10 filmów do nauki języka angielskiego

Języka angielskiego możemy uczyć się na wiele sposobów – jednym z nich jest oglądanie anglojęzycznych filmów. Przygodę z językami obcymi w ten sposób mogą zacząć najmłodsi. Dla starszych i bardziej zaawansowanych uczniów oglądanie filmów w języku angielskim to nie tylko wartościowe uzupełnianie wiedzy zdobywanej w tradycyjny sposób, ale także przyjemnie spędzony czas.

Filmy do nauki angielskiego dla najmłodszych

Języków obcych najbardziej efektywnie uczą się dzieci. Warto wykorzystać pierwsze lata życia, aby wprowadzić najmłodszych w świat języka angielskiego poprzez bajki. Jedną z propozycji dla najmłodszych jest serial Dora the Explorer – Dora poznaje świat. Fabuła toczy się tam w dwóch językach – po polsku i po angielsku. To znakomity sposób do nauki słownictwa i podstawowych zwrotów.

Języka angielskiego z powodzeniem mogą uczyć się małe dzieci. To właśnie do nich skierowane są nagrania przygotowane przez firmę Baby First. Proste słownictwo, treści edukacyjne i wiele piosenek decydują o skutecznej nauce.

Sesame Street, czyli Ulica Sezamkowa to już kultowy program telewizyjny dostępny także online, idealny do nauki angielskiego dla nieco starszych dzieci niż w przypadku Baby First. Śledzenie losów bohaterów kreskówki jest naprawdę wciągające i zapewnia szybkie postępy w nauce języka.

Nieco starsze dzieci, które znają już podstawy języka angielskiego z pewnością zainteresują się kreskówką edukacyjną Word Girl. Opowiada ona o przygodach dziewczynki, która wciela się w rolę superbohaterki. To doskonały sposób na poznanie nieco bardziej zaawansowanego słownictwa, które jest w serialu świetnie objaśnione.

filmy do nauki języka angielskiego

Filmy do nauki angielskiego na poziomie komunikatywnym

Wspomniane bajki oparte na prostych dialogach i obrazowych scenach pomagają w nauce podstaw języka angielskiego. Na dalszym etapie nauki warto zdecydować się na powtórne obejrzenie kultowych produkcji skierowanych do wszystkich grup wiekowych, lecz tym razem w języku angielskim. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład Harry Potter oraz Shrek. Tego typu produkcje łączy jedno – są przyjemne w odbiorze niezależnie od wieku, pełne interesujących kontekstów, jednak fabuła nie jest skomplikowana. Warto oglądać je po angielsku i z angielskimi napisami, by jednocześnie uczyć się prawidłowej pisowni.

Profesjonalne kanały do nauki angielskiego

Istnieją również produkcje i serie przeznaczone do zaawansowanej nauki języka angielskiego, w tym ćwiczenia gramatyki. Jednym z ciekawych jest kanał VOA Learning English, który ma postać portalu internetowego pełnego materiałów wideo. Znajdują się wśród nich treści typowo edukacyjne, ale także newsy ze świata i materiały związane z kulturą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Z kolei Daily English Conversation to cieszący się popularnością kanał na YouTube, poświęcony rozmówkom i słownictwu. Nagrania mają bardzo wysoką wartość edukacyjną i są uszeregowane w tematyczne playlisty.

Ulubione filmy i seriale

Angielski z powodzeniem możemy szlifować, oglądając dobrze znane seriale. Dla wielu z nas idealny wybór stanowi serial Przyjaciele. Poznajemy z nim zwroty znane z codziennego życia, ale również pełne humoru i sarkazmu.

Aby szlifować angielski, warto sięgać również po ulubione filmy fabularne. Ta metoda sprawdzi się na każdym poziomie zaawansowania, ponieważ każdy z nas z pewnością posiada ulubione filmy, które oglądał już wiele razy i zna niemal na pamięć. Dzięki temu przyswajanie angielskich zwrotów stanie się znacznie łatwiejsze.

Ekranizacje popularnych powieści 

Jeśli nasz ulubiony film czy serial jest ekranizacją, warto go uzupełnić o lekturę oryginału, która dostarczy jeszcze więcej materiału językowego. Oczywiście czytanie książki to większe wyzwanie niż obejrzenie filmu, ale wcześniejsza znajomość fabuły pomoże w zrozumieniu treści. Osoby, które nie czują się jeszcze dość pewnie, czytając po angielsku, mogą sięgnąć po adaptacje wydawnictwa Edgard – kompleksowo opracowane wydania ze słowniczkami na marginesach i utrwalającymi ćwiczeniami językowymi, które można dopasować do swojego poziomu. W ofercie nie brakuje klasyków, które świetnie znamy ze srebrnego ekranu, takich jak Twelve Years a Slave/Zniewolony czy Sherlock Holmes: The Hound of the Baskervilles.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć