Jak uczyć się języków obcych, nie wychodząc z domu?

Nauka języków obcych bez wychodzenia z domu? To nie tylko możliwe, lecz także najbardziej polecane przez nas rozwiązanie. Dom to najlepsze miejsce, aby w 100% skupić się na nauce języka. Koniec z wymówkami! Nie musisz nigdzie wychodzić, dojeżdżać do nauczyciela czy szkoły językowej. Wystarczy, że usuniesz ze swojej przestrzeni rozpraszacze, przygotujesz kawę w ulubionym kubku, zajmiesz miejsce w wygodnym fotelu i rozpoczniesz naukę. Spróbuj, a szybko przekonasz się, że takie rozwiązanie jak np. nauka angielskiego w domu, sprawdza się najlepiej! 

Planuj i ucz się systematycznie

Dobre planowanie i trwała motywacja to podstawa. Niepokoisz się, bo dotąd dbał o nie nauczyciel? Teraz nie musisz się martwić, że ucząc się w domu, szybko stracisz motywację. Potraktuj Planer językowy. Czas na angielski jako przewodnik i zachętę do codziennej nauki. Planer ma formę wiecznego kalendarza, więc możesz rozpocząć naukę w dowolnym momencie roku. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć naukę języka angielskiego z planowaniem codziennych spraw. Zapisuj ważne informacje, terminy spotkań i cele, a jednocześnie powtarzaj gramatykę, ucz się słówek i korzystaj ze specjalnie opracowanego systemu powtórek dla stworzonego dla stuprocentowej skuteczności. Planuj, ucz się i obserwuj efekty!


Zdjęcie pochodzi z bloga webska.me

Masz na naukę ograniczoną ilość czasu? Nie przejmuj się! Wystarczy 15 minut każdego dnia, aby zauważyć efekty! Skorzystaj z gotowego planu: 50 dni po 15 minut! W tym czasie poznasz niezbędne zagadnienia gramatyczne, przyswoisz słownictwo przydatne w życiu codziennym i skutecznie utrwalisz nowe wiadomości, rozwiązując różnorodne ćwiczenia. Nauka wejdzie ci w nawyk i stanie się naturalnym elementem twojego planu dnia.

Czytaj książki w języku obcym

Jeśli często nie możesz się zdecydować, czy swój wolny czas poświęcić na czytanie książek, czy naukę języka, to mamy idealne wyjście z tej sytuacji – czytaj książki w oryginale! Mogą to być książki po angielsku lub powieści w innych językach, których chcesz się nauczyć. Dzięki adaptacjom poznasz dzieła klasyki literatury takie jak Wichrowe WzgórzaPierścień i róża czy Diaboliada, a do swojej biblioteczki zaprosisz takich autorów jak Mark Twain, Michaił Bułhakov czy Franz Kafka. Każda książka to nowa porcja słówek z tłumaczeniami na marginesach, dzięki którym nawet nie musisz odrywać się od lektury! Do tego mnóstwo ćwiczeń z kluczem odpowiedzi i słowniczek na końcu książki. 

Jeśli masz ochotę na historię z dreszczykiem, wybierz kryminały. Wciągające historie sprawią, że nie będziesz mógł oderwać się od lektury i szybko przeczytasz książkę od deski do deski, poznając przy tym mnóstwo nowych wyrażeń i szlifując konstrukcje gramatyczne. Ucz się nowych słówek i struktur gramatyczno-leksykalnych, i sprawdzaj swoją wiedzę w różnorodnych ćwiczeniach. Gwarantujemy, że satysfakcja będzie podwójna – poznasz rozwiązanie mrożącej krew w żyłach historii i poszerzysz znajomość języka!

Ucz się z fiszek

Fiszki, czyli karteczki z pojedynczymi słówkami mogą nieźle namieszać! Więc niech nie zmyli cię ich niepozorny rozmiar. Na każdej z nich znajdziesz dodatkowo tłumaczenie oraz przykładowe zdanie ze słówkiem użytym w kontekście. To wspaniała metoda, dzięki której nauczysz się języka fiszka po fiszce i słówko po słówku dojdziesz do językowej perfekcji! Proces nauki ułatwi ci specjalnie opracowany system, dzięki któremu podzielisz fiszki na 3 części: uczę się, powtarzam i umiem, aby na bieżąco kontrolować postępy w nauce. Możesz wybrać fiszki angielskie, niemieckie czy hiszpańskie lub fiszki do nauki mniej popularnych języków, np. japońskiego czy koreańskiego.

Rozpocznij audiokurs

Jeśli jesteś zwolennikiem kompleksowej nauki, to wybierz audiokursy. Dzięki nim poznasz zagadnienia gramatyczne, przyswoisz najważniejsze zwroty i wyrażenia oraz osłuchasz się z językiem. Przećwiczysz prawidłową wymowę, poprawisz sprawność językową i nauczysz się swobodnie porozumiewać w języku obcym! Będziesz świetnie przygotowany nie tylko do codziennej komunikacji, ale także do egzaminów ustnych. Nie zawsze mamy wystarczająco wiele okazji do konwersacji w języku obcym, a audiokursy to świetne rozwiązanie!

Korzystaj z platform internetowych

Preferujesz naukę online? Wypróbuj Multikurs , dzięki któremu poznasz język, ucząc się według specjalnie przygotowanego planu. Praktyczny podział materiału, inteligentne powtórki, które analizują twoje postępy w nauce, a do tego bogate słownictwo, przystępnie wyjaśnione zagadnienia gramatyczne i wiele różnorodnych ćwiczeń. Słuchaj profesjonalnych lektorów, bierz udział w interaktywnych dialogach i ćwicz wymowę. Możesz również tworzyć własne listy słówek, i fiszki oraz wyznaczać dzienne cele nauki. Rozwiązuj testy, sprawdzaj statystyki i rywalizuj ze znajomymi, porównując ich poziom! Jeżeli interesuje cię angielski online lub chcesz się uczyć przez internet innych języków, np. niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego czy francuskiego – Multikurs jest właśnie dla Ciebie!To tylko kilka możliwości, jakie daje nauka w domu. Przekonaliśmy cię? To najlepszy czas na przygodę z językiem obcym, niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć naukę całkiem nowego języka od podstaw, poszerzyć znajomość języka czy zrobić powtórkę dotychczasowej wiedzy – sprawdź, czy nauka w domu to metoda idealna także dla ciebie!

Komentarze (1)

    • Ala
    • 2020-05-04 12:57:14
    Można nauczyć się języka samodzielnie w domu tylko trzeba być zmotywowanym. Znajoma poleciła mi NAUKĘ ANGIELSKIEGO METODĄ WAŁKOWANIA dzięki której mogłam przełamać się do rozmów. Polecam sprawdzić :)

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć