Matura 2021 - jak się przygotować do egzaminu z języka obcego

Zobacz nasz ranking TOP 12 najlepszych materiałów przygotowujących do matury z języka angielskiego oraz innych języków obcych!

Matura za pasem! To ostatni moment, aby zrobić podsumowanie dotychczasowej nauki i rozpocząć powtórkę materiału. Aby jak najlepiej wykorzystać czas, jaki pozostał do egzaminu dojrzałości, wybraliśmy z naszych publikacji najbardziej pomocne i przygotowane z myślą o tych, którzy zdają maturę z języka obcego na poziomie podstawowym oraz dla tych, którym przyjdzie się zmierzyć z egzaminem na poziomie rozszerzonym. Z nami sukces na egzaminie gwarantowany!

1. Vademecum maturalne języka angielskiego

Z myślą o tegorocznych maturzystach stworzyliśmy naszą nowość: Vademecum maturalne języka angielskiego, które zapewni kompleksowe i skuteczne przygotowanie do egzaminu. Zapoznaj się z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi i sprawdź, które z zadań warto jeszcze przećwiczyć. Skorzystaj z klucza odpowiedzi oraz wskazówek, dzięki którym wyeliminujesz błędy. W książce znajdziesz wiele przydatnych porad – zapamiętaj je i zastosuj na egzaminie, a nie masz się o co martwić. Skorzystaj również z nagrań mp3 native speakerów, dzięki którym osłuchasz się z językiem oraz słowniczka, który pozwoli podsumować zakres tematów wymaganych na maturze.

2. Repetytoria leksykalno-tematyczne

Repetytoria leksykalno-tematyczne to obowiązkowy element na liście maturzysty. Podział na kategorie tematyczne ułatwi przyswojenie słownictwa. Każdy rozdział to również przykładowe teksty i dialogi z zastosowaniem słówek w praktyce, gramatyka oraz ćwiczenia sprawdzające i testy powtórkowe z kluczem odpowiedzi. Dopełnieniem są nagrania wymowy dostępne w wygodnej formie do pobrania. Dzięki nim osłuchasz się z językiem i bez problemu poradzisz sobie na ustnej części egzaminu. Całość materiału zapewni kompletną wiedzę potrzebną do zaliczenia najnowszych testów maturalnych i innych egzaminów. Jeżeli szukasz dobrego repetytorium maturalnego, aby opanować słownictwo wymagane na maturze, to koniecznie sięgnij po repetytoria leksykalno-tematyczne wydawnictwa EDGARD.

3. 1000 najważniejszych słów

Czy wiesz, że już 1000 słów wystarczy, aby swobodnie czytać ze zrozumieniem aż 70% tekstów w języku obcym?! Nauka z serią 1000 najważniejszych słów pozwoli na swobodną komunikację, przypomnienie podstawowych pojęć oraz ich użycia w wyrażeniach i zwrotach. Dzięki zastosowaniu metod wspierających zapamiętywanie, niezależenie od tego, czy jesteś wzrokowcem, czy wolisz słuchać – szybko opanuje słowa wymagane na egzaminie z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

4. Wielka gramatyka z ćwiczeniami

Jeśli zależy ci na pogłębieniu wiedzy gramatycznej, to skorzystaj z Wielkiej gramatyki z ćwiczeniami, niezbędnika dla użytkowników wszystkich poziomów języka, od początkującego do zaawansowanego. Dzięki serii podręczników możesz zgłębić tajniki gramatyki angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej oraz włoskiej. Zagadnienia przećwiczysz na przykładach, co pozwoli lepiej zrozumieć i zapamiętać zasady gramatyczne. W środku znajdziesz kilkaset ćwiczeń z kluczem odpowiedzi, testy poziomujące oraz dodatkowe tabele gramatyczne. Wszystko to przybliży cię do osiągnięcia najwyższego wyniku na maturze.5. Gramatyka z ćwiczeniami

Gramatyczne tajemnice odkryjesz również dzięki wydaniom Gramatyki z ćwiczeniami. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dokładnej powtórki, czy chcesz poznać nowy materiał, znajdziesz tu coś dla siebie! Do sprawdzenia wiedzy posłuży ponad 100 ćwiczeń na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym. Do wyboru wiele języków, m.in. rosyjski, włoski, japoński czy koreański.

