Szukaj na blogu

Książki i czytanki po angielsku dla dzieci - seria "Czytam po angielsku"

Jak zamienić nudę we frajdę z nauki angielskiego? Z pewnością pomoże w tym seria „Czytam po angielsku” pełna ciekawych opowiadań i znanych bohaterów. Świetna propozycja dla Twojego dziecka na długie wieczory. 

„Czytam po angielsku” – seria książek dla dzieci

Książki z serii Czytam po angielsku to propozycja dla dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej, które sprawią, że poznawanie języka angielskiego stanie się świetną zabawą. Pamiętajcie, że dzieci będą potrzebowały odrobinę pomocy w lekturze tych książek. 

W serii Czytam po angielsku znajdziecie zarówno adaptacje znanych powieści dla dzieci („O czym szumią wierzby”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”), opowiadania przygodowe („The Beach Detective”, „Frank and the Moon”, „Lost Backpack”, „The Strange Playground”), a także opowiadania oparte na faktach („The Adventures of Captain Cook”) a także zbiór rymowanek i zgadywanek („Rhymes and Riddles”) Książeczki są dostępne na różnych poziomach, więc pozwoli Wam to dopasować odpowiedni poziom dla Waszego dziecka.

Seria Czytam po angielsku | Czytaj zabawne rymowanki, zgaduj zagadki i ucz się angielskiego!

Dlaczego warto korzystać z „readersów” dla najmłodszych?

Przede wszystkim, taka forma nauki jest o wiele ciekawsza niż powtarzanie w kółko tych samych słówek. Zaciekawienie dziecka pozytywnie wpływa na proces zapamiętywania. Podczas uczenia się angażujemy emocje, nowo poznane treści dłużej zostają w pamięci. 

Młodzi polscy ilustratorzy zadbali o to, żeby nasze książki były również atrakcyjne pod kątem wizualnym. Kolorowe obrazki z pewnością przykują uwagę Waszych pociech.

Seria "Czytam po angielsku" - wyjątkowy materiał edukacyjny

Tekst opowiadań jest podzielony na krótkie fragmenty, dzięki czemu dzieci nie czują się przytłoczone objętością materiału. Na każdej stronie przetłumaczyliśmy trudniejsze słówka, żeby nie trzeba było za każdym razem przerywać lektury i sięgać do słownika. Dla Waszej wygody zebraliśmy je także w słowniczku.

Dodatkowo na końcu książki znajdują się polskie tłumaczenia tekstu opowiadania.

Trening czyni mistrza, więc oczywiście nie mogło zabraknąć kilku ćwiczeń, dzięki którym dzieci utrwalą nowo poznane słówka i wyrażenia. Na końcu książki znajdziecie karty „memory”, które możecie wyciąć i wykorzystać do powtórki słówek.

Co jeszcze znajdziecie w naszych książkach? – kod do nagrań MP3 w wykonaniu native speakerów. Oprócz czytania dziecko może posłuchać opowiadań, a jak wiadomo, im więcej zmysłów uczestniczy w procesie uczenia, tym lepsze efekty! Nagrania mogą także posłużyć do zweryfikowania poprawności wymowy.

Let's read! Czytajmy z dziećmi opowiadania i bajki po angielsku! 

Jak widzicie, książki dla dzieci z serii Czytam po angielsku to świetny sposób na zaciekawienie dziecka językiem angielskim. Chęć poznania dalszych losów naszych bohaterów sprawi, że nauka stanie się frajdą, a nie nudnym obowiązkiem. 

Dzieci z zapartym tchem przeżywają z nimi najróżniejsze przygody, zupełnie przy okazji i bez przymusu ucząc się nowych słówek. Podobnie w przypadku starszych czytelników – czytanie powieści lub opowiadań w języku angielskim staje się przyjemnością, a nie koleją porcją nudnych ćwiczeń do rozwiązania.

Seria "Czytam po angielsku" + nagrania MP3 z nagraniami native speakerów

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć
Loading...