Najlepsze książki do nauki angielskiego dla dzieci - nowa seria „Czytam po angielsku”

Chcesz zainteresować swoje dziecko nauką języka angielskiego? Poznaj książeczki dla dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, które sprawią, że nauka języka angielskiego stanie się wspaniałą zabawą!

Jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego? 

Każdy rodzic zna trud zachęcenia dziecka do nauki. Nie jest to proste zadanie, ale z odpowiednim podejściem można przekonać nawet największego uparciucha, że nauka może być równie przyjemna jak granie w gry czy zabawa z przyjaciółmi.

Dzisiaj pokażemy Wam, jak możecie urozmaicić swoim dzieciom naukę języka angielskiego. Szczególnie dla najmłodszych uczniów ważna jest atrakcyjność materiałów edukacyjnych oraz różnorodność bodźców, które są dostarczane w procesie uczenia się. Już od najmłodszych lat starajcie się zainteresować swoje dzieci językiem angielskim. Mózg dzieci jest chłonny jak gąbka, więc czytajcie im książki po angielsku, oglądajcie razem kreskówki, grajcie w gry językowe, otaczajcie je angielskim, a zobaczycie, że stanie się to dla nich frajdą.

„Czytam po angielsku” – nowa seria książek dla dzieci

W księgarniach i na naszej stronie znajdziecie najnowszą serię „readersów”. Są to książeczki dla dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, które sprawią, że poznawanie języka angielskiego stanie się świetną zabawą. Wasze pociechy będą potrzebowały odrobinę pomocy w lekturze tych książek, ponieważ są one stworzone do czytania przez rodzica w przypadku młodszych dzieci, oraz do samodzielnego czytania przy odrobinie wsparcia dla trochę starszych. W naszej serii znajdziecie zarówno adaptacje znanych powieści dla dzieci („O czym szumią wierzby”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”), opowiadania przygodowe („Lost Backpack”, „The Strange Playground”), a także opowiadania oparte na faktach („The Adventures of Captain Cook”). Książeczki są dostępne na różnych poziomach, więc pozwoli Wam to dopasować odpowiedni poziom dla Waszego dziecka.

Dlaczego warto korzystać z „readersów” dla najmłodszych?

Przede wszystkim, taka forma nauki jest o wiele ciekawsza niż powtarzanie w kółko tych samych słówek. Zaciekawienie dziecka pozytywnie wpływa na proces zapamiętywania, ponieważ gdy podczas uczenia się angażujemy emocje, nowo poznane treści dłużej zostają w pamięci. Sekret skuteczności takiego sposobu uczenia się tkwi w naszym mózgu. Obszar zarządzający naszymi emocjami jest połączony z ośrodkiem odpowiedzialnym za zapamiętywanie nowych rzeczy. Jeśli podczas uczenia się włączamy do tego procesu emocje, oba te obszary pobudzają się do działania, sprawiając, że nauka jest bardziej efektywna. Wiele badań potwierdza, że emocje w procesie uczenia się wpływają na większe zaangażowanie oraz zainteresowanie danym zagadnieniem oraz generują lepsze rezultaty. Młodzi polscy ilustratorzy zadbali o to, żeby nasze książki były również atrakcyjne pod kątem wizualnym. Kolorowe obrazki z pewnością przykują uwagę Waszych pociech.

Czytam po angielsku. Czarnoksiężnik z krainy Oz

Tekst opowiadań jest podzielony na krótkie fragmenty, dzięki czemu dzieci nie czują się przytłoczone objętością materiału. Na każdej stronie przetłumaczyliśmy trudniejsze słówka, żeby nie trzeba było za każdym razem przerywać lektury i sięgać do słownika, dla Waszej wygody zebraliśmy je także w słowniczku. Dodatkowo na końcu książki znajdują się polskie tłumaczenia tekstu opowiadania. Trening czyni mistrza, więc oczywiście nie mogło zabraknąć kilku ćwiczeń, dzięki którym dzieci utrwalą nowo poznane słówka i wyrażenia. Na końcu książki znajdziecie karty „memory”, które możecie wyciąć i wykorzystać do powtórki słówek.

czytanka do nauki angielskiego dla dzieci

Co jeszcze znajdziecie w naszych książkach? – kod do nagrać MP3 w wykonaniu native speakerów. Oprócz czytania dziecko może posłuchać opowiadań, a jak wiadomo, im więcej zmysłów uczestniczy w procesie uczenia, tym lepsze efekty! Nagrania mogą także posłużyć do zweryfikowania poprawności wymowy.

Let's read! Czytajmy z dziećmi opowiadania i bajki po angielsku! 

Jak widzicie, książki z serii „Czytam po angielsku” to świetny sposób na zaciekawienie dziecka językiem angielskim. Chęć poznania dalszych losów naszych bohaterów sprawi, że nauka stanie się frajdą, a nie nudnym obowiązkiem. Dzieci z zapartym tchem przeżywają z nimi najróżniejsze przygody, zupełnie przy okazji i bez przymusu ucząc się nowych słówek. Podobnie w przypadku starszych czytelników – czytanie powieści lub opowiadań w języku angielskim staje się przyjemnością, a nie koleją porcją nudnych ćwiczeń do rozwiązania. Na pewno zauważyliście na swoim przykładzie, że jeśli coś jest ciekawe czy nietypowe, to zostaje to w naszej pamięci na dłużej. Z kolei szablonowe schematy spływają po nas jak woda po kaczce. Dlatego wybór takiej formy nauki z pewnością zaowocuje świetnymi efektami.

Dzieci są bardzo wymagającymi odbiorcami, często szybko się nudzą, dlatego wybierając materiały dla naszych milusińskich, musimy szukać czegoś, co będzie stymulowało wszystkie zmysły i po co dzieci same będą z chęcią sięgać.

Niedługo nadejdą długie jesienne wieczory, a na taki czas najlepszy jest kubek gorącej czekolady i ciekawe opowiadania po angielsku, więc zaopatrzcie się w opowiadania, aby zainteresować swoje dzieci językiem angielskim!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć