Najskuteczniejsze sposoby na opanowanie niemieckiej gramatyki w krótkim czasie

Nauka języka obcego wymaga czasu oraz systematyczności. Wiele osób zapomina zasady gramatyki niemieckiej, ponieważ nie stosuje ich na co dzień. Jeśli martwisz się, że twoja nauka „poszła w las”, to nic straconego! W dalszej części artykułu poznasz najlepsze sposoby na naukę niemieckiej gramatyki w krótkim czasie.

Czy znajomość zasad gramatyki niemieckiej jest potrzebna?

Wiele osób uważa, że znajomość gramatyki nie jest potrzebna do opanowania języka obcego i sprawnego posługiwania się nim w codziennych sytuacjach. To prawda przy założeniu, że nie chcemy być dobrze zrozumiani i mamy zamiar wprowadzić naszych rozmówców w osłupienie ;) Zasady i reguły gramatyki są bowiem najważniejszym elementem nauki każdego języka obcego.

Znajomość gramatyki niemieckiej jest niezbędna do skutecznej komunikacji. Dzięki niej wiemy, np. jak używać poprawnie odmienionych czasowników i liczebników. Możemy być pewni, że nasza myśl została prawidłowo przekazana, zinterpretowana i zrozumiała przez odbiorcę. A taki jest cel każdej rozmowy!

Warto zadać sobie pytanie, czy zależy ci na zapamiętaniu reguł gramatycznych „na chwilę”, czy na zdobyciu umiejętności potrzebnych do skutecznej komunikacji w tym języku? 

Wprowadzenie niemieckiej gramatyki w życie

Sama wiedza nie wystarczy do prowadzenia swobodnych rozmów po niemiecku. Naturalną rzeczą jest, że osoby  zapominają o zasadach językowych, jeśli nie mają z nimi styczności na co dzień. Tylko praktyka i ćwiczenia gramatyki mogą uczynić z ciebie językowego mistrza.

Jeśli twoim problemem jest brak czasu, nie masz się czym martwić. Istnieją sprawdzone sposoby na przypomnienie i opanowanie niemieckiej gramatyki w krótkim czasie.

Ucz się gramatyki niemieckiej z serialami!

Większość z nas lubi seriale i filmy. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że oglądanie – poza przyjemnością – może stać się dobrym sposobem na naukę obcego języka.

Wystarczy zmienić nawyki oglądania. Wybierz swój ulubiony serial i zawsze oglądaj go z niemieckim lektorem i napisami. Słuchając i czytając jednocześnie, angażujesz więcej zmysłów.

Potraktuj oglądanie filmów jak lekcję niemieckiego. Weź zeszyt lub telefon i spróbuj zapisać pojedyncze zwroty i odmiany słówek. Seriale i filmy to bardzo dobry sposób nauki języka. Dzięki temu możesz nie tylko osłuchać się z językiem bez konieczności płacenia za konwersacje, ale także zapamiętać słownictwo i gramatykę.

Czytanie po niemiecku

Dobrą praktyką szlifowania niemieckiej gramatyki jest czytanie powieści i adaptacji. Dzięki temu będziesz mógł przypomnieć sobie słownictwo, odmiany czasowników i konstrukcje zdań.

Osoba początkująca powinna wybierać powieści skierowane do dzieci lub adaptacje na odpowiednim poziomie. Najczęściej w tego typu książkach, użyty język jest prostszy w odbiorze i zrozumieniu.

Warto przy czytaniu podkreślać niezrozumiałe formy i konstrukcje zdań. Poszukaj odwołania we wcześniej poznanych zasadach gramatycznych. Z każdą przeczytaną książką będziesz zauważał progres.

Praktyka czyni mistrza – czyli kurs na Niemiecką GRAmatykę

Najlepszym sposobem na opanowanie niemieckiej gramatyki jest zmiana nastawienia. Nie ma sensu traktować nauki języka obcego jako dodatkowy, ciążący obowiązek.

Warto szukać odpowiednich dla siebie, zróżnicowanych materiałów. Zwłaszcza jeśli nauka ze standardowego podręcznika czy tabelek szybko cię nudzi i zniechęca.  

Niemiecka GRAmatyka

Niemiecki GRAmatyka - niekonwencjonalne repetytorium gramatyczne języka niemieckiego

Dobrym przykładem alternatywnej formy nauki niemieckiej gramatyki jest książka z systemem motywacyjnym oraz z grą – Niemiecki GRAmatyka. To idealna propozycja dla osób, które chcą szlifować gramatykę i świetnie się przy tym bawić.

Niemiecki GRAmatyka - najlepszy sposób na naukę niemieckiej gramatyki

Podręcznik oparty jest na zasadach GRYwalizacji. Zawiera wciągające ćwiczenia, łamigłówki i zagadki gramatyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie! Pozwala przypomnieć i przećwiczyć niemiecką gramatykę w rzeczywistym kontekście. Dzięki temu możesz wykorzystać znajomość reguł w praktyce.

Jak skutecznie uczyć się niemieckiej gramatyki - skuteczny podręcznik z systemem motywacyjnym

Książka rozwiewa największe dylematy zasad gramatycznych. Dzięki niej możesz przypomnieć sobie najważniejsze reguły podczas ciekawych wyzwań w formie zabawy (np. gra gadające karty). A co najważniejsze – nauka sprawi ci frajdę i wciągniesz się na dobre!

Niemiecki GRAmatyka zapewnia:

podróże po książce z dwójką bohaterów,
blisko 100 ćwiczeń,
30 zagadnień gramatycznych,
5 testów,
dodatkowe bonusy przy każdym rozdziale,
kreatywne gry związane z gramatyką,
nauka słownictwa i gramatyki w kontekście,
klarowne wyjaśnienie gramatyczne,
ilustracje powtórkowe.

Dodatkowo książka zawiera liczne kody QR do gier i quizów na telefon, abyś mógł przećwiczyć gramatykę w domu lub podczas podróży – w każdej wolnej chwili!

Wypróbuj książkę do nauki języka niemieckiego już dziś i wydrukuj sobie darmowe materiały do nauki → http://bit.ly/Darmowematerialy

Specjalny rabat dla czytelników bloga

Odbierz dodatkowe 20% rabatu na hasło: NiemieckaGra przy zakupie książki Niemiecka GRAmatyka w sklepie internetowym https://www.jezykiobce.pl/niemiecki/2119-niemiecki-gramatyka-9788366053236.html

Śpiesz się, kod rabatowy jest ważny tylko do 29.02.2020 r.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć