Szukaj na blogu

Angielski dla początkujących – co zabrać na wyjazd?

Rozpoczynasz naukę angielskiego? Potrzebujesz porozumieć się na urlopie w lokalnym języku? Wykorzystaj nadchodzącą majówkę i spakuj do plecaka doskonałe na tę okazję książki, fiszki i materiały dydaktyczne. Krótki czy dłuższy urlop to czas odpoczynku – ale nie od języka! 

Rozmówki na każdy wyjazd

Jeśli planujesz wyjazd za granicę lub po prostu masz ochotę przećwiczyć praktyczne zwroty w czasie podróży, sięgnij po niezwykle szeroką serię „Rozmówek na każdy wyjazd”. Do wyboru masz kilkanaście języków! 

Angielski dla początkujących

Na początek rozmówki w języku, bez którego trudno porozumieć się w Europie i na całym świecie. Rozmówki polsko-angielskie – idealne dla osób początkujących. 

Francuski

Pamiętaj jednak, że nie w niektórych krajach angielski nie jest tak powszechny, jak mogłoby się zdawać. Dlatego też planując wyjazd do Francji lub północnej Afryki, dobrze mieć przy sobie rozmówki polsko-francuskie

Niemiecki

Choć wydawać by się mogło, że znajomość angielskiego jest wystarczająca w krajach niemieckojęzycznych, warto zaopatrzyć się w rozmówki polsko-niemieckie. Zwłaszcza gdy będziesz mieć do czynienia z osobami ze starszego pokolenia. Poza tym użycie choćby kilku podstawowych zwrotów w lokalnym języku zawsze odbierane jest jako miły gest i stanowi skuteczne przełamanie lodów.

Włoski

Podobna reguła dotyczy wyjazdów do Włoch – posiłkując się rozmówkami polsko-włoskimi, nie zaskoczy Cię ani buona giornata, ani żaden inny zwrot grzecznościowy. Co ciekawe, w Albanii język włoski może okazać się bardziej przydatny niż angielski.

Hiszpański

Planując podróże, nie sposób pominąć rozmówek polsko-hiszpańskich. To niezawodna pomoc nie tylko podczas pobytu w Hiszpanii, ale także w ponad 20 krajach Ameryki Łacińskiej (z wyjątkiem Brazylii). 

Portugalski

A może na Twojej mapie marzeń na pierwszy plan wysuwa się Lizbona, Porto albo inny zakątek słonecznej Portugalii? Z pomocą rozmówek polsko-portugalskich poprowadzisz prostą rozmowę i zapoznasz się z lokalnymi zwyczajami.

Z „Rozmówkami” do wybranego języka:
• przećwiczysz najważniejsze słowa i zwroty,
• poznasz wskazówki dotyczące wymowy,
• porozumiesz się w podstawowych sytuacjach,
• będziesz mieć pod ręką słowniczek do sprawdzenia trudniejszych wyrazów,
• uzyskasz informacje o kulturze i praktyczne porady turystyczne.

Fiszki do nauki języków obcych

Oczywiście w podróży szczególnie cenimy poręczne narzędzia do nauki. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób uczących się języków w ruchu, w biegu i mobilnie, przygotowaliśmy różne serie fiszek – od drukowanych z nagraniami mp3 i produktów wirtualnych po fiszki z kompleksowym system nauki. Sprawdź, które z nich najbardziej Ci się przydadzą podczas wyjazdu.

100 fiszek w podróży 

Niewątpliwą zaletą serii 100 fiszek w podróży jest jej wygodny format. Fiszki łatwo mieszczą się do kieszeni, plecaka czy torebki. Fiszki z tej serii to praktyczny zestaw 100 słówek i wyrażeń najbardziej przydatnych podczas wyjazdów zagranicznych.

Do wyboru masz 5 języków: angielski, niemiecki, francuskigrecki oraz japoński

Niemiecki i angielski dla początkujących i średnio zaawansowanych

Planujesz swój pierwszy city break w Berlinie lub Londynie? Niemiecki w podróży 100 fiszekAngielski w podróży 100 fiszek pomogą Ci m.in. zapytać o drogę, zamówić obiad w restauracji czy zrobić zakupy. Dzięki nagraniom mp3 ze wzorcową wymową i ćwiczeniom utrwalającym zawartym w programie komputerowym nabierzesz pewności siebie.

Fiszki mp3

Preferujesz kurs w formie audio? Skorzystaj z fiszek mp3, które są świetnym uzupełnieniem fiszek drukowanych, ale możesz je traktować również jako samodzielny kurs językowy.

Praktyczne zwroty konwersacyjne

Wśród fiszek mp3 na szczególną uwagę zasługują „Praktyczne zwroty konwersacyjne” dotyczące różnych grup tematycznych. Angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański – wybierasz język i uczysz się z dowolnego miejsca.

To wirtualny kurs dla początkujących i średnio zaawansowanych, z którym zaczniesz swobodnie rozmawiać, a to za sprawą:
• 500 najpopularniejszych angielskich zwrotów i wyrażeń,
• słownictwa z 19 grup tematycznych,
• gotowych playlist na telefon, komputer lub odtwarzacz mp3, 
• nagrań native speakerów,
• ćwiczeń testowych.

Fiszki PLUS

Cenisz sobie kompleksowe rozwiązania? Fiszki PLUS łączą tradycyjną formę nauki drukowanych fiszek z nagraniami i programem komputerowym. Jest to najbardziej rozbudowana i kompleksowa seria, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Uczysz się łatwo i wygodnie, powtarzając materiał kiedy chcesz i gdziekolwiek jesteś! 

Adaptacje oraz kryminały

Chwila relaksu na hamaku z książką, ale po angielsku? Oczywiście, że tak! Tym bardziej, że masz do wyboru spośród najlepszych adaptacji klasyki literatury i wciągających kryminałów z ćwiczeniami!

Możesz szlifować angielski z naszą bestsellerową adaptacją „1984” i zanurzyć się na chwilę w mrocznej wizji świata Orwella, dać się porwać fascynującej historii Robinsona Crusoe lub wpaść do Alicji w Krainie Czarów. Ze specjalnie opracowanymi adaptacjami nauka jest dodatkowym efektem czasu spędzonego nad przyjemną lekturą. 

Czytanki (nie tylko) dla dzieci

Na koniec coś dla małych i dużych. Co powiesz na to, by na chwilę wrócić do dzieciństwa i jednocześnie przypomnieć sobie podstawy angielskiego? Seria „Czytam po angielsku” jest niewątpliwie wartościową propozycją zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które chcą wrócić do nauki języka. Teksty dopasowane do poziomu z polską wersją językową, tłumaczenia trudniejszych słówek na marginesach stron, angażujące ćwiczenia oraz nagrania mp3 pozwolą Ci miło i przyjemnie szlifować język.

Zobacz najnowszą adaptację dla najmłodszych – „Ania z Zielonego Wzgórza”.

A może masz ochotę na mały maraton czytelniczy z dzieckiem? Czekają na Was 2 wyjątkowe pakiety: „Czytam i rymuję po angielsku” oraz „Czytam i śpiewam po angielsku”. Książeczki z tej serii to frajda, miło spędzony czas i angielski dla początkujących w jednym. Dlatego warto mieć je na półce i w podróży.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...