Najlepsze książki do nauki języka niemieckiego

Język naszych zachodnich sąsiadów wciąż zyskuje na popularności. Uczymy się go w różnych celach, zarówno turystycznych, jak i zawodowych. Naukę warto wspomóc profesjonalnymi materiałami, które pomogą osiągnąć oczekiwane rezultaty. W naszej ofercie wydawniczej znajdziesz m.in. podręczniki, repetytoria, fiszki, audio kursy i adaptacje literackie. Przedstawiamy książki do nauki niemieckiego, które naszym zdaniem są najlepsze i zapewnią szybkie postępy w nauce.

Niemiecki nie gryzie – 2 poziomy: A1-A2 i B1-B2


Niemiecki nie gryzie
 to dwie propozycje do nauki niemieckiego należące do naszej bestsellerowej serii, które pomogą ci przejść od podstaw aż do poziomu średnio zaawansowanego wyższego. Jeśli lubisz uczyć się aktywnie, to ten kurs będzie idealnym wyborem. Książki zawierają wiele urozmaiconych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych, a także płytę CD z nagraniami.

Dzięki serii opanujesz niezbędne słownictwo i usystematyzujesz gramatykę, jednocześnie rozwijając najważniejsze umiejętności językowe: czytanie, słuchanie i pisanie. Podręczniki opierają się na licznych ćwiczeniach przeplatanych tekstami, dialogami i tłumaczeniami słówek.

Podręcznik do nauki niemieckiego na poziomie A1-A2 to idealna propozycja dla osób dopiero zaczynających przygodę z niemieckim lub tych, którzy chcą sobie przypomnieć i usystematyzować podstawy, zanim zaczną podbijać wyższe poziomy. Osobom, które podstawy mają już opanowane, polecamy podręcznik do niemieckiego na poziomie B1-B2 na poziomie średnio zaawansowanym.

                                                            niemiecki nie gryzie - nauka jezyka niemieckiego

Wielka gramatyka języka niemieckiego – poziom A1-C1


Gramatyka często spędza sen z oczu uczącym się języka niemieckiego. Tymczasem jeśli sięgnie się po odpowiednie materiały, szybko okazuje się, że jest logiczna i usystematyzowana, a jej nauka może okazać się całkiem przyjemna.

Wielka gramatyka języka niemieckiego to kompleksowa propozycja dla każdego. Znajdują się w niej zagadnienia od poziomu początkowego (A1) do zaawansowanego (C1). W książce w przystępny sposób wyjaśniono zawiłości niemieckiej gramatyki, a reguły uzupełniono licznymi przykładami użycia. W środku znajdziesz także aż 250 ćwiczeń utrwalających, dzięki którym przełożysz teorię na praktykę, a także klucz odpowiedzi, tabele gramatyczne i testy sprawdzające.

Dzięki Wielkiej gramatyce poznasz i powtórzysz wszystkie zagadnienia gramatyczne potrzebne do poprawnego komunikowania się w języku niemieckim. Poznasz m.in. czasy gramatyczne, odmianę przymiotników, deklinację i rekcję rzeczownika, użycie zaimków, spójników, partykuł, stronę bierną oraz budowę zdań podrzędnie złożonych. Kompendium przyda się osobom przygotowującym się do Goethe-Zertifikat oraz matury.

                                                          nauka gramatyki  język niemiecki

Niemiecki. Praca za granicą – poziom B1-B2


Praca za granicą to wciąż dla wielu Polaków główna motywacja do nauki niemieckiego. Właśnie dla takich osób stworzyliśmy ten kurs. Materiał podzielony jest na 14 zagadnień i przeznaczony dla osób na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2). Dzięki nauce z kursem Niemiecki. Praca za granicą poznasz słownictwo branżowe związane z najpopularniejszymi zawodami, m.in. opiekunka dzieci i osób starszych, pracownik budowalny, elektryk, kelner, pokojówka, kierowca. W środku znajdziesz również minirepetytorium gramatyczne, przydatne wyrażenia z tłumaczeniami, dialogi i rozmówki oraz słowniczek, a w nim ponad 1000 haseł. Podręcznik został uzupełniony nagraniami native speakerów. Nagrania przydadzą się w ćwiczeniu rozumienia ze słuchu oraz poprawnej wymowy – niezbędnych w pracy za granicą.

Polecamy także oddzielną pozycję, dla osób wykonujących zawody związane ze służbą zdrowia: Niemiecki dla opiekunów i pracowników służby zdrowia.

Podręcznik do nauki języka niemieckiego

Niemiecki. Najważniejsze zwroty biznesowe – poziom A2-B2


Kolejną propozycją skupiającą się na języku zawodowym jest kurs niemieckich zwrotów biznesowych. Podręcznik przyda się osobom na różnym stopniu zaawansowania (od A2 do B2) i pozwoli usystematyzować i poszerzyć znajomość słownictwa biznesowego. Książka podzielona jest na 20 rozdziałów tematycznych, które uzupełnia 80 ćwiczeń utrwalających. Dzięki kursowi poznasz 1000 najważniejszych słów i zwrotów. Znajdziesz w niej także wzory dokumentów przydatnych podczas rekrutacji i w pracy.

niemiecki biznesowy - nauka języka

Niemiecki w obrazkach – poziom A1-A2


Pozycja dla początkujących (poziom A1-A2), która umożliwia skuteczną naukę 1000 najważniejszych niemieckich słówek. Wykorzystując metodę wizualną, szybko przyswoisz i lepiej zapamiętasz materiał. Niemiecki w obrazkach to nie tylko nauka słownictwa. W książce znajdziesz też ćwiczenia utrwalające (wraz z kluczem odpowiedzi), rozmówki, wyjaśnienia poprawnej wymowy. Zawartość książki podzielona jest tematycznie według najważniejszych zagadnień niezbędnych w życiu codziennym, takich jak podróże, jedzenie czy praca.Niemiecki AKTYWNIE! – poziom A2-B1


Nie lubisz monotonnej nauki i nudy? Sięgnij po Niemiecki AKTYWNIE! i ucz się niemieckiego na 200 sposobów. To kurs przeznaczony dla osób na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1), dzięki któremu poszerzysz i utrwalisz słownictwo i przećwiczysz konstrukcje leksykalno-gramatyczne. Książka podzielona jest na 14 rozdziałów tematycznych. Dzięki kursowy poznasz wiele przydatnych idiomów, zwrotów i popularnych powiedzeń, a także ciekawostki związane z kulturą krajów niemieckojęzycznych, a różnorodne ćwiczenia pomogą ci utrzymać motywację do nauki.


niemiecki w obrazkach - niemiecki poziom podstawowyniemiecki aktywnie - repetytorium do nauki języka niemieckiego

Wiesz już, jakie książki i materiały do nauki niemieckiego warto mieć w swojej językowej biblioteczce. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą materiałów do nauki języka niemieckiego w naszej księgarni językowej online EDGARD. Na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie! Najważniejsze, żeby nauka sprawiała ci jak najwięcej przyjemności i stała się twoim codziennym nawykiem.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć