Szukaj na blogu

Gramatyka na 5! Sprawdzone metody nauki

Ludzie dzielą się na tych, którzy mogliby uczyć się gramatyki godzinami, ponieważ ją kochają oraz na tych, którzy muszą uczyć się gramatyki godzinami w szkole, na kursach, samodzielnie, ponieważ nie radzą sobie z jej opanowaniem. 

Niezależnie od tego, w której grupie jesteś, pamiętaj, że ty też możesz nauczyć się angielskiej gramatyki skutecznie, stosując się do kilku bardzo prostych zasad. Wszystkie przetestowaliśmy i wypróbowaliśmy na sobie! 

ZASADA 1. UCZ SIĘ PARTIAMI. 

Oswoisz w ten sposób lęk przed porażką z kolosem, bo tak często postrzegana jest nauka gramatyki. Wybierz jedno zagadnienie, jeden temat, a nawet jedną konkretną regułę gramatyczną i skup swoje wysiłki na wybranej porcji materiału. 

ZASADA 2. ZMIEŃ POSTRZEGANIE GRAMATYKI. 

Łatwiej nam uczyć się czegoś, w czym widzimy sens. Pamiętaj, że gramatyka nie jest celem samym w sobie. Znajomość gramatyki umożliwia nam swobodną i skuteczną komunikację w wybranym języku. Trudno o coś bardziej sensownego w kontekście nauki języków obcych.

ZASADA 3. UCZ SIĘ GRAMATYKI, JAK LUBISZ. 

Wypróbuj różne sposoby na naukę gramatyki i znajdź metodę, która najbardziej pasuje do twojego stylu życia, aby nauka nie była przykrym obowiązkiem, ale środkiem do osiągnięcia twoich językowych celów.

Chcesz poznać gramatykę na piątkę? Nic prostszego! Zobacz, jak możesz uczyć się gramatyki na pięć sposobów i znajdź swoją własną drogę!

Podręczniki i ćwiczenia do gramatyki

#1 Gramatyka na poważnie

Nauka gramatyki angielskiej (i nie tylko) to poważna sprawa. Jeśli lubisz tradycyjny sposób nauki – najpierw przejrzyste wytłumaczenie zastosowań czasów, omówienie form czasowników czy  czasowników frazalnych (tzw. phrasal verbs), bądź strony biernej, a  na deser solidna porcja zadań, by przećwiczyć użycie czasów czy innego zagadnienia gramatycznego w  praktyce,  „Wielka gramatyka języka angielskiego” (A1-C2) jest stworzona dla ciebie. Znajdziesz tu praktycznie wszystko, co chcesz lub musisz wiedzieć o angielskiej gramatyce. I to na każdym poziomie zaawansowania. Publikacja zawiera blisko 130 zagadnień gramatycznych, przypisanych do odpowiednich poziomów znajomości języka. Każde z zagadnień wspierane jest naturalnymi przykładami użycia. Specjalnie zaprojektowane zadania pozwolą na przećwiczenie użycia konkretnych struktur tak, by używać ich swobodnie także w naturalnej, codziennej komunikacji. Klucz odpowiedzi, testy oraz dodatkowe zbiorcze ćwiczenia umożliwią kontrolę postępów nauki. 

Możesz uczyć się w sposób uporządkowany, korzystając z naszego uzupełnionego i poprawionego wydania „Wielkiej gramatyki języka angielskiego” z jasnym i klarownym omówieniem teorii użycia zasad gramatycznych oraz ze skutecznymi ćwiczeniami do nauki nie tylko angielskiego, lecz również niemieckiego, włoskiego czy hiszpańskiego. Nieważne, którego języka się uczysz – zrób wielkie postępy i daj sobie wytłumaczyć praktycznie każde zagadnienie językowe.

