Najlepsze książki do nauki języka hiszpańskiego

Hiszpański to piękny język, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób chce się go uczyć. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z hiszpańskim, czy podbijasz już wyższe poziomy, warto wyposażyć się w odpowiednie materiały. Oferta wydawnictwa Edgard bogata jest w różnorodne propozycje na wszystkich poziomach zaawansowania. W zależności od upodobań możesz sięgnąć po podręczniki, kryminały czy fiszki. W tym wpisie przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje, dzięki którym nauka języka hiszpańskiego zawsze będzie przyjemna i skuteczna.

Kryminały z ćwiczeniami – poziomy A1-B2

Kryminały to sposób na naukę, przy którym nie da się nudzić. Jeśli znasz już podstawy, ale nie jesteś fanem tradycyjnych ćwiczeń, wybierz jeden z naszych tytułów, zatrać się w lekturze i ucz się hiszpańskiego bez wysiłku. Każda książka oprócz wciągającej fabuły zawiera tłumaczenia słówek na marginesach i ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi. Poznasz naturalny język, a nowego słownictwa nauczysz się w kontekście, dzięki czemu zapamiętasz je na dłużej.

W serii ukazały się trzy propozycje na różnych poziomach zaawansowania:

 • Roja es la nieve (poziom A1-A2) to historia sierżanta Lópeza, który zostaje wezwany do pewnej wioski w sprawie włamania. Kiedy zostanie w niej uwięziony z powodu śnieżycy, okaże się, że znalazł się tam w najgorszym możliwym momencie.
 • Empezar de nuevo (A2-B1) opowiada o inspektor Marcie, która musi rozwikłać tajemnicę zniknięcia Ricardo, czarującego historyka badającego czasy ostatniego emira Granady.
 • Silencio (poziom B1-B2) to historia Irene, która chce odpocząć od gwaru Madrytu i jedzie nurkować na andaluzyjskie wybrzeże. Sielankowy wypoczynek przerwany zostaje śmiercią jej hotelowej sąsiadki.

      kryminały po hiszpańsku

Wielka gramatyka języka hiszpańskiego – poziom A1-C1

Żeby hiszpański brzmiał naprawdę pięknie, trzeba się nim posługiwać poprawnie, nauka gramatyki jest więc niezbędna. Wielka gramatyka języka hiszpańskiego to pozycja idealna dla wszystkich uczących się hiszpańskiego. Zawiera wszystkie najważniejsze zagadnienia od poziomu podstawowego (A1) aż po zaawansowany (C1), w związku z czym może towarzyszyć ci od samych początków przygody z hiszpańskim aż po wysoki poziom biegłości.

Kurs zawiera wyjaśnienia wszystkich zagadnień gramatycznych, 300 ćwiczeń utrwalających wraz z kluczem odpowiedzi, testy podsumowujące i tabele gramatyczne. Znajdziesz tu więc wszystko co niezbędne do opanowania hiszpańskiej gramatyki. Z pomocą Wielkiej gramatyki poznasz i usystematyzujesz wszystkie zagadnienia gramatyczne potrzebne do prawidłowej i swobodnej komunikacji. Pozycja idealnie sprawdzi się w przygotowaniach do matury i egzaminu DELE. Będzie też dużą pomocą dla studentów iberystyki, a także wszystkich samouków.

Wielka gramatyka języka hiszpańskiego
Wielka Gramatyka języka hiszpańskiego z ćwiczeniami (poziom A1-C1)

Hiszpański w obrazkach – poziom A1-A2

Hiszpański w obrazkach to idealna propozycja dla osób na poziomie początkującym, która umożliwi szybką naukę i powtórzenie aż 1200 najważniejszych hiszpańskich słówek. Słownictwo zostało uporządkowane tematycznie i przedstawione za pomocą ilustracji, które znacznie ułatwiają zapamiętywanie. Oprócz słowniczków obrazkowych książka zawiera wiele ćwiczeń utrwalających, dzięki którym poznasz przydatne zwroty konwersacyjne i podstawy gramatyki, a rozdział poświęcony fonetyce pomoże opanować poprawną wymowę. Dodatkowo książka zawiera informacje o kulturze i tradycjach Hiszpanii.
                                                                                       
Hiszpański w obrazkach (poziom A1-A2)

Hiszpański Rozmówki na każdy wyjazd – poziom A1

Jeśli twoją główną pobudką do nauki hiszpańskiego są wyjazdy zagraniczne i dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym językiem, to Rozmówki na każdy wyjazd będą dla ciebie idealne. Rozmówki przydadzą ci się niezależnie od tego, czy jedziesz do kraju hiszpańskojęzycznego zwiedzać, pracować czy studiować. Zebraliśmy przydatne zwroty i wyrażenia i usystematyzowaliśmy je w rozdziały tematyczne, dzięki czemu korzystanie z książki jest szybkie i wygodne. Dzięki kursowi poradzisz sobie w najważniejszych sytuacjach takich jak wizyta u lekarza, w hotelu, czy w restauracji. Oprócz tego w książce znajdziesz porady turystyczne, wskazówki dotyczące wymowy, reguły gramatyczne i słowniczek polsko-hiszpański.


