Szukaj na blogu

Czego nauczysz się z praktycznym kursem angielskiego w IT?

Rozważasz zmianę branży lub marzysz o pracy w dynamicznym świecie technologii? Ale czy przeszło ci przez myśl, jaki język – poza programistycznym – musisz znać, by odnosić sukcesy w branży IT? Angielski jest w tym przypadku jak najbardziej oczywistą odpowiedzią.

Sięgnij po praktyczny kurs angielskiego w IT i zmień książkę w narzędzie, dzięki któremu osiągniesz swoje cele językowe i odniesiesz sukces.

Koniecznie zapoznaj się z FAQ na temat praktycznego kursu Angielski w IT, jeśli wydaje ci się, że to kurs wyłącznie angielskiego specjalistycznego słownictwa.

1) Dla kogo jest książka Angielski w IT?

Nasza nowość jest skierowana nie tylko do osób, które muszą opanować angielskie słownictwo właściwe dla szeroko pojętej branży IT. 

Kurs będzie idealnym rozwiązaniem również dla wszystkich, którzy już pracują w międzynarodowym środowisku i potrzebują angielskiego, by zabierać głos i aktywnie brać udział w spotkaniach, swobodnie komunikować się na temat bieżących spraw i projektów ze współpracownikami oraz sprawnie pisać maile, przygotowywać prezentacje i minutki. 

A jeśli stawiasz pierwsze kroki w branży lub chcesz poprawić swoje umiejętności językowe, by czuć się swobodnie w codziennej pracy, ta książka jest właśnie dla ciebie.

2) Czy muszę bardzo dobrze znać język, by uczyć się z tym kursem angielskiego?

Nie! Książka Angielski w IT obejmuje materiał na poziomie od A2 do B1. W praktyce oznacza to, że masz już opanowane podstawy języka angielskiego i potrafisz porozumieć się w większości sytuacji dnia codziennego, ale potrzebujesz utrwalenia struktur gramatycznych oraz nowego słownictwa przydatnego w biznesowych realiach. Doskonale rozumiemy, że nawet jeśli masz już za sobą pierwsze doświadczenia z angielskim, osadzenie języka w kontekście pracy może być dla ciebie nowością.

Nasi językowi specjaliści tak ułożyli zawartość kursu, by krok po kroku przeprowadzić cię od poziomu podstawowego do poziomu średnio zaawansowanego. Poznasz wybrane tematy leksykalne przedstawione w postaci tekstów, dialogów oraz ćwiczeń, jak również zagadnienia gramatyczne. Opanujesz i przećwiczysz kluczowe umiejętności niezbędne w pracy na co dzień do komunikowania się ze współpracownikami, czyli mówienie oraz pisanie tekstów użytkowych.

3) Czy muszę znać terminologię branżową, by zacząć korzystać z tej książki?

Każdy z 14 rozdziałów, jakie znajdziesz w książce, wprowadza angielskie słownictwo z różnych obszarów sektora IT w jego naturalnym kontekście. Wyróżnione w tekście słowa wyjaśnione są w słowniczku na końcu danej sekcji, co ułatwia naukę, zrozumienie tekstu oraz rozwiązywanie ćwiczeń, które aktywizują poznane słownictwo.

Dodatkowo możesz spersonalizować naukę dzięki listom z dedykowanymi temu polami. Do każdego angielskiego słowa lub zwrotu, który poznajesz, przyporządkowane są pola, dzięki którym możesz śledzić postępy w nauce. By sprawdzić, jak dobrze znasz dane słówko, należy zakryć jedną kolumnę słowniczka i odgadywać tłumaczenia. Jeśli odpowiedź jest dobra, możesz zamalować właściwy kwadracik. Po upływie kilku dni należy wrócić do tematu i ponownie sprawdzić, czy pamiętasz znaczenie wyrażeń z wybranego tematu.

Potrzebujesz opanować Business English?

4) Czy kurs Angielski w IT zawiera aktualne słownictwo?

W kursie znajdziesz 14 rozdziałów tematycznych na aktualne tematy związane z branżą IT, a są to m.in. praca w IT, interfejs i UX, Big Data, AI i aplikacje mobilne, tworzenie stron WWW oraz programowanie i metodyki. Domyślny wariant języka angielskiego to amerykański.

W naszym kursie angielskiego IT uwzględniliśmy przede wszystkim funkcje języka niezwykle przydatne w pracy, aby wraz z potrzebnymi słówkami od razu uczyć się ich praktycznego zastosowania. W książce znajdziesz takie przydatne tematy jak rozwiązywanie problemów, opisywanie danych wizualnych, prezentowanie pomysłu. Dodatkowo znajdziesz tu wskazówki dotyczące pisania maili, pisania CV  czy zwroty przydatne podczas rozmowy o pracę.

5) Czy nauczę się czegoś poza angielskimi słówkami?

Oczywiście, że tak! Specjalistyczny język angielski IT to nie tylko znajomość słownictwa. To przede wszystkim umiejętność skutecznego komunikowania się z członkami często międzynarodowych zespołów.

By wyjść naprzeciw wymaganiom stawianym przez branżę, nasi językowi specjaliści w każdym rozdziale zawarli dwie sekcje komunikacyjne.

MÓWIENIE 

Ta część będzie szczególnie przydatna, jeśli chcesz swobodnie porozumiewać się w pracy po angielsku. I to nie tylko w szeroko pojętej branży IT. Jeśli pracujesz w międzynarodowym środowisku, gwarantujemy, że w naszym kursie angielskiego IT znajdziesz praktyczne zwroty w różnorodnych kontekstach biznesowych. Dowiesz się, jak udzielać informacji zwrotnej, jak przedstawiać swój pomysł na spotkaniu, prosić o doprecyzowanie informacji czy też opisywać dane wizualne podczas omawiania prezentacji.

PISANIE 

W dobie pracy zdalnej, wiadomości mailowych oraz komunikatorów umiejętność napisania krótkiego maila lub komunikatu w języku angielskim jest wręcz niezbędna. W kursie znajdziesz wiele przydatnych wyrażeń oraz podpowiedzi, jak napisać wiadomość formalną czy też raport w języku angielskim. Gwarantujemy, że poznane w tej części rozdziału zwroty, przydadzą ci się również podczas rozmów i spotkań.

6) Dlaczego warto wybrać ten kurs angielskiego?

Z kompleksowym kursem Angielski w IT zakodujesz swój angielski do nowych wyzwań. Opanujesz niezbędne w tej branży słownictwo, usystematyzujesz znajomość gramatyki, jak również poznasz wiele praktycznych zwrotów niezbędnych do codziennej komunikacji.

A do tego możesz stworzyć swój analogowy system powtórek, z którym nie tylko będziesz monitorować naukę słownictwa, ale również stopień opanowania najważniejszych zagadnień gramatycznych i umiejętności komunikacyjnych przedstawionych w każdym rozdziale.

7) Czy mogę wypróbować kurs przed zakupem?

Udostępniamy ci możliwość zapoznania się z naszym wyjątkowym kursem angielskiego IT. Wystarczy, że przejdziesz do opisu książki lub dołączysz do newslettera i pobierzesz rozdział.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy rozdział

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy rozdział Angielski w IT

Pobierz bezpłatnie fragment kursu Angielski w IT i zaprogramuj swój angielski na nowo! Znajdziesz tam ciekawe ćwiczenia i mnóstwo wskazówek.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...