Szukaj na blogu

Jak znaleźć motywację do nauki języka po wakacjach?

Wakacje dla wielu z nas już się skończyły. Po powrocie często trudno jest nam wrócić do codziennej rzeczywistości, w tym nauki języków obcych. Stajemy wtedy przed pytaniem: Jak znaleźć motywację do nauki? Gdzie szukać mitycznej motywacji do nauki języka obcego?

Na szczęście, jest kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą szybko wdrożyć się w tryb nauki. Oto nasze sprawdzone sposoby. 

1. Wyznacz cel

Na początek określ swój cel, np. podróż do wybranego kraju, poprawa wymowy lub zdanie egzaminu. Zapisz go i trzymaj w widocznym miejscu, aby utrzymać motywację. Możesz przygotować też własną vision board.

2. Zorganizuj się

Odniesienie sukcesu w nauce języka wymaga nie tylko zaangażowania, ale też dobrej organizacji. Nauka bez planu to strata czasu. W twoje ręce oddajemy klucz do językowego sukcesu – idealne narzędzie, które pomoże ci w organizacji oraz nauce. A nauka bez planu to strata czasu. 

Seria Planerów językowych to połączenie codziennego planowania z nauką. Planery są podzielone na kalendarze miesięczne oraz tygodniowe, co pomaga usystematyzować naukę. Wykorzystuj zawarte w planerach kalendarze miesięczne i tygodniowe, planuj w nich naukę, zadania do wykonania oraz spotkania – korzystaj z nich na co dzień. Im częściej sięgasz po planer, tym częściej będziesz się uczyć języka.

W planerach znajdziesz wiele pomocnych rozwiązań:
• szeroki zasób nowego słownictwa,
• najważniejsze zagadnienia gramatyczne,
• ponad 200 różnorodnych ćwiczeń,
• strefę wolnej twórczości, w której możesz tworzyć mapy myśli lub pisać pamiętnik
• system powtórek.

3. Stwórz nawyki

Nauka języka obcego powinna być codziennym nawykiem. O wiele lepsze i bardziej skuteczne jest nawet kilka minut dziennie i mała porcja materiału niż jedna wielogodzinna sesja nauki. Przekonaj się, że powtórzenie 20 słówek przez 15 minut przyniesie szybkie i skuteczne efekty. Jeśli lubisz naukę w małych porcjach, sięgnij po serię w 15 minut każdego dnia oraz po fiszki. 

4. Włącz język do codziennych czynności

Ucz się języka zawsze i wszędzie! Pomoże w tym szeroka kategoria fiszek, które są świetnym rozwiązaniem do nauki w każdym miejscu i o każdej porze. Dzięki fiszkom szybko i skutecznie nauczysz się zwrotów niezbędnych do komunikacji. Małe kartoniki z dużą wiedzą możesz zabrać dosłownie wszędzie i uczyć się z nimi w tzw. międzyczasie. A takich krótkich nieplanowanych sesji językowych każdego dnia uzbiera się całe mnóstwo. 

Stwórz swój własny kurs słownictwa, dopasuj zakres materiału do swoich potrzeb. W fiszkach możesz spodziewać się:
• czytelnej szaty graficznej,
• kolorowych przegródek, które usystematyzują twoją naukę,
• słownictwa w kontekście, 
• nagrań wymowy do pobrania,
• programu Aktywny trening.

Fiszki drukowane; skuteczny system nauki;  nauka słownictwa

5. Urozmaić metody nauki

Urozmaicone źródła oraz nowe metody, z których wcześniej nie korzystaliśmy, wzbogacają nasz język i motywują do częstszej nauki. Unikamy monotonii i z większą chęcią sięgamy po różnorodne formy. Zwłaszcza, że możemy wybierać spośród ciekawych rozwiązań, takich jak kryminały z ćwiczeniami oraz adaptacje klasyki literatury

Czytanie w języku obcym pozwala poszerzyć zasób słownictwa oraz poznać i utrwalić gramatykę w przyjemny, wciągając, a przede wszystkim skuteczny sposób. 

Bonus na 6!

Gdy nauka jednego języka staje się monotonna, warto spróbować nauki nowego, który nas zainteresuje. Samodzielna nauka może, a nawet powinna być łatwa i przyjemna. Z odpowiednimi materiałami na pewno taka będzie! Poznaj bestsellerową serię „Nie gryzie”, z którą możesz stawiać pierwsze kroki w aż 20 językach.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...