Poziom: A1-C2
Słownik japońsko-polski (12 tys. japońskich słów)

Słownik japońsko-polski (12 tys. japońskich słów)

Największy na rynku słownik japońsko-polski!

ISBN: 978-83-6248-291-7
Data wydania: 2011
Stron: 352

Opis


Największy na rynku słownik japońsko-polski!

W słowniku znajdziesz:
- 12 000 haseł ułożonych zgodnie z kolejnością liter w języku łacińskim
- tabele podstawowych znaków hiragany i katakany
- zapożyczenia z języków europejskich oraz nazwy botaniczne i zoologiczne zapisane katakaną
- słownictwo z obszaru nowych technologii
- hasła podane w rōmaji, a także zapisane hiraganą i znakami kanji

Słownik powstał z myślą o wszystkich uczących się języka japońskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i tych, którzy osiągnęli już zaawansowane umiejętności językowe.

Zawiera 12 000 słów, w tym starych rodzimych oraz współczesnych zapożyczeń. Jest doskonałym uzupełnieniem podręczników do nauki języka japońskiego oraz niezbędny w przygotowaniach do międzynarodowego egzaminu kompetencji z języka japońskiego (Nihongo Nōryoku Shiken).

Słownik opracowany został według łacińskiej kolejności alfabetycznej. Hasła podane są w rōmaji (zgodnie z najbardziej popularną na świecie transkrypcją Hepburne'a), ale także zapisane hiraganą oraz znakami kanji, jeśli taki zapis jest w praktyce stosowany. Zapożyczenia z języków europejskich oraz nazwy botaniczne i zoologiczne zapisane są katakaną.

O autorce:
Ewa Krassowska-Mackiewicz – absolwentka japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się dydaktyką języka japońskiego, nauczaniem poprzez e-learning, kulturą i kaligrafią japońską. Od 1997 roku zawodowo związana z Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych. Autorka podręczników do nauki języka i pisma japońskiego.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

Książka b. dobra, szkoda że nie w twardej oprawie

- , 2015-08-05

Ze świecą można szukać innego tak dobrego słownika języka japońskiego na polskim rynku. Zaskakuje ogromną liczbą haseł. Naprawdę polecam go wszystkim uczącym się tego pięknego języka.

- , 2013-01-16

Języka japońskiego uczę się od 2 lat. Niestety na naszym rynku księgarskim ilość słowników do nauki tego języka można policzyć na palcach jednej dłoni. Pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie pojawienie się w księgarniach świetnego słownika autorstwa Ewy Krassowskiej-Mackiewicz – absolwentki japonistyki, której podręczniki do nauki japońskiego od dawna stoją na mojej półce. Słownik zawiera 12 000 haseł, co czyni go największym na rynku. To co innowacyjne w tej pozycji to obecność słownictwa z obszaru nauki i technologii. Wszystkie hasła zapisane są hiraganą, katakaną (zapożyczenia z języków europejskich) oraz romaji, co znacznie ułatwia naukę wymowy . Dzięki temu słownikowi nauka japońskiego staje się łatwiejsza, a poprzez to przyjemniejsza.

- , 2011-12-12
Podziel się ze znajomymi