Jak skutecznie uczyć się angielskiego oraz innych języków przez czytanie?

Jak szybko nauczyć się angielskiego oraz innych języków obcych?

Sposobów na naukę języków obcych nie brakuje, a nauczyciele i eksperci wciąż prześcigają się w tworzeniu nowych metod, które przypadną do gustu odbiorcom. Ważne, aby każdy dobrał system nauki do swoich upodobań. Weź pod uwagę sposób przyswajania wiedzy, zgodność z zainteresowaniami, przydatność w życiu codziennym i gwarancję efektów.

5 pomysłów na skuteczną naukę języków przez czytanie

Jeśli jesteś znudzony tradycyjnymi formami nauki, to alternatywą dla nich jest nauka języka przez czytanie. Na czym polega jej atrakcyjność? To solidny trening językowy, dzięki któremu czytasz wciągającą powieść, tłumaczysz słówka na marginesach i rozwijasz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Poznajcie 5 powodów, dla których warto lepiej jej się przyjrzeć i konieczne przetestować, a być może okaże się właśnie tą idealną?

1. Połącz przyjemne z pożytecznym  

Połączenie edukacji z zainteresowaniami i rozwojem umiejętności językowych bywa niełatwe. Seria adaptacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i pozwala połączyć czytanie książek ze szlifowaniem języka obcego. Z powodu ograniczonego czasu wolnego, na pewno nie raz przyszło ci stanąć przed wyborem, czy przeznaczyć swój czas na naukę języka czy czytanie książki. Teraz nie musisz się już nad tym zastanawiać, bo nauka z adaptacjami literatury to rozwiązanie 2 w 1! 

2. Wybierz lekturę idealną dla siebie

Wybór odpowiedniej książki to już pierwszy krok do sukcesu! Najważniejsze, aby była zgodna z twoimi zainteresowaniami i sprawiała, że każdego dnia sięgasz do niej z przyjemnością. Język, gatunek, długość powieści, wszystko to ma wpływ na przyjemność z czytania. W serii naszych adaptacji jest z czego wybierać!

Wichrowe Wzgórza z niezapomnianą historią miłości, opowieści o dobrze znanych bohaterach: Przygody Tomka Sawyera i Ania z Zielonego Wzgórza, wciągająca historia Hotelu Savoy, przepełnione groteską i czarnym humorem opowiadania Diaboliada. Fatalne jaja, tajemnicze zagadki kryminalne najpopularniejszego detektywa wszechczasów Sherlocka Holmesa i wiele, wiele innych! Każda z nich zachwyca wciągającą fabułą i bohaterami, od których historii ciężko będzie się oderwać. Możesz stworzyć w domu własną kolekcję arcydzieł literatury w różnych językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim 

Książki po angielsku - powieści ze słowniczkiem i ćwiczeniami

3. Czytaj dzieła literatury w oryginale

Jeśli marzysz o czytaniu dzieł literatury w oryginale, ale przeszkodą była znajomość języka, to teraz możesz o tym zapomnieć! Wśród naszych autorów znajduje się wiele znanych nazwisk: m.in. Mark Twain, Lucy M. Montgomery, Joseph Roth, James Joyce, Michaił Bułhakow, Joseph Conrad i Franz Kafka. Teraz nie musisz już odwiedzać biblioteki, aby znaleźć arcydzieła światowej literatury. Treść adaptacji została dostosowana do wybranego poziomu językowego.

4. Poznawaj nowe słownictwo

Każda adaptacja to porcja nowych pojęć, które wzbogacą twoje słownictwo i poszerzą zasób wiedzy. Możesz od razu włączyć je do codziennej komunikacji. Tłumaczenie słówek znajdziesz na marginesach, nie odrywając się od lektury! Na każdej stronie czeka nowa porcja pojęć i struktur leksykalno-gramatycznych, dzięki którym przyswajasz słówka w kontekście i ćwiczysz czytanie ze zrozumieniem. Zestawienie wszystkich słów znajdziesz w słowniczku na końcu książki. 

5. Rozwiązuj ćwiczenia i sprawdzaj swoje postępy w nauce 

Po każdym rozdziale znajdziesz ćwiczenia sprawdzające znajomość tekstu. To m.in. wykreślanki, uzupełnianki, krzyżówki, a ich różnorodność sprawi, że nie będziesz narzekać na nudę! Rozwiązuj i obserwuj swoje postępy w nauce. Odpowiedzi możesz od razu sprawdzić z dołączonym kluczem odpowiedzi.

Nic dziwnego, że nauka języków przez czytanie jest coraz bardziej popularna. Jeśli zależy Wam na skutecznym sposobie, koniecznie go wypróbujcie i podzielcie się wrażeniami!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć