Szukaj na blogu

Jak nauczyć się mówić po angielsku przed wakacjami?

Bez względu na to, na jakim etapie nauki angielskiego jesteś, umiejętność konwersacji jest kluczowa. Języków nie uczymy się dla samej nauki, ale by się porozumieć. Ale jak nauczyć się mówić po angielsku? I to jeszcze przed wakacjami? Sprawdź listę sprawdzonych tricków i technik, dzięki którym przełamiesz barierę językową i pokonasz strach przed mówieniem.

Odblokuj się i zacznij mówić śmiało po angielsku.

Zapewne myślisz sobie: „łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować”. Jak nauczyć się mówić po angielsku? Wystarczy, że zaczniesz stosować się do porad specjalistów i praktyków. Mamy jednak dla ciebie konkretny plan. Jeśli go wykonasz, osiągniesz zakładane efekty. Mów śmiało i bez kompleksów.

Nie bój się błędów!

Daj sobie prawo do popełniania błędów. Pamiętaj, że dopiero się uczysz. Pomyłki są wpisane w naukę i stawianie pierwszych kroków. Jeśli już jakiś popełnisz, nie przejmuj się. Obróć sytuację w żart i prowadź rozmowę dalej. Błędy zdarzają się nawet najlepszym.

Nie wpadaj w pułapkę perfekcjonizmu.

Nie musisz mieć przecież w pamięci całego słownika, ani wszystkich zasad gramatycznych, by rozpocząć rozmowę! Twoim celem jest przekazanie ogólnej myśli, którą możesz początkowo sformułować za pomocą prostych słów.

Zapomnij o idealnym akcencie.

Nie musisz mieć perfekcyjnego akcentu native speakera, żeby być zrozumianym. Ba! Posiadanie obcego akcentu jest w wielu przypadkach czymś niezwykłym i intrygującym. Pytanie Skąd jesteś? może być początkiem naprawdę fajnej znajomości.

Projektuj treść rozmowy w myślach.

Jeśli nie wierzysz w siebie, staraj się sprowadzać rozmowę na tematy, które już masz przećwiczone. Projektowanie konwersacji to ogromna pomoc dla osób, które nie czują się pewnie w swobodnej konwersacji. Wówczas przed rozmową warto sprawdzić słówka i zwroty, których chcesz użyć w najbliższej rozmowie.

Rozbudowuj zasób słownictwa i szlifuj swoje język z kursem konwersacji.

Gdziekolwiek jesteś, zawsze możesz zajrzeć do swoje książki lub poręcznych fiszek. Czekają tam słówka i zwroty, które możesz wykorzystać w najbliższej rozmowie.

Po prostu mów śmiało!

Każdy, kto zna angielski, konwersacje ćwiczył wielokrotnie. Płynne mówienie jest skutkiem wielu prowadzonych rozmów. Bez ćwiczeń nie ma efektów. Szukaj nadarzających się okazji i nie trzymaj języka za zębami.

Doceniaj swoje starania tak, jak docenia je native.

Zasada ta przydaje się szczególnie wtedy, gdy nie wierzysz w swoje umiejętności. Lub gdy dopada cię wstyd, że jeszcze nie wszystko potrafisz. Postaw się, wtedy na miejscu native’a i zastanów się, jaki byłby twój stosunek do osoby, która chce nauczyć się języka.

Ucz się z innowacyjnymi kursami konwersacji. Przełam barierę i zacznij mówić  w języku obcym.

Jeśli chcesz poznać więcej technik, by nauczyć się mówić w języku obcym, sprawdź nasze podpowiedzi i wskazówki

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...