Poziom: A1-A2
Łacina dla początkujących  (Książka + CD Audio)

Łacina dla początkujących (Książka + CD Audio)

-20%

Rozbudowane lekcje: słówka, gramatyka i teksty z tłumaczeniami. CD Audio z nagraniami tekstów oraz sentencji.

ISBN: 978-83-6248-212-2
Data wydania: październik 2010
Stron: 208

Opis

Łacina dla początkujących to kurs przeznaczony dla uczniów, studentów oraz wszystkich, którzy chcą samodzielnie poznać podstawy łaciny. Kurs uczy słów, zwrotów i konstrukcji gramatycznych niezbędnych do swobodnego poruszania się w świecie języka łacińskiego.

Podręcznik zawiera 12 lekcji uczących łacińskiego słownictwa, najważniejszych sentencji i konstrukcji gramatycznych. W każdej lekcji znajdują się ćwiczenia gramatyczne oraz leksykalne, m.in. uzupełnianie luk w zdaniach, łączenie w pracy, krzyżówki oraz wykreślanki. W książce znajduje się dodatkowo wybór 20 tekstów – fragmentów klasycznych dzieł w języku łacińskim (m.in. Wojna galijska Juliusza Cezara, Metamorfozy Owidiusza, Kronika Galla Anonima). Na końcu książki zamieszczono tabele gramatyczne, pełne tłumaczenie tekstów oraz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

Część gramatyczna w jasny i przejrzysty sposób objaśnia koniugację i deklinację, użycie zaimków względnych i wskazujących oraz stosowanie czasów (praesens, futurum primum, futurum exactum, perfectum, imperfetum, plusquamperfectum). Przedstawione są również konstrukcje: accusativus cum infinitivo, ablativus absolutus, ablativus comparationis i genetivus partittivus. Zamieszczone w książce teksty ilustrują bogactwo łacińskiej fleksji i składni.

Płyta CD Audio (48 min) jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Nagrania w wykonaniu profesjonalnego lektora pozwalają poznać wymowę i prawidłowe akcentowanie łacińskich słów.

 

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 10 opinii na temat tego produktu.

Łatwa nauka!!!

- , 2015-10-05

Świetny kurs! Jestem samoukiem i kupując ten podręcznik, trochę się bałam, że nie będzie mi w stanie, w sposób prosty, wytłumaczyć zagmatwanej łacińskiej gramatyki, o której tyle się złego nasłuchałam. Nie było sensu się bać :) Podręcznik nie tylko tłumaczy gramatykę. Pełen jest również antycznych tekstów, które można samodzielnie tłumaczyć za pomocą słowniczka, by później sprawdzić jego poprawne przełożenie na końcu książki. Gorąco polecam wszystkim samoukom, łacina wcale nie jest taka trudna, jak się wydaje :)

- , 2015-09-17

Zestaw godny polecenia, przystępnie wytłumaczone zasady gramatyczne, ciekawe teksty, lektor bardzo dobry. Jedyne czego mi brakuje to brak nagrań słownictwa na płycie, ale to nie jest duży defekt ;) Polecam!

- , 2014-11-18

Bardzo dobry podręcznik. Z płytą dużo łatwiej :) Przerobiłem na razie tylko \"Lectio prima\", ale szybko nauczyłem się pierwszej i drugiej koniugacji. :) Jeśli ktoś chce się nauczyć tego języka - polecam!

- , 2013-06-03

Łacina, język starożytny, ale nadal ciekawy i intrygujący. Tę książkę warto nabyć, chociażby tylko dlatego, żeby podziwiać ten język, który jest niby martwy, ale nadal jego zdania i sentencje są dziś aktualne.

- , 2013-02-14

Języka łacińskiego nie uczy się dziś w szkole. Pedagodzy chyba doszli do wniosku, że język ten, tak przecież antyczny nie będzie potrzebny w dorosłym życiu przeciętnego Polaka. Argumentują to tym, że łacina to język od dawna już martwy. Niestety, nie mogę się z tym zgodzić. Łacina jest przecież obecna nieomalże w każdej dziedzinie naszego życia, od medycyny do prawo. Dlaczego by nie spróbować na własną rękę nauczyć się jednego z najstarszych języków na tej planecie?
Kurs dla początkujących składa się z podręcznika oraz płyty audio. Oprócz typowej dla podręczników do nauki języków obcych nauki słówek i podstawowych zwrotów, autorzy zastosowali bardzo ciekawy zabieg. Na stronicach książki zostały umieszczone teksty klasyków literatury, jak Gala Anonima czy Juliusza Cezara. Wnosi do to kursu ten niepowtarzalny klimat, przypominający zapach starych bibliotek. Książka uczy także gramatyki, która dla większości osób uczących się łaciny, jest najtrudniejsza. Przejrzyście i przystępnie została wyjaśniona deklinacja i koniugacja, a także najważniejsze czasy gramatyczne.

Pod każdym tekstem, które wydrukowane są w łososiowych ramkach, autorzy umieścili tłumaczenie wszystkich sprawiających trudność słówek. Także gramatyka to nie tylko teoria, ale i praktyka. Pod zagadnieniami gramatycznymi znajdują się ćwiczenia, które doskonalą tę umiejętność.

- , 2012-09-10

Bardzo dobry zestaw do nauki języka dla osób początkujących, które chcą się go nauczyć.
Lektor na płycie jest świetny, od razu można wychwycić jak dane słowa winno się wymawiać.
Jednym słowem POLECAM :)

- , 2012-03-08

Wreszcie dostępny audio kurs do nauki łaciny - długo szukałam takiej oferty. Zapamiętuję ze słuchu, więc płyta z nagraniami jest nieodzowna :). Polecam!

- , 2011-10-24

Książka bardzo dobra, tak jak wszystkie inne kursy :). Bardzo dobra pomoc w nauce języka w szkole lub na studiach. Zawsze można coś powtórzyć, nauczyć się czegoś nowego. Polecam.

- , 2011-08-23

Kupiłem dzisiaj ten kurs z ogromną ciekawością, szczególnie w kwestii nagrań. Trochę się obawiałem, jak wydawca przygotował kurs mojego ukochanego języka. Okazało się, że zrobił to bardzo dobrze. Kurs jest fantastyczny i gorąco go polecam wszystkim, którzy chcą nauczyć się łaciny bądź wspomóc naukę w szkole czy na studiach!

- , 2011-03-16
Podziel się ze znajomymi