Język łaciński: kursy, podręczniki do nauki łaciny

Łacina dla początkujących (Książka + CD Audio)

Łacina dla początkujących (Książka + CD Audio)

Poziom: A1-A2

Rozbudowane lekcje: słówka, gramatyka i teksty z tłumaczeniami. CD Audio z nagraniami tekstów oraz sentencji.
więcej
Zawiera
Nauczysz się

Łacina dla średnio zaawansowanych (Książka)

Łacina dla średnio zaawansowanych (Książka)

Poziom: B1-B2

2000 słów, zwrotów i sentencji. Gramatyka, ćwiczenia, ciekawostki i teksty klasycznych autorów
więcej
Zawiera
Nauczysz się

Łacina fiszki Najważniejsze sentencje i zwroty

Łacina fiszki Najważniejsze sentencje i zwroty

Poziom: A2-B2

Dla uczniów, studentów i pasjonatów łaciny
więcej
Zawiera
Nauczysz się

Język łaciński: kursy, podręczniki do nauki łaciny

Język łaciński był używany przede wszystkim w starożytnym Rzymie. Jednak po upadku Cesarstwa również odgrywał w Europie bardzo ważną rolę. Był powszechnie używany między innymi w urzędach, a także w liturgii. Łacina wpłynęła na większość języków indoeuropejskich, zwłaszcza z grupy romańskiej, które się od niej wywodzą. Języka łacińskiego warto uczyć się przynajmniej z dwóch powodów. Przydaje się w niektórych zawodach - między innymi prawnikom, lekarzom, historykom czy biologom. Poznanie łaciny ułatwia także naukę innych europejskich języków. Natomiast znajomość łacińskich zwrotów i sentencji świadczy o erudycji.

Podręczniki i książki do nauki łacińskiego

Współcześnie łaciny możemy uczyć się przede wszystkim z książek. Podręczniki do nauki języka łacińskiego pomagają w poznaniu zasad gramatycznych na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Równie ważne jest łacińskie słownictwo. Dobry podręcznik sprawia, że łaciny w przyjemny sposób uczymy się samodzielnie. Powinien on również zawierać ćwiczenia pozwalające trenować umiejętności gramatyczne. Takie właśnie książki może zaoferować nasze wydawnictwo.

Fiszki - przydatne narzędzie do nauki języka łacińskiego

Najlepszym sposobem na zdobycie wiedzy są fiszki do nauki łacińskiego. W naszej ofercie umieściliśmy starannie przygotowane zestawy zawierające najważniejsze sentencje i zwroty. Korzystając z fiszek drukowanych lub fiszek MP3 możemy poświęcić na samodzielną naukę każdą wolną chwilę, co znacznie przyspiesza osiągnięcie celu. Metoda pozostaje efektywna i popularna od wielu lat.

Materiały multimedialne do nauki łaciny

Chociaż łacina nie jest językiem ojczystym w żadnym kraju, nie znaczy to, że nie znamy zasad prawidłowej wymowy. Wybierając materiały dydaktyczne warto postarać się o płyty CD do nauki języka łacińskiego. Dzięki nim szybciej oswoimy się z łaciną. Na bardziej zaawansowanych etapach nauki przydatne mogą okazać się audiobooki do nauki łacińskiego. Polecamy również kursy zawierające ebooki do łaciny zwłaszcza osobom lubiącym czytanie. Alternatywę stanowić mogą pogramy do łaciny i aplikacje do nauki języka łacińskiego.

Kompleksowe kursy łaciny

Nasze wydawnictwo proponuje przede wszystkim kompleksowe kursy języka łacińskiego. Idealne połączenie stanowi książka oraz płyty CD. W ten sposób jednocześnie uczymy się gramatyki i ortografii, słownictwa oraz prawidłowej wymowy. Posiadamy w ofercie kursy dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników. Umożliwiają one przyjemną, a przede wszystkim niezwykle efektywną naukę łaciny.