Najlepsze książki do nauki języka włoskiego

Chcesz nauczyć się języka włoskiego i szukasz najlepszych materiałów? Poniżej znajdziesz nasz subiektywny ranking książek do nauki włoskiego, które umilą i ułatwią naukę już od pierwszej chwili.

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

Włoski to piękny język, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób chce się go uczyć. Czym zawdzięcza sobie tę popularność? Melodyjne słownictwo, nieskomplikowana wymowa i mała ilość zagadnień gramatycznych to tylko niektóre cechy języka włoskiego. A może kluczowe są silne pozytywne skojarzenia z najlepszą tradycyjną pizzą, mocną włoską kawą, przyjaznymi i chętnymi do pomocy mieszkańcami Italii oraz wspaniałymi destynacjami, jak Rzym, Florencja, Mediolan czy gorąca Sycylia - czyli idealnymi kierunkami podróży, za którymi tak bardzo wszyscy tęsknimy? 

Niezależnie od tego, jaka jest wasza motywacja, to potwierdzamy, że warto poświęcić swój czas na naukę języka włoskiego. Mimo tego, że proces nauki języka wydaje się czasochłonny i wymagający, to tak naprawdę od postanowienia do realizacji celu dzieli was już naprawdę niewiele. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie materiały do nauki, najlepiej te sprawdzone i najbardziej polecane. Poznajcie nasze propozycje najlepszych książek do nauki włoskiego!

1. Włoski. Mów śmiało – poziom A2-B2

Mów śmiało! to nasza nowość, która wpisuje się w trendy współczesnych sposobów nauki i skupia na przygotowaniu do codziennej komunikacji. Pozbądźcie się lęku przed mówieniem i swobodnie rozmawiajcie po włosku na zakupach, w pracy, w podróży i w towarzystwie. Zadbajcie też o poprawną wymowę, dzięki nagraniom MP3. W innowacyjnym kursie znajdziecie ponad 600 słówek i zwrotów. Korzystajcie z map myśli, które ułatwią zapamiętywanie i rozwiążcie ponad 250 ćwiczeń. Teraz już nic nie jest w stanie was zaskoczyć, zapomnicie o niezręcznej ciszy i szybko zareagujecie w każdej sytuacji.

Włoski. Mów śmiało! - poziom A2-B2
Włoski. Mów śmiało!

Włoski. Mów śmiało! - innowacyjny kurs konwersacji
Włoski. Mów śmiało!

2. Wielka gramatyka języka włoskiego z ćwiczeniami – poziom A1-C1

Na każdym etapie nauki języka, nie brakuje wątpliwości gramatycznych, jednak te szybko zostaną rozwiane dzięki Wielkiej gramatyce z ćwiczeniami. Wśród 26 rozdziałów znajdziecie klarowne wyjaśnienia najważniejszych zagadnień od poziomu początkującego do zaawansowanego (A1-C1) np. zdania warunkowe, stronę bierną, mowę zależną, formę gerundio i tryb łączący congiuntivo. Teoria, przykłady i ćwiczenia to wszystko, czego potrzebujecie, aby zrozumieć gramatykę i korzystać z niej w praktyce.

Wielka gramatyka języka włoskiego z ćwiczeniami - poziom A1-C1
Wielka gramatyka języka włoskiego z ćwiczeniami

Wielka gramatyka języka włoskiego - Kompleksowa gramatyka języka włoskiego
Wielka gramatyka języka włoskiego z ćwiczeniami

3. Włoski. 1000 najważniejszych słów – poziom A1-A2

Na drodze do swobodnej komunikacji często stoi mały zasób słownictwa. To prawda, bez słówek ani rusz! Są potrzebne do udziału w rozmowie, czytania ze zrozumieniem oraz pisania nawet najprostszych notatek. Jeśli brak wam słów, warto uczyć się z książki 1000 najważniejszych słów. To system nauki oparty na metodach ułatwiających zapamiętywanie. Dokładnie 1000 słówek wystarczy, aby swobodnie czytać ze zrozumieniem aż 70% tekstów użytkowych 

Włoski "1000 najważniejszych słów" - poziom A1-A2
Włoski. 1000 najważniejszych słów

Włoski "1000 najważniejszych słów" - kompleksowy system nauki
Włoski. 1000 najważniejszych słów

4. Włoski w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka – poziom A1-A2

Jesteście wzrokowcami? Na pewno spodoba wam się system nauki metodą wizualną. Dzięki książce Włoski w obrazkach nauczycie się słówek przez skojarzenia z barwnymi ilustracjami do każdego z rozdziałów. Taki system zapewni łatwiejsze zapamiętanie materiału i przyśpieszy naukę. Stosuj poznane słówka i zwroty w codziennej komunikacji i poznawaj kulturę Włoch.

Włoski w obrazkach - poziom A1-A2
Włoski w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka

Włoski w obrazkach - nauka włoskiego metodą wizualną!
Włoski w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka

5. Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne – poziom A2-B2

Osoby przygotowujące się do egzaminów certyfikacyjnych lub do matury, z pewnością docenią Repetytorium leksykalno-tematyczne. W środku aż 13 rozdziałów podzielonych na wprowadzenie do tematu, słownictwo z tłumaczeniami oraz ćwiczenia sprawdzające i utrwalające. Znajdziecie w nich między innymi słownictwo dotyczące kultury, jedzenia, podróżowania i turystyki oraz zdrowia czy nauki i techniki. Rozwiązujcie ćwiczenia, testy powtórkowe i słuchajcie nagrań – każdy z tych elementów zapewni ci sukces na egzaminie!

Repetytorium leksykalno-tematyczne - poziom A2-B2
Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne A2-B2 (wydanie 2)

Repetytorium leksykalno-tematyczne - kurs na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym
Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne A2-B2 (wydanie 2)

6. Włoski w 15 minut każdego dnia dla początkujących – poziom A1-A2

Czym byłoby podejście do nauki bez szukania wymówek, że brakuje nam czasu? Mamy więc coś też dla tych bardzo zapracowanych i zajętych. Nasza recepta na brak czasu to Włoski w 15 minut każdego dnia. Przekazujemy wam gotowy plan nauki: 50 dni po 15 minut. Jedyne co musicie zrobić, to znaleźć kwadrans na rozwój językowych umiejętności. Zastanawiacie się, ile można osiągnąć w tak krótkim czasie? Bardzo wiele! Przyswoić niezbędne słownictwo i konstrukcje językowe z różnych grup tematycznych, takich jak viaggio (podróż), salute (zdrowie), lavoro (praca), opanować przydatne zagadnienia gramatyczne oraz rozwiązywać ćwiczenia i testy.

Włoski w 15 minut każdego dnia - poziom A1-A2
Włoski w 15 minut każdego dnia dla początkujących

Włoski w 15 minut każdego dnia - gotowy plan nauki: 50 dni po 15 minut!
Włoski w 15 minut każdego dnia dla początkujących

Z każdej z wymienionych książek, mogą uczyć się zarówno uczniowie, maturzyści, studenci jak i samouki oraz pasjonaci języka. Sprawdźcie sami i uczcie się dokładnie tak, jak lubicie. 

Książki, fiszki, audiobooki i ebooki do nauki języka włoskiego

To nie wszystko - miłośnicy języka włoskiego znajdą w naszej ofercie jeszcze wiele innych propozycji do nauki i to nie tylko w formie tradycyjnych książek, ale także fiszek, kursów czy e-booków. Każda z opcji nauki jest gwarancją językowego sukcesu, wybór konkretnej należy do was. Trzymamy kciuki za wasze postępy i zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą materiałów do nauki języka włoskiego! 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć