Poziom: A2-B2
Łacina fiszki Najważniejsze sentencje i zwroty
Produkt chwilowo niedostępny

Łacina fiszki Najważniejsze sentencje i zwroty

Dla uczniów, studentów i pasjonatów łaciny

ISBN: 978-83-7788-210-8
Data wydania: 2012

Opis

Łacina fiszki Najważniejsze sentencje i zwroty to wyjątkowy zestaw 500 ponumerowanych kartoników zawierających sentencje i zwroty łacińskie pochodzące m.in. z prawa rzymskiego i znanych tekstów kultury, a także używane na co dzień. Poznasz i zrozumiesz wiele łacińskich zwrotów oraz dowiesz się, kto jest autorem znanych sentencji. Kurs stanowi także doskonały materiał powtórkowy dla licealistów, studentów filologii, prawa czy medycyny oraz dla pasjonatów łaciny i erudytów. Zobacz, jak uczyć się z fiszek!

Aby ułatwić zapamiętywanie materiału metodą skojarzeń, kurs podzielono na 22 kategorie tematyczne oraz zbiór zwrotów i wyrażeń łacińskich używanych na co dzień w języku polskim. Kolorowe przegródki pozwalają zaplanować naukę.

Dzięki nauce z fiszkami:
- skutecznie nauczysz się znanych sentencji i dowiesz się, kto jest ich autorem
- opanujesz najważniejsze łacińskie zwroty
- poznasz znaczenie wyrażeń łacińskich używanych w języku polskim
- usystematyzujesz znajomość łaciny, dzięki praktycznemu podziałowi na grupy tematyczne

 

Zobacz film

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 2 opinie na temat tego produktu.

Produkt bardzo dobrej jakości, a do tego miły dla oka. Mam jedynie dwie drobne uwagi: w przypadku cytatów pochodzących od Seneków można by sprecyzować czy chodzi o Senekę Starszego czy Młodszego; myślę także, że dobrym pomysłem byłoby dodanie do zestawu karteczki objaśniającej przyjęte tradycyjnie w Polsce zasady wymowy łaciny, co byłoby z pewnością pomocne dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tym językiem. Te drobne wady nie zmieniają jednak mojej bardzo pozytywnej oceny fiszek.

- , 2014-05-19

Fiszki są bardzo dobrze przygotowane i wybrane - popularne sentencje są podpisane nazwiskiem autora. Uczenie się jest swobodne - do pakietu dołączone są trzy kartoniki, które oddzielają fiszki już nauczone, od tych jeszcze nieprzejrzanych. Atutem jest również ich ilość oraz fakt, że chyba nie ma na rynku innych tego typu produktów na rynku. Wszystko estetyczne. Jedyny minus to brak nazwy dzieła, z którego pochodzi zwrot, oraz troszkę za cienkie kartoniki.

- , 2014-03-18
Podziel się ze znajomymi