Poziom: A1-C2
Słownik chińsko-polski  (10 tys. chińskich znaków)

Słownik chińsko-polski (10 tys. chińskich znaków)

-10%

Najbogatszy na rynku słownik chińsko-polski!

ISBN: 978-83-7788-184-2
Stron: 384

Opis

W słowniku:
- 10 000 haseł ułożonych zgodnie z kolejnością liter w alfabecie łacińskim
- 7700 przykładów użycia słów oraz 3000 znaków podstawowych
- wskazówki gramatyczne, podział na znaczenia oraz najczęściej używane wyrażenia potoczne
- słownictwo z obszaru nowych technologii
- hasła zapisane znakami uproszczonymi i tradycyjnymi, uzupełnione transkrypcją pinyin
- indeks kluczy ułatwiający odszukiwanie znaku, którego wymowa jest nieznana

Słownik powstał z myślą o wszystkich uczących się języka chińskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i tych, którzy osiągnęli już zaawansowane umiejętności językowe.

Zawiera 10 000 słów, w tym starych rodzimych oraz współczesnych zapożyczeń. Jest doskonałym uzupełnieniem podręczników do nauki języka chińskiego oraz niezbędny w przygotowaniach do egzaminu kompetencji z języka chińskiego. Znajdziesz w nim słownictwo z list słówek wymaganych podczas egzaminów HSK (poziomy 1-6).

Słownik opracowany został według łacińskiej kolejności alfabetycznej. Hasła zapisane znakami uproszczonymi i tradycyjnymi, a także uzupełnione transkrypcją pinyin.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 2 opinie na temat tego produktu.

Słownik chińsko-polski ukazał się niedawno nakładem Wydawnictwa Edgard. Nie znam zbyt wielu słowników pomocnych przy nauce języka chińskiego innych wydawnictw, dlatego z niemałą ciekawością zapoznawałam się z tą publikacją. Przede wszystkim jest to format kieszonkowy, aczkolwiek wydany w twardej oprawie. Przyzwyczaiłam się do opasłych słowników formatu A4, dlatego pomysł wydania słownika w zminiaturyzowanej formie był dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zabrać go ze sobą na zajęcia i w pełni z niego korzystać.

Dla początkujących, takich jak ja, autorzy opracowali hasła, porządkując je nie tylko w formie znaków, ale i w transkrypcji pinyin. W początkowej fazie nauki jest to tym bardziej ważne, ponieważ większość nauczycieli języka chińskiego kładzie nacisk właśnie na poprawną wymowę, zapis w transkrypcji pinyin i naukę znaków jedynie podstawowych słówek i zwrotów.

Uważam, że słownik będzie idealny dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem chińskim oraz dla początkujących. Ciekawym dodatkiem znajdującym się w słowniku są wskazówki gramatyczne na początku publikacji. Omawiają one zasady poprawnej wymowy oraz sposób w jaki należy najefektywniej korzystać ze słownika.

- , 2012-12-31

Super że pojawi się taka pozycja !!!

Czekam z niecierpliwością :)

- , 2012-11-16
Podziel się ze znajomymi