Szukaj na blogu

Rozmówki niemieckie - przydatne zwroty i wyrażenia | jezykiobce.pl

Rozmówki niemieckie

Niemiecki jest drugim, tuż po angielskim, najbardziej rozpowszechnionym językiem w Europie. Co ważne, nie posługują się nim wyłącznie mieszkańcy Niemiec, ale również Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Warto również wspomnieć, że niemiecki należy do tej samej grupy językowej co angielski, dzięki czemu można zauważyć pewne podobieństwa pomiędzy obydwoma językami. Szacuje się, że około 60% słownictwa zarówno w niemieckim, jak i angielskim ma podobną wymowę, pisownię oraz znaczenie. Dzięki temu, wcześniejsza znajomość angielskiego może znacznie ułatwić naukę języka naszych zachodnich sąsiadów. Dodatkowo, mnogość dostępnych materiałów, takich jak podręczniki czy rozmówki niemieckie sprawia, że aby opanować niemiecki wystarczy odpowiednia ilość zaangażowania i samozaparcia.

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

Dzięki licznym współpracom pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i zza zachodniej granicy, znajomość niemieckiego może okazać się dużym atutem na rynku pracy i ułatwić prowadzenie rozmów z potencjalnymi klientami lub kontrahentami. Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem obcym może również otworzyć drzwi do kariery w międzynarodowych firmach. Jednak niemiecki nie jest przydatny tylko w życiu zawodowym, ale również podczas podróży, a celem wyjazdu wcale nie musi być jeden z krajów niemieckojęzycznych. Warto zaznaczyć, że Niemcy podróżują bardzo dużo, a co za tym idzie spotkać ich można w różnych zakątkach świata. W przygotowaniu do konwersacji bardzo dużą pomocą są rozmówki niemieckie – dzięki nim można nauczyć się pełnych zwrotów i wyrażeń umożliwiających komunikację.

Czy niemiecki jest trudny?

Naukę niemieckiego może znacznie ułatwić wcześniejsza znajomość angielskiego – ze względu na przynależność do tej samej grupy językowej można zauważyć pomiędzy nimi pewne podobieństwa. Porównując oba języki, można pokusić się o stwierdzenie, że gramatyka niemiecka jest łatwiejsza od angielskiej. W języku naszych zachodnich sąsiadów możemy spotkać się z mniej skomplikowaną konstrukcją czasów niż w angielskim. Przyswajając zasady rządzące niemieckim warto zwrócić szczególną uwagę na kolejność poszczególnych części zdania oraz użycie odpowiedniego rodzajnika przed rzeczownikiem.

Rozmówki niemieckie – nauka przez praktykę

Rozmówki niemieckie mogą stanowić idealne uzupełnienie podręcznikowej wiedzy, a także mogą być dobrą odskocznią od tradycyjnych książek do nauki języka. Ucząc się z rozmówek poznajemy praktyczne zastosowanie zasad gramatyki oraz użycie zwrotów w kontekście, dzięki czemu zapamiętane wyrażenia możemy z powodzeniem wykorzystać w konwersacji. Co więcej, wybierając rozmówki w poręcznym formacie, można mieć je zawsze przy sobie oraz wykorzystać je jako wsparcie podczas wyjazdu.

Loading...