6. Najważniejsze idiomy i kolokacje

Chcesz zabłysnąć na egzaminie? Poznaj Najważniejsze idiomy oraz Najważniejsze kolokacje. Każde z nich zilustrowane jest przykładem z użycia we współczesnym języku angielskim. To gratka dla maturzystów, którzy chcą poszerzyć zasób słownictwa, rozwiązując różnorodne ćwiczenia oraz testy podsumowujące i sprawdzając je z kluczem odpowiedzi.  

7. Testy gramatyczno-leksykalne

Już teraz możesz podjąć wyzwanie i sprawdzić swoje siły w Testach gramatyczno-leksykalnych. To prawdziwa próba przed egzaminem maturalnym! W każdym z testów znajdziesz zadania z danych tematów leksykalnych lub zagadnień gramatycznych. Wśród rodzajów zadań pojawiają się m.in. word formation, open cloze, zdania wielokrotnego wyboru, transformacje i parafrazy, czyli najczęściej pojawiające się na egzaminach językowych.

8. Tablice gramatyczne

W kompleksowej powtórce świetnie sprawdzą się również Tablice gramatyczne, zbierające najważniejsze zagadnienia na wszystkich poziomach języka od początkującego do zaawansowanego. Dzięki nim przypomnisz sobie niezbędne słówka oraz utrwalisz typowe struktury zdań. Przejrzysty tabelaryczny układ oraz przykłady zastosowania reguł w praktyce, pomogą uzupełnić wiedzę także na ostatnim etapie nauki przed egzaminem. 9. Aktywnie! Trening na 200 sposobów

Pamiętaj, że aby nauka była efektywna, powinna przebiegać w sposób twórczy i sprawiać ci przyjemność. Wypróbuj naukę z serią Aktywnie! Trening na 200 sposobów, dzięki której udoskonalisz szereg umiejętności: rozumienie tekstu czytanego, poznasz nowe słówka, zwroty i popularne powiedzenia angielskie. W podręczniku znajdziesz wiele różnorodnych ćwiczeń, łamigłówek, zdjęć i ciekawostek o kulturze i zwyczajach angielskich, a kolorowa szata graficzna i różnorodne ćwiczenia skutecznie urozmaicą codzienną naukę.

10. Gramatyka kieszonkowa 

A może potrzebujesz czegoś do szybkich powtórek? Z pewnością spodoba ci się Gramatyka kieszonkowa! Wszystkie najważniejsze zagadnienia zmieściliśmy w wygodnym formacie, który możesz mieć zawsze pod ręką. Teoria wzbogacona licznymi przykładami umożliwi zrozumienie reguł gramatyki w praktyce.

11. Fiszki PLUS

Nie zapomnij też o Fiszkach PLUS – karteczkach z pojedynczymi słówkami i tłumaczeniami, podzielonymi według grup tematycznych. Łatwiej zapamiętasz słówka dzięki przykładom użycia ich w kontekście, a dzięki nagraniom poznasz również poprawną wymowę. Specjalne przegródki z podziałem na kategorie: uczę się, powtarzam i umiem, pozwolą ci na bieżąco obserwować efekty i sprawdzać, które partie materiału wymagają jeszcze powtórki.12. Pisz i mów OBŁĘDNIE!

Największą zaletą serii OBŁĘDNIE jest to, że oprócz poszerzania językowej wiedzy i umiejętności, skupi twoją uwagę na najczęstszych błędach i sprawi, że już nigdy ich nie popełnisz! Dzięki Angielski. Pisz OBŁĘDNIE dowiesz się, jak wzorcowo napisać 80 rodzajów pism, w tym rozprawkę, notatkę czy list, zapoznasz się z wymaganiami egzaminacyjnymi i wyeliminujesz typowe błędy jak kalki językowe, naleciałości i mylne przyzwyczajenia. Z Angielski. Mów OBŁĘDNIE poznasz przykładowe strategie komunikacyjne oraz zwroty ratunkowe, dzięki którym podtrzymasz każdą rozmowę. Opowiadanie, relacjonowanie, negocjowanie czy zadawanie pytań nie sprawi ci już żadnego problemu. Dzięki pakietowi z serii OBŁĘDNIE zabłyśniesz na pisemnej i ustnej części egzaminu maturalnego. 

Inne materiały przygotowujące do matury z języka obcego

Całą ofertę materiałów do nauki przed maturą lub innymi egzaminami językowymi znajdziesz na stronie: Materiały przygotowujące do matury. Z takim wsparciem merytorycznym, żaden egzamin nie będzie już straszny. Wykorzystaj dobrze czas pozostały na naukę, daj z siebie 100% i przełóż to na wynik egzaminu.

Powodzenia i połamania piór!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć