Szukaj na blogu

Poznaj najważniejsze zasady angielskiej i hiszpańskiej gramatyki

Nauka gramatyki dla wielu osób wydaje się zmorą. Masa regułek, wyjątków, czasów, trybów, które wydają się nie mieć sensu i trudno je zapamiętać. Na szczęście istnieją sposoby na nauczenie się struktur gramatycznych szybko, łatwo i przyjemnie.

Ucz się aktywnie

Czy naprawdę trzeba uczyć się gramatyki? Odpowiedź brzmi tak. Właśnie dzięki gramatyce uczymy się struktury danego języka. Znajomość tysiąca słówek niewiele nam da, jeśli nie będziemy wiedzieć, w jaki sposób ich poprawnie używać. 

Pewnych elementów języka obcego trzeba się po prostu nauczyć na pamięć, a tutaj pomocne mogą okazać się kursy, dzięki którym poznamy zasady gramatyki wraz z praktycznymi przykładami i ćwiczeniami.

Angielski nie gryzie! Gramatyka oraz Hiszpański nie gryzie! Gramatyka to innowacyjne kursy do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego, które umożliwią poznanie najważniejszych zagadnień gramatycznych w określonym kontekście. Liczne ciekawostki i podpowiedzi sprawią, że nauka będzie przyjemnością. 

W każdym z rozdziałów materiał gramatyczny został podzielony na krótkie sekcje składające się z dialogu, kompaktowo przedstawionej teorii oraz ćwiczeń uporządkowanych wg stopnia trudności. Solidny trening w postaci licznych powtórek pozwoli skutecznie opanować materiał. 


Pobierz listę angielskich czasowników nieregularnych i hiszpańskie tabele koniugacyjne

Mamy coś dla Ciebie!

Pobierz bezpłatnie listę angielskich czasowników nieregularnych, hiszpańskie tabele koniugacyjne i fragmenty najnowszych publikacji do aktywnej nauki gramatyki!


Praktyka czyni mistrza!

Ćwiczenia gramatyczne to bardzo ważny element nauki języka obcego. Im więcej przykładowych ćwiczeń wykonasz, tym sprawniej będziesz posługiwać się wybranym językiem. Z kursem Angielski nie gryzie! Gramatyka oraz Hiszpański nie gryzie! Gramatyka przyswoisz konstrukcje gramatyczne na poziomie A2-B2. 

Publikacje świetnie się nadają dla osób, które znają podstawy języka angielskiego i hiszpańskiego. Proste opisy ułatwią opanowanie najważniejszych reguł gramatycznych. Te innowacyjne kursy idealnie sprawdzą się także jako kompaktowe vademecum służące do powtórek przed maturą lub innymi egzaminami. 

Angielski nie gryzie! Gramatyka (A2-B2) | Innowacyjny kurs do nauki angielskiej gramatyki!
Angielski nie gryzie! Gramatyka

Książki zawierają 12 rozdziałów, w których trening gramatyczny połączono z leksykalnym, np. angielską mowę zależną będziesz trenować w otoczeniu słownictwa związanego ze sportem, a hiszpańskie czasy przeszłe w kontekście słownictwa dotyczącego szkoły. 

Hiszpański nie gryzie! Gramatyka (A2-B2) | Przekonaj się, że hiszpańska gramatyka nie gryzie!
Hiszpański nie gryzie! Gramatyka

Każdy rozdział zbudowany jest wg schematu optymalizującego przyswajanie wiedzy: krótkiego wstępu, bloków poświęconych poszczególnym zagadnieniom gramatycznym opisanym we wstępie, graficznego podsumowania materiału oraz ćwiczeń. Każdy z bloków poświęconych gramatyce zaczyna się krótkim dialogiem, który w wersji z lukami do uzupełnienia znajduje się też na końcu bloku. Podobnie każdy rozdział zaczyna się dialogiem, który na samym końcu trzeba uzupełnić samodzielnie. Dzięki temu systemowi powtórek na bieżąco będziesz widzieć efekty swojej pracy z kursem. 

Przekonaj się, że gramatyka nie gryzie!

Jeśli mamy negatywne nastawienie do ćwiczeń gramatycznych, powinniśmy je zmienić, bo jest to ważny element nauki języka obcego. Osobom uczącym się języka angielskiego i hiszpańskiego i pragnącym przede wszystkim przećwiczyć gramatykę polecamy również inne publikacje Wydawnictwa Edgard. Poznaj całą serię Nie gryzie!

W serii "Nie gryzie" dostępne są kursy do nauki ponad 20 języków obcych. Wybierz język, jakiego chcesz się nauczyć!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...