Szukaj na blogu

Najbardziej wakacyjne języki

Wysokie temperatury i wakacyjne klimaty sprzyjają podróżom do krajów od zawsze kojarzących się nam z wypoczynkiem. Hiszpania – raj na ziemi, widoki zapadające na długo w pamięci, wszechobecne siesta i fiesta. Włochy – bajeczna pogoda, jeden z najpiękniejszych języków świata, liczne dzieła sztuki czy architektury oraz maksyma Włochów, la dolce vita.

Kurs hiszpańskiego lub włoskiego idealnym pomysłem na lato! 

Nauka tych dwóch języków nie spędza snu z powiek i z łatwością może cię przenieść na południe Europy. Hiszpański oraz włoski są postrzegane jako języki stosunkowo łatwe do nauczenia się przez Polaków. A jeśli należysz do tej grupy szczęśliwców, którzy znają jeden ze wspomnianych języków, opanowanie podstaw drugiego nie powinna przysporzyć ci większych kłopotów. Obydwa są stosunkowo podobne do siebie, co pozwoli przyśpieszyć opanowanie podstawowych, a także tych bardziej zaawansowanych zagadnień. 

Co jednak można zrobić, gdy marzy się nam niezapomniana podróż do wspomnianych krajów, a nasza znajomość języka włoskiego lub hiszpańskiego ogranicza się do bella ciao lub hasta la vista? Początkującym z pomocą przychodzą serie „Nie gryzie’’, „W obrazkach” oraz „Rozmówki na każdy wyjazd”. A osoby średnio zaawansowane mogą bez wahania sięgać po pozycje z serii „Mów śmiało”!

Przekonaj się, że ani hiszpański, ani włoski „Nie gryzie”

Pozycje z serii Nie gryzie to kursy dla początkujących do samodzielnej, aktywnej nauki języka. Książki idealne dla osób zaczynających naukę od zera. 

W każdym rozdziale kursu hiszpańskiego czy też włoskiego znajdziesz porcję słownictwa, gramatykę w pigułce razem z praktycznymi ćwiczeniami i przykładami oraz interesujące teksty i dialogi, dzięki którym rozwiniesz cztery najważniejsze umiejętności językowe. A są to: mówienie, słuchanie, czytanie oraz pisanie w języku obcym. Razem z dołączonymi nagraniami native speakerów poznasz wymowę i poćwiczysz rozumienie ze słuchu.

Przejdźmy do praktyki! Poniżej podstawowe wakacyjne zwroty w języku włoskim i hiszpańskim!

PODSTAWOWE ZWROTY PO HISZPAŃSKU

Cześć! – ¡Hola!
Dzień dobry! – ¡Buenos días!
Jak się masz? – ¿Cómo estás?
Uwielbiam Hiszpanię. – Me encanta España.
Przepraszam. (przechodząc w tłumie) – Disculpe.
Czy mówi pan / pani po hiszpańsku? – ¿Habla español?
Chciałem / Chciałam zapłacić. – Quería pagar.
Przepraszam, szukam… – Disculpe, estoy buscando…
Czy to blisko? – ¿Está cerca?
Gdzie można kupić bilety? – ¿Dónde se compran los billetes?
Przepraszam, którędy do...? – Disculpe, ¿cómo puedo llegar a…?
Czy są wolne miejsca? – ¿Hay asientos libres?
Czy jest Wi-Fi? – ¿Tienen wifi?
Gdzie można zjeść coś lokalnego? – ¿Dónde puedo comer algo típico?
Dziękuję / Dziękujemy, bardzo mi / nam się podobało. – Gracias, me / nos ha gustado mucho.

PODSTAWOWE ZWROTY PO WŁOSKU

Cześć! – Ciao!
Dzień dobry! – Buongiorno!
Dobry wieczór! – Buonasera!
Nie rozumiem. – Non capisco.
Gdzie znajduje się ... ? – Dove si trova ... ?
Czy mógłby pan / Czy mogłaby pani mi polecić dobrą restaurację? – Mi può consigliare un buon ristorante?
Chciał(a)bym zamówić ... – Vorrei ordinare ...
Smacznego. – Buon appetito.
Przepraszam. (przechodząc w tłumie) – Permesso.
Czy mówi pan / pani po włosku? – Parla italiano?
Nie ma za co. – Non c'è di che. / Niente.
Co oznacza … ? – Che cosa significa … ?
Czy może pan / pani mówić wolniej? – Può parlare più lentamente?
Dziękuję bardzo. – Grazie mille.
Doskonale. / Świetnie. – Perfetto.


Zakochaj się w hiszpańskim i włoskim od pierwszego wejrzenia z serią W obrazkach

Jeśli jesteś wzrokowcem, to na pewno przypadnie ci do gustu nauka języka metodą wizualną. Innowacyjny kurs z serii W obrazkach jest oparty na formie słownika obrazkowego. Poza praktycznymi słowniczkami znajdziesz w nim użyteczne dialogi oraz gramatykę zilustrowaną licznymi przykładami. Kurs stworzony z myślą o osobach, które rozpoczynają naukę języka, a także tych, które chcą utrwalić podstawowe słownictwo. Taki system zapewni łatwiejsze zapamiętanie materiału. Stosuj poznane słówka i zwroty w codziennej komunikacji.

Nieważne, dokąd pojedziesz, wszędzie, dogadasz się z „Rozmówkami na każdy wyjazd”

Hiszpanie oraz Włosi doceniają, kiedy próbujesz rozmawiać w ich języku. Warto więc korzystać nawet z niewielkiego zasobu słownictwa, które znasz. Niedoskonałe próby komunikowania się także zjednają sobie sympatię.

Rozmówkach na każdy wyjazd znajdziesz najważniejsze słowa i zwroty wraz z tłumaczeniem na język polski, uproszczony zapis fonetyczny i wskazówki dotyczące wymowy, słowniczek, informacje o kulturze i praktyczne porady turystyczne.

Pokonaj barierę językową i mów śmiało! 

Jeśli znasz już podstawy języka, ale nadal boisz się mówić, koniecznie sprawdź pozycje z serii Mów śmiało. Z kursem hiszpańskiego lub włoskiego, który wpisuje się w aktualne trendy nauki, pozbędziesz się lęku przed mówieniem i zaczniesz swobodnie rozmawiać w codziennych sytuacjach. Mapy myśli oraz urozmaicone ćwiczenia ułatwią zapamiętanie słów i zwrotów. Dzięki nagraniom MP3 zadbasz o poprawną wymowę. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...