Szukaj na blogu

Jak uczyć się języka obcego metodą wizualną?

Chciałabyś nauczyć się języka obcego, ale nauka z podręczników opartych na tekście nie przynosi upragnionych efektów? Zapewne jesteś wzrokowcem i tak jak aż 65% ludzi należysz do grupy, która najefektywniej uczy się przy pomocy obrazków oraz kolorów.

Seria „W obrazkach” to rozwiązanie dla Ciebie! Dzięki kolorowym ilustracjom i przejrzystym schematom szybciej przyswoisz język, bez konieczności czytania długich i nużących tekstów.

Naturalnym jest, że na dłużej zapamiętujemy informacje, które wywołują uczucia i nie są dla nas emocjonalnie obojętne. Obraz jest nośnikiem treści merytorycznych, stanowi źródło wiedzy, a także doskonale przekazuje emocje. Uatrakcyjnia naukę, ułatwia zapamiętywanie i wzmacnia motywację, która popycha do działania. Połączenie grafiki ze słownymi wyjaśnieniami sprzyja lepszemu zrozumieniu treści. 

Poznaj sekret nauki obrazkami

Treści obrazkowe poprzez stymulację odpowiednich obszarów w naszym mózgu przyśpieszają proces zapamiętywania, dzięki czemu powodują wzrost zaangażowania oraz zwiększają motywację do nauki nowych słówek i wyrażeń. Ciekawe kształty i kolory wzmacniają przekaz tekstowy oraz sprawiają, że tekst poparty grafiką staje się znacznie łatwiejszy do zrozumienia i zapamiętania. Jeśli zależy Ci na nauce języka obcego w sposób intuicyjny, to z pewnością spodoba Ci się seria „W obrazkach”, z której możesz uczyć się aż 9 języków obcych metodą wizualną

Metoda skojarzeń to technika bazująca na zapamiętywaniu informacji za pomocą obrazów i pasujących do nich słów. Chodzi w niej o tworzenie zabawnych, czasem komicznych wizualnych połączeń ilustracji ze słowami, które chcemy zapamiętać. Dzięki takiej metodzie nauki jesteśmy w stanie wykorzystywać swoją pamięć efektywniej i rozwijać naszą kreatywność.

Seria "W obrazkach" - słówka, rozmówki i gramatyka

Seria "W obrazkach" - słówka, rozmówki i gramatyka

Seria „W obrazkach” to innowacyjny kurs z bogatym materiałem ilustracyjnym do nauki języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, norweskiego, polskiego, rosyjskiego czy japońskiego i koreańskiego. Każdy z kursów stworzony został z myślą o osobach rozpoczynających naukę, a także tych które chcą utrwalić podstawowe słownictwo. 

W każdym kursie poznasz tysiąc najważniejszych słów i zwrotów w języku obcym z przydatnych w codziennym życiu dziedzin takich jak dom, praca, kuchnia, wprowadzonych w formie słownika obrazkowego, umożliwiającego zapamiętywanie metodą skojarzeń. Seria „W obrazkach” to doskonała forma przyswajania słówek dla wzrokowców, a pamiętajmy, że stanowią oni aż 65% populacji! Żmudne wkuwanie zamień na naukę przynoszącą efekty i sprawiającą przyjemność. Ucz się za pomocą skojarzeń nowych słówek, jak i tych, które od dawna przysparzają Ci problem.  

Dzięki aktywnemu słownikowi obrazkowemu i ćwiczeniom leksykalnym utrwalisz poznane słówka, a poprzez krótkie dialogi zawarte w podręczniku nauczysz się podstaw gramatyki i opanujesz podstawy komunikacji. Liczne zadania gramatyczne pozwolą wykorzystać słownictwo z książki od razu w praktyce.   

Cały materiał został poprzedzony rozdziałem, w którym zapoznasz się z najważniejszymi zasadami wymowy, a na końcu podręcznika znajdziesz klucz odpowiedzi umożliwiający sprawdzenie uzupełnionych ćwiczeń oraz praktyczny słowniczek. Warto zwrócić uwagę, że przy językach takich jak francuski, hiszpański czy niemiecki uczysz się słówek od razu z rodzajnikiem. Dzięki temu nie musisz się zastanawiać czy dany rzeczownik jest rodzaju męskiego, żeńskiego czy nijakiego. 

Seria "W obrazkach" - w publikacjach znajdziesz 1000 najważniejszych słów przedstawionych za pomocą ilustracji.

Poznaj kursy dla wzrokowców do nauki angielskiego! 

W przypadku języka angielskiego w serii „W obrazkach” znajdziesz kursy, które nauczają metodą wizualną tj. Angielski w obrazkach, Angielski kurs obrazkowyAngielski. Gramatyka w obrazkach oraz Słownik w obrazkach. Przekonaj się jak łatwa i ciekawa może być nauka języka Szekspira! 

Z podręcznika Angielski kurs obrazkowy nauczysz się nie tylko słownictwa, ale także dowiesz się wielu ciekawostek kulturowych na temat Brytyjczyków. Znajdziesz w niej również mapy myśli oraz wizualnie przedstawienie zasad gramatyki. 

Angielski. Słownik w obrazkach, Angielski. Kurs obrazkowy | Skuteczna nauka metodą wizualną!

Angielski. Gramatyka w obrazkach to wyjątkowy sposób na naukę angielskiej gramatyki za pomocą skojarzeń. Poprzez kolorowe ilustracje, które wizualizują reguły rządzące angielską gramatyką, masz szansę przyswoić wiedzę bez konieczności czytania długich i nużących tekstów.

Korzystając z książki Słownik obrazkowy poznasz ponad 4000 słów niezbędnych do codziennej komunikacji z aż 15 rozdziałów tematycznych takich jak dom, praca, szkoła, podróże i hobby. Zapamiętasz słówka kojarząc je ze zdjęciem, dzięki czemu z łatwością wykorzystasz je podczas robienia zakupów czy w trakcie rozmowy o pracę. Słownik przyda się również podczas nauki do egzaminów, jak i w trakcie przygotowań do matury. 

Seria "W obrazkach" to atrakcyjny i skuteczny sposób nauki języka obcego metodą wizualną.

Patrz -> Powtarzaj -> Zapamiętuj!

Czy już wiesz, dlaczego metoda wizualna ułatwia zapamiętywanie słówek oraz jak istotną rolę odgrywa w procesie nauki języka obcego? Patrz, powtarzaj, zapamiętuj z serią „W obrazkach” i nomen omen zobacz, jak łatwa może być nauka języka obcego! 

Seria "W obrazkach" - w książkach zawarte są również ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, słownik, wyjaśnienia gramatyczne i fonetyczne, odpowiedzi do ćwiczeń.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...