomorrow never knows? Czy detektyw Edwards, przeniknie w mroczny świat mariażu polityki, biznesu i mediów i rozwiąże sprawę zabójstwa opisaną na kartach książki A way out of hell? Czy przypadkowo uwikłana w sprawę Silvia Medina odkryje sekrety, skrywane pragnienia i wzajemne relacje postaci z hiszpańskiego kryminału Arsenico en la tinta? Każdy miłośnik historii z dreszczykiem znajdzie coś dla siebie.

Wielbicielom mrożących krew w żyłach opowieści proponujemy również grę The Investigation. Emocjonująca rozgrywka ułatwi naukę i zapewni doskonałą zabawę! Gra przy okazji rozwiązywania kryminalnych zagadek pozwoli opanować ponad 500 słówek i zwrotów w języku angielskim. 

12. Wyjątkowe Quizy do nauki angielskiego

Quiz do nauki angielskich idiomów. Piece of cake oraz Angielski quiz konwersacyjny. What’s up? przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży od 15. roku życia, którzy znają język angielski na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (poziom B2-C1). 

Wciągające quiz z zabawnymi dialogami i pytaniami pozwalają na naukę angielskich idiomów oraz  popularnych zwrotów konwersacyjnych. Wygodny format kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach – w domu, w podróży czy w trakcie zimowego wypoczynku.

Nauka języków w czasie ferii dla dzieci

Ferie pełne zabawy z grami językowymi

Zdobywanie wiedzy wcale nie musi kojarzyć się jedynie ze szkołą i nudnymi podręcznikami. Wystarczy proste połączenie nauki i zabawy aby efekty przerosły oczekiwania. Warto zmobilizować dziecko do zapamiętywania słówek i nauki języków obcych w trakcie ferii zimowych, poprzez ciekawe gry i zabawy. Zobacz wszystkie gry językowe i wybierz mądrą rozrywkę na długie zimowe wieczory!

13. Bójki na słówka – gry do nauki angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego

Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę to przede wszystkim duża przyjemność jak i świetne rezultaty. Seria gier Bójka na słówka to idealna propozycja dla fanów emocjonującej rozrywki.

Dynamiczne i wciągające rozgrywki pomogą w zapamiętywaniu angielskichniemieckich lub hiszpańskich słówek i zwrotów! Udział w zabawie mogą brać dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językami, jak i te bardziej zaawansowane. Gra pozwala zapamiętać ponad 200 obcych słówek! Z Bójką na słówka nie sposób się nudzić!

14. Gra do nauki angielskiego, która pomaga przełamać barierę językową

Zdarza się, że szkolna metoda edukacji opiera się na wkuwaniu nieprzydatnych słówek i poznawaniu przestarzałych struktur gramatycznych. Uczniowie skupiają się na nauce materiału do sprawdzianów oraz kartkówek i nie starają się zapamiętywać na dłużej. Podczas nauki często brakuje także czasu na ćwiczenie najważniejszej, a bardzo niedocenianej umiejętności: mówienia!

Gra Let’s talk. Projekt Miasto zachęci do nauki i oswoi z mówieniem w języku angielskim dzieci, młodzież i dorosłych. Odgrywajcie scenki, uczestniczcie w dialogach i w pełni zaangażujcie się w rozgrywki, bo od tego zależy nie tylko możliwość poznania języka, ale też szansa na zwycięstwo! W grze nie ma przypadkowych słówek i zwrotów, wszystkie związane są z codzienną komunikacją w szkole, parku, kinie czy podczas zakupów.

Gry językowe na fere zimowe

Zapraszamy do księgarni internetowej www.jezykiobce.pl

Mamy nadzieję, że wśród tych wielu propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy również do przejrzenia całej naszej oferty w księgarni online www.jezykiobce.pl, z materiałami do nauki ponad 30 języków na różnych poziomach zaawansowania.

Życzymy wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimowej laby.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...