Hiszpański. Rozmówki na każdy wyjazd

Hiszpański AKTYWNIE! Trening na 200 sposobów – poziom A2-B1

Hiszpański aktywnie to pozycja idealna dla osób, które podczas nauki języka potrzebują ciągłego urozmaicenia. Kurs pomoże ci opanować i utrwalić najważniejsze słownictwo i przydatne konstrukcje leksykalno-gramatyczne. Materiał podzielony został na 14 rozdziałów tematycznych, dzięki czemu nauka będzie usystematyzowana i przyniesie szybkie efekty. W książce znajdziesz aż 200 urozmaiconych ćwiczeń, dzięki którym poznasz najważniejsze zwroty, powiedzenia i idiomy hiszpańskie. Poszerzysz także swoją wiedzę o Hiszpanii i zyskasz pewność w kontaktach z obcokrajowcami.

hiszpański aktywnie - nauka języka hiszpańskiego

Hiszpański aktywnie! Trening na 200 sposobów (poziom A2-B1)

Fiszki PLUS – poziom A1-B2

Fiszki Plus to rozbudowany kurs, dzięki któremu szybko przyswoisz przydatne słownictwo. Ich ogromną zaletą jest to, że możesz je ze sobą zabrać wszędzie i uczyć się kiedy tylko chcesz. Dzięki kolorowym przegródkom łatwo posegregujesz słownictwo, które już opanowałeś, i to, które wymaga jeszcze powtórki. Oprócz tradycyjnych kartonowych fiszek ze słówkami i tłumaczeniami w zestawie znajdziesz program multimedialny z fiszkami w formie elektronicznej i utrwalającymi ćwiczeniami i grami. Do twojej dyspozycji są również nagrania, dzięki którym opanujesz prawidłową wymowę. Możesz też stworzyć własne playlisty nagrań. Dostępne są zestawy zróżnicowane poziomami, więc bez problemu dopasujesz fiszki do swojego stopnia zaawansowania.

      fiszki do nauki języka hiszpańskiego

Hiszpański. Kurs dla zabieganych - poziom A2-B1

Wciąż brak ci czasu na naukę? Sięgnij po Hiszpański. Kurs dla zabieganych opierający się o nagrania profesjonalnych lektorów, których możesz słuchać, gdziekolwiek chcesz. W kursie znajdziesz podręcznik i 3 płyty audio, a w nich 18 lekcji tematycznych i blisko 4 godziny nagrań. Każda lekcja to przydatne dialogi związane z danym tematem, ćwiczenia utrwalające oraz wyjaśnienia najważniejszych zagadnień gramatycznych. Dzięki kursowi opanujesz najważniejsze zwroty i wyrażenia przydatne w rozmowie z obcokrajowcami.

hiszpański dla zabieganych - nauka języków

Hiszpański. AudioKurs dla zabieganych (poziom A2-B1)

Hiszpański MultiPakiet Nowa edycja – poziom A1-B1

Hiszpański. MultiPakiet to rozwiązanie dla osób szukających kompleksowego materiału do nauki.

W zestawie znajdziesz:

 • 2 książki, dzięki którym opanujesz ponad 2000 najważniejszych zwrotów i wyrażeń, poznasz praktyczne dialogi i podstawy gramatyki.
 • 6 płyt CD, a na nich ponad 6 godzin nagrań w wykonaniu native speakerów, które pomogą ci w osłuchaniu się z językiem hiszpańskim, przyswojeniu praktycznych zwrotów i ćwiczeniu wymowy.
 • Program multimedialny z ćwiczeniami, gram i testami, dzięki którym utrwalisz wiedzę i sprawdzisz postępy.

Po przerobieniu materiału bez problemu poradzisz sobie za granicą i porozumiesz się w każdej sytuacji.


Hiszpański MultiPakiet. Kompletny kurs dla początkujących (poziom A1-B1)

Wiesz już, jakie książki i materiały do nauki hiszpańskiego warto mieć w swojej językowej biblioteczce. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą materiałów do języka hiszpańskiego w naszej księgarni językowej online EDGARD. Na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie! Najważniejsze, żeby nauka sprawiała ci jak najwięcej przyjemności i stała się twoim codziennym nawykiem.

Komentarze (1)

  • Izabela
  • 2019-12-13 11:32:13
  Dzięki za powyższą listę książek do nauki hiszpańskiego. Jakiś czas temu zakupiłam hiszpański aktywnie, który gorąco polecam! Za rok przeprowadzam się do Madrytu:)

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć