Matura 2020 - jak się przygotować do egzaminu z języka obcego?

Top 10 najlepszych materiałów przygotowujących do matury z języka angielskiego oraz innych języków obcych. Zobacz nasz ranking!

Matura za pasem! To ostatni moment, aby zrobić podsumowanie dotychczasowej nauki i rozpocząć powtórkę materiału. Aby jak najlepiej wykorzystać czas, jaki pozostał do egzaminu dojrzałości, wybraliśmy z naszych publikacji najbardziej pomocne i przygotowane z myślą o tych, którzy zdają maturę z języka obcego na poziomie podstawowym oraz dla tych, którym przyjdzie się zmierzyć z egzaminem na poziomie rozszerzonym. Z nami sukces na egzaminie gwarantowany!

1. Repetytoria leksykalno-tematyczne

Repetytoria leksykalno-tematyczne to obowiązkowy element na liście maturzysty. Podział na kategorie tematyczne ułatwi przyswojenie słownictwa. Każdy rozdział to również przykładowe teksty i dialogi z zastosowaniem słówek w praktyce, gramatyka oraz ćwiczenia sprawdzające i testy powtórkowe z kluczem odpowiedzi. Dopełnieniem są nagrania wymowy dostępne w wygodnej formie do pobrania. Dzięki nim osłuchasz się z językiem i bez problemu poradzisz sobie na ustnej części egzaminu. Całość materiału zapewni kompletną wiedzę potrzebną do zaliczenia najnowszych testów maturalnych i innych egzaminów. Jeżeli szukasz dobrego repetytorium maturalnego, aby opanować słownictwo wymagane na maturze, to koniecznie sięgnij po repetytoria leksykalno-tematyczne wydawnictwa EDGARD.

2. 1000 najważniejszych słów

Czy wiesz, że już 1000 słów wystarczy, aby swobodnie czytać ze zrozumieniem aż 70% tekstów w języku obcym?! Nauka z serią 1000 najważniejszych słów pozwoli na swobodną komunikację, przypomnienie podstawowych pojęć oraz ich użycia w wyrażeniach i zwrotach. Dzięki zastosowaniu metod wspierających zapamiętywanie, niezależenie od tego, czy jesteś wzrokowcem, czy wolisz słuchać – szybko opanuje słowa wymagane na egzaminie z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

3. Wielka gramatyka z ćwiczeniami

Jeśli zależy ci na pogłębieniu wiedzy gramatycznej, to skorzystaj z Wielkiej gramatyki z ćwiczeniami, niezbędnika dla użytkowników wszystkich poziomów języka, od początkującego do zaawansowanego. Dzięki serii podręczników możesz zgłębić tajniki gramatyki angielskiej, niemieckiej lub hiszpańskiej. Zagadnienia przećwiczysz na przykładach, co pozwoli lepiej zrozumieć i zapamiętać zasady gramatyczne. W środku znajdziesz kilkaset ćwiczeń z kluczem odpowiedzi, testy poziomujące oraz dodatkowe tabele gramatyczne. Wszystko to przybliży cię do osiągnięcia najwyższego wyniku na maturze.4. Gramatyka z ćwiczeniami

Gramatyczne tajemnice odkryjesz również dzięki wydaniom Gramatyki z ćwiczeniami. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dokładnej powtórki, czy chcesz poznać nowy materiał, znajdziesz tu coś dla siebie! Do sprawdzenia wiedzy posłuży ponad 100 ćwiczeń na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym. Do wyboru wiele języków, m.in. rosyjski, włoski, japoński czy koreański.

5. Najważniejsze idiomy i kolokacje

Chcesz zabłysnąć na egzaminie? Poznaj Najważniejsze idiomy oraz Najważniejsze kolokacje. Każde z nich zilustrowane jest przykładem z użycia we współczesnym języku angielskim. To gratka dla maturzystów, którzy chcą poszerzyć zasób słownictwa, rozwiązując różnorodne ćwiczenia oraz testy podsumowujące i sprawdzając je z kluczem odpowiedzi.  

6. Testy gramatyczno-leksykalne

Już teraz możesz podjąć wyzwanie i sprawdzić swoje siły w Testach gramatyczno-leksykalnych. To prawdziwa próba przed egzaminem maturalnym! W każdym z testów znajdziesz zadania z danych tematów leksykalnych lub zagadnień gramatycznych. Wśród rodzajów zadań pojawiają się m.in. word formation, open cloze, zdania wielokrotnego wyboru, transformacje i parafrazy, czyli najczęściej pojawiające się na egzaminach językowych.7. Aktywnie! Trening na 200 sposobów

Pamiętaj, że aby nauka była efektywna, powinna przebiegać w sposób twórczy i sprawiać ci przyjemność. Wypróbuj naukę z serią Aktywnie! Trening na 200 sposobów, dzięki której udoskonalisz szereg umiejętności: rozumienie tekstu czytanego, poznasz nowe słówka, zwroty i popularne powiedzenia angielskie. W podręczniku znajdziesz wiele różnorodnych ćwiczeń, łamigłówek, zdjęć i ciekawostek o kulturze i zwyczajach angielskich, a kolorowa szata graficzna i różnorodne ćwiczenia skutecznie urozmaicą codzienną naukę.

8. Gramatyka kieszonkowa 

A może potrzebujesz czegoś do szybkich powtórek? Z pewnością spodoba ci się Gramatyka kieszonkowa! Wszystkie najważniejsze zagadnienia zmieściliśmy w wygodnym formacie, który możesz mieć zawsze pod ręką. Teoria wzbogacona licznymi przykładami umożliwi zrozumienie reguł gramatyki w praktyce.

9. Fiszki PLUS

Nie zapomnij też o Fiszkach PLUS – karteczkach z pojedynczymi słówkami i tłumaczeniami, podzielonymi według grup tematycznych. Łatwiej zapamiętasz słówka dzięki przykładom użycia ich w kontekście, a dzięki nagraniom poznasz również poprawną wymowę. Specjalne przegródki z podziałem na kategorie: uczę się, powtarzam i umiem, pozwolą ci na bieżąco obserwować efekty i sprawdzać, które partie materiału wymagają jeszcze powtórki.10. Inne materiały przygotowujące do matury z języka obcego

Całą ofertę materiałów do nauki przed maturą lub innymi egzaminami językowymi znajdziesz na stronie: Materiały przygotowujące do matury. Z takim wsparciem merytorycznym, żaden egzamin nie będzie już straszny. Wykorzystaj dobrze czas pozostały na naukę, daj z siebie 100% i przełóż to na wynik egzaminu.

Powodzenia i połamania piór!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć