Szukaj na blogu

Kryminały na wakacje

Czy wiesz, że nauka języków obcych może być równie emocjonująca, jak czytanie najlepszych kryminałów? Możesz się o tym przekonać już teraz, sięgając po serię „Kurs językowy z kryminałem”. Dzięki niej połączysz przyjemność czytania z nauką języka.

Kurs językowy z kryminałem - połącz przyjemność czytania z nauką języków!

Letnie dni to idealny czas na poszukiwanie przygód w świecie literatury, a dreszczyk emocji gwarantuje chwilowe orzeźwienie. To także wspaniała okazja do językowych powrotów, ale również próbowania nowych języków przy okazji czytania zabójczo wciągających historii.

Co jednak w sytuacji, gdy nasze umiejętności językowe nie są jeszcze na takim poziomie, abyśmy mogli zrozumieć tekst, a sięganie co chwila po słownik osłabia naszą motywację i zwyczajnie psuje nam czytelniczy fun? Mamy na to rozwiązanie!

Przygotowaliśmy specjalną edycję powieści kryminalnych, które pozwalają cieszyć się lekturą i doskonalić język każdemu bez wyjątku. W jaki sposób?

Poprzez czytanie i słuchanie wciągającego tekstu, który został dostosowany do poziomu językowego. Dzięki temu zabiegowi możesz cieszyć się obcojęzyczną opowieścią i jednocześnie trenować czytanie ze zrozumienie, przyswajać struktury gramatyczne, poznawać słownictwo w kontekście, a także ćwiczyć wymowę.

Kurs językowy z kryminałem to nie tylko przyjemność lektury, ale też aktywna nauka słownictwa w kontekście, która jest gwarantem ich skutecznego zapamiętywania. To również szereg fascynujących historii dostępnych w różnych językach. Ich zrozumienie ułatwiają tłumaczenia trudniejszych słów podane na marginesach.

Które książki warto więc zabrać ze sobą w wakacyjną podróż, jeśli uczysz się rosyjskiego lub hiszpańskiego?

Rozpracuj tajniki rosyjskiego i hiszpańskiego.

Doskonałe na letnie popołudnia i wieczory kryminały do nauki języka rosyjskiego i hiszpańskiego pozwolą ci przenieść się do intrygującego świata zagadek i tajemnic. Poznasz w praktyce, czym jest nauka języka w kontekście, który porusza emocje i wyobraźnię, a tym samym sprawia, że przeczytane słowa, zwroty i konstrukcje gramatyczne na dobre zapiszą się w twojej pamięci. Za sprawą dołączonych nagrań native speakerów będziesz mieć także szansę osłuchać się z językiem. O twoje zaangażowanie i motywację zadbają różnorodne ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi.

Rosyjski. Kurs językowy z kryminałem Право на убийство (Prawo do morderstwa)

Literacką podróż rozpoczynamy od najnowszego wydania rosyjskiego kryminału Rosyjski. Kurs językowy z kryminałem Право на убийство to trzymająca w napięciu historia, którą z powodzeniem mogą śledzić osoby na poziomie A2-B1. O czym jest ta powieść?

W jednym z petersburskich mieszkań odnaleziono ciało utalentowanego studenta malarstwa. Niejasny motyw śmierci i szeroki krąg podejrzanych oraz kolejne zawirowania utrudniają ambitnemu inspektorowi rozwikłanie zagadki morderstwa... Brzmi ciekawie? Możesz to sprawdzić, korzystając z dołączonego audiobooka. Do dyspozycji masz aż 165 min nagrań native speakera. Za ich sprawą poprawna wymowa nie będzie miała przed tobą żadnych tajemnic.

Poza tym opanujesz współczesny język bez odrywania się od książki. Słowniczki na marginesach rozwieją wszelkie wątpliwości co do znaczenia trudniejszych słów i ułatwią ci czytanie ze zrozumieniem.

Hiszpański. Kurs językowy z kryminałem. Roja es la nieve (Czerwony śnieg)

Takie same ułatwienia dotyczą naszej drugiej propozycji. Powinna ona trafić do językowego plecaka wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z językiem hiszpańskim i nie lubią oklepanych form nauki. 

Dostosowany do poziomu A1-A2 Hiszpański. Kurs językowy z kryminałem. Roja es la nieve sprawdzi się doskonale na wakacyjnym wyjeździe. Czytając książkę, nawet nie zauważysz, jak wiele zwrotów i reguł gramatycznych pochłoniesz przy okazji. Kto zatem jest głównym bohaterem?

Bohaterem powieści jest sierżant López, którego w drodze do miejsca włamania zatrzymuje śnieżyca... Oczywiście, jak na prawdziwy kryminał przystało, akcji towarzyszy napięcie. Nie ma ono jednak nic wspólnego z doznaniami językowymi. Bowiem treść jest dostosowana do twoich możliwości, a nie odwrotnie!

Co jeszcze? 90 min nagrań pozwala nie tylko przyswoić właściwą wymowę, ale również wczuć się w specyficzny klimat historii. Aktywizujące ćwiczenia podczas lektury? Oczywiście – bez nudy i niepewności, bo z kluczem odpowiedzi.

Jakie jeszcze tytuły i języki znajdziesz w tej serii?

Podobnie jak kryminał do nauki hiszpańskiego, większość pozostałych pozycji z serii przeznaczona jest dla osób początkujących (A1-A2). Jeśli więc stwierdzisz, że angielski z A Good Neighbour (Poczciwy sąsiad) to za mało, masz do dyspozycji inne języki. 

Czekają na ciebie następujące tytuły:

• Niemiecki. Kurs językowy z kryminałem. Sein letzter Fall (Ostatnie śledztwo)
• Francuski. Kurs językowy z kryminałem. Tous les secrets du docteur Lemaître (Wszystkie tajemnice doktora Lemaitre)

Natomiast jeśli należysz do grona fanów słonecznej Italii, którzy mogą się pochwalić znajomością języka na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1), polecamy kryminał La Donna Scomparsa (Zaginiona).

Co sprawia, że Kurs językowy z kryminałem to idealny samouczek?

• fabuła trzymająca w napięciu
• nauka w kontekście
• tekst dostosowany do poziomu językowego
• tłumaczenia trudniejszych słówek na marginesach
• porcje zagadnień gramatycznych
• różnorodne ćwiczenia dla utrwalenia materiału
• nagrania native speakerów dla poprawnej wymowy, prawidłowego akcentu i rozumienia ze słuchu
• pakiet spełniający wszystkie językowe potrzeby: książka + e-book do pobrania + audiobook czytany przez native speakera

Zobacz całą serię

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...