#2 GRAmatyka, czyli nudy nie ma 

Nauka gramatyki to zdecydowanie gra warta świeczki. A stawką w niej jest rozumienie rozmowy i bycie rozumianym w codziennej komunikacji w języku obcym. Jeśli tradycyjny sposób nauki gramatyki angielskiej do ciebie nie trafia, potrzebujesz elementów grywalizacji, aby utrzymać motywację do nauki, zajrzyj do naszej książki Angielski. GRAmatyka. Trop Szekspira (A1-B1) i odkoduj niezrozumiałe do tej pory zagadnienia gramatyczne. Daj się wciągnąć w rozwikłanie tajemnicy, którą skrywają teksty i życie najbardziej znanego angielskiego pisarza, a zupełnie przy okazji opanujesz podstawy gramatyki angielskiej. A jeśli podoba ci się ta forma nauki, a jesteś fanem niemieckiego, możesz sięgnąć po kurs Niemiecki. GRAmatyka (A2-B1).

Nie ma mowy o nudzie. GRAmatyka sprawi, że w końcu wszystko w twoich wypowiedziach będzie grało pod kątem poprawności językowej. I to bez wkuwania regułek, za to z wyzwaniami i krótkimi, skondensowanymi wyjaśnieniami, potrzebnymi do prawidłowego ukończenia zadań. Ta pozycja to coś więcej niż tylko gramatyka. To GRAmatyka. 

#3 Gramatyka nie gryzie! 

Jak ugryźć gramatykę, kiedy dopiero zaczynasz naukę języka angielskiego i od początku chcesz porozumiewać się poprawnie? Skorzystaj z książki do gramatyki przeznaczonej dla tych, którzy jak najszybciej chcą pokonać barierę językową i równocześnie chcą uczyć się w sposób przyjemny, by łatwo było stosować reguły gramatyczne w swobodnej komunikacji. 

Angielski nie gryzie! Gramatyka” zawiera gramatykę rozłożoną na czynniki pierwsze, praktyczne przykłady, ćwiczenia oraz liczne powtórki, które pozwolą skutecznie opanować angielską gramatykę i nie pozwolą zapomnieć tego, co już opanowane.

Liczne dialogi pozwolą na osadzenie uczonych zagadnień w kontekście naturalnej komunikacji. Z serią możesz uczyć się także hiszpańskiego.

#4 Gramatyka w pigułce 

Nie jesteś fanem analizowania wszelkich niuansów gramatycznych i nie spędzasz każdej wolnej chwili na wyszukiwaniu niestandardowych przykładów zastosowania reguł? Nadal możesz porozumiewać się sprawnie i poprawnie w języku angielskim. Zajrzyj do „Gramatyki w pigułce” oraz do „Gramatyki kieszonkowej” i przekonaj się, że nauka gramatyki nie musi zajmować dużo czasu, by nadal była bardzo skuteczna. Zasady gramatyczne realnie dostosowane do autentycznej komunikacji oraz do poziomu zaawansowania to niezbędne minimum, które pozwoli na poprawną komunikację w języku obcym.

Uczysz się innego języka niż angielski? Sięgnij po serię Gramatyka z ćwiczeniami.

#5 Gramatyka na szybko

Nie masz czasu na naukę gramatyki języka angielskiego z obszernych podręczników, których sam widok cię odstrasza? Od teraz to już nie jest wymówka. Sięgnij po „Angielski. Gramatykę w biegu” oraz „Angielski. Tablice gramatyczne”, by najważniejsze zasady mieć zawsze pod ręką i sięgać po nie, kiedy tylko chcesz – w kolejce do lekarza, w pociągu czy w autobusie. Opanuj niezbędne zagadnienia, daj sobie szansę na poprawne porozumiewanie się. Zasady gramatyczne rozpisane w sposób jasny i przejrzysty, w tabelarycznym układzie to prawdziwa pierwsza pomoc dla tych, którzy lubią mieć wszystko rozpisane i chętnie korzystają ze wzorów na poprawne zdania. 

Wzorcowy przykład, że gramatyka może być przedstawiona w sposób schematyczny, lecz nadal wyczerpujący i praktyczny.

Nieważne, który sposób nauki  i które materiały wybierzesz. 

Mamy je wszystkie!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Loading...