Poziom: A1-A2
Angielski Testy gramatyczno-leksykalne dla początkujących (Książka)

Angielski Testy gramatyczno-leksykalne dla początkujących (Książka)

-20%

Ucz się skutecznie, rozwiązując testy! Utrwal podstawy gramatyki!

ISBN: 978-83-6248-209-2
Data wydania: październik 2010
Stron: 128

Opis

Angielski Testy gramatyczno-leksykalne dla początkujących:
- blisko 100 zagadnień gramatycznych: to be, uncountable nouns, question tags, to have got, Past Simple, Present Perfect,
- ponad 1500 wyrażeń, idiomów, phrasal verbs i kolokacji,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- 200 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- indeks tematów i zagadnień gramatycznych.

Testy gramatyczno-leksykalne adresowane są do wszystkich, którzy chcą doskonalić swoją znajomość języka angielskiego: poszerzyć zasób słownictwa i opanować podstawy gramatyki. Specjalnie opracowane zadania obejmują słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne na poziomie początkującym (A1-A2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Książka adresowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych, średnich oraz samouków i wszystkich uczących się języka angielskiego we własnym zakresie. Opracowana została z myślą o tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego angielskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom - do wykorzystania w trakcie lekcji lub zajęć indywidualnych. Zbiór testów polecany jest wszystkim, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie oraz skutecznie utrwalić poszczególne zagadnienia gramatyczne oraz zwroty w języku angielskim.

Podręcznik (128 str.) obejmuje blisko 200 różnorodnych ćwiczeń podzielonych na ponad 50 testów. Poszczególne rodzaje zadań zawartych w książce, np. word formation, zadania wielokrotnego wyboru, transformacje i parafrazy, open cloze pojawiają się na egzaminach językowych. Każdemu zadaniu przypisane zostało zagadnienie gramatyczne lub temat leksykalny. Na końcu książki znajduje sie indeks wszystkich zagadnień oraz tematów, a także klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Wszystko pięknie i przejrzyście, jestem przekonana do tych materiałów! Polecam!

- , 2016-01-04

Świetna książka do uzupełnienia nauki z fiszkami. Polecam dodatkowo jakiś pakiet multimedialny, najlepiej Prof. Henry.

- , 2014-03-26

Ćwiczenia te są w założeniu na poziomie A1-A2 - a jednak, będąc uczniem liceum z rozszerzonym j. obcym, byłam mocno zdziwiona, że nie wszystko było tak absolutnie jasne, jak się na początku zdawało. :) Poziom trudności wzrasta wraz z kolejnymi ćwiczeniami - początkujący mogą robić ćwiczenia jako dodatek do omawianych właśnie zagadnień, starzy wyjadacze potraktują to natomiast jako doskonałą powtórkę. Jestem na 45. teście (dzisiaj zrobiłam 10 - to chyba dobrze świadczy o książce, prawda?) i pamiętam, że zdarzały się niewielkie literówki, ale to tylko jeden minus. Wielka szkoda, że nie powstało coś w stylu nowej edycji, zaopatrzonej w płytę CD. Odrobina zadań ze słuchu uczyniłaby tę pozycję niemal idealną.

- , 2012-10-19

Książka pozwala łatwo i szybko sprawdzić jak wiele zapamiętaliśmy z teorii języka. Bardzo użyteczna i pomocna w nauce pozycja - jest jak osobisty \"egzaminator\" :) POLECAM :)

- , 2012-09-13
Podziel się ze znajomymi