Słownik angielski - współczesny, techniczny i medyczny | jezykiobce.pl

Słownik angielski

Angielski jest uznawany za jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie, co sprawia, że jego znajomość jest współcześnie niezwykle ważna. Aby móc się swobodnie komunikować nie trzeba jednak znać wszystkich słów występujących w danym języku. Co więcej, ich ilość w angielskim każdego dnia się zwiększa i nie jest możliwe jej dokładne określenie. W zrozumieniu niespotkanych wcześniej zwrotów niezbędny jest słownik angielski – w ofercie wydawnictwa znaleźć można zróżnicowane pozycje dedykowane zarówno początkującym, jak i zaawansowanym..

Dlaczego znajomość angielskiego jest ważna?

Angielski można określić jako jeden z najbardziej uniwersalnych języków – jego użytkowników można spotkać niemal w każdym zakątku świata. Szacuje się, że uczy się go około dwa miliardy osób, dlatego szansa na spotkanie podczas podróży kogoś, kto zna przynajmniej podstawy jest dość spora. To sprawia, że znajomość angielskiego jest niemal niezbędna podczas różnego rodzaju wyjazdów, a także przydaje się w życiu zawodowym. Przełamanie bariery językowej umożliwia nawiązanie relacji z zagranicznymi kontrahentami i klientami. Prowadzenie rozmów biznesowych i negocjacji może wymagać specjalistycznego słownictwa z danej branży, dlatego wcześniej warto zaopatrzyć się w odpowiedni słownik angielski.

Ile angielskich słów trzeba znać aby móc swobodnie rozmawiać?

Aby przeprowadzić nieskomplikowaną konwersację w języku angielskim nie trzeba mieć wyjątkowo szerokiego zasobu słownictwa – podstawowe zwroty i wyrażenia oraz znajomość zasad gramatyki wystarczą. Szacuje się, że do zrozumienia około 95% niespecjalistycznych tekstów wystarczy znać około 3000 głównych słów. Warto jednak stale wzbogacać swój zasób słownictwa i nie ograniczać się do uczenia się tylko wyrazów – bardzo istotne jest ich zapamiętanie w kontekście wypowiedzi.

Słownik angielski dopasowany do potrzeb

Słownik angielski to nie tylko narzędzie do tłumaczenia haseł ogólnych. W ofercie wydawnictwa znaleźć można specjalistyczne pozycje zróżnicowane pod względem tematyki, jak na przykład obejmujące zagadnienia z dziedziny medycyny, techniki, czy informatyki. Co więcej, słownik angielski oprócz tysięcy haseł zawierać może również przykłady wykorzystania słów w zadaniach, wyjaśnienia gramatyczne i tablice oraz rozmówki, z których można czerpać gotowe wzorce wyrażeń. Ponadto, propozycje przygotowano tak, aby korzystać z nich mogły zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z angielskim, jak i bardziej zaawansowane, dzięki czemu dobranie słownika do indywidualnych potrzeb jest niezwykle proste.

Loading...