Poziom: A1-A2
Japoński Kaligrafia

Japoński Kaligrafia

-10%

Nauka pisania znaków krok po kroku. Ponad 200 znaków ułożonych wg 13 grup tematycznych. Wymowa, znaczenie, i przykładowe słowa.

ISBN: 978-83-6323-604-5
Stron: 96

Opis

JAPOŃSKI Kaligrafia to wyjątkowa książka, z którą poznasz:
- zapis 200 japońskich znaków i skutecznie się ich nauczysz,
- sposoby pisania znaków kanji i wyćwiczysz je dzięki specjalnie przygotowanym kartom,
- znaczenie znaków i ich złożenia w języku japońskim,
- podstawy języka, które pozwolą ci kontynuować naukę na wyższym poziomie.

Japoński Kaligrafia to książka przeznaczona dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem japońskim.

Na prawie 100 stronach szczegółowo przedstawiono 200 podstawowych znaków kanji podzielonych na 13 kategorii (m.in. czas, człowiek, zwierzęta, części ciała, przyroda, kolory, życie codzienne). Do każdego znaku przypisano jego dwa czytania (w katakanie i hiraganie), a także kilka podstawowych i najczęściej używanych przez Japończyków złożeń, ich sposób czytania i tłumaczenie.

Część praktyczna książki to nauka zapisu każdego znaku „kreska po kresce” wraz z miejscem na ćwiczenie. Aby ułatwić naukę tym, którzy nie posługują się w pełni swobodnie hiraganą i katakaną, na początku książki umieszczono obydwa sylabariusze.

Dzięki książce Japoński Kaligrafia szybko i skutecznie opanujesz znaki kanji, czyli to, co do nauki japońskiego jest absolutnie niezbędna. W łatwy i przejrzysty sposób nauczysz się zapisu każdego znaku, poznasz jego znaczenie, a także najpopularniejsze złożenia, w które wchodzi z innymi znakami języka japońskiego.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

Bardzo fajna książka, pozwala oswoić się z pisownią zarówno podstawowych kanji, jak i hiragany, i katakany ;)

- , 2015-09-01

W tej niepozornej objętościowo książce (94 strony) znajduje się wszystko to, co potrzebne jest początkującym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z japońskim. We wstępie autorzy wyczerpująco opisują czym jest kaligrafia i kanji oraz to, w jaki sposób korzystać z książki. Bardzo mnie cieszy, że na początku został też umieszczony alfabet hiragana i katakana, łącznie z kolejnością stawiania kresek i zasadami czytania. Po obszernym wstępie przechodzimy do konkretnych rozdziałów, w których poznać można słownictwo z konkretnych dziedzin takich jak liczebniki, żywioły, czas, człowiek, zwierzęta itp. Łącznie jest to 200 podstawowych znaków ujętych w 13 kategorii.

Każdy znak umieszczony jest w niebieskim polu, a tuż obok niego umieszczono dwa rodzaje czytania oraz kilka złożeń, co dodatkowo wzbogaca język i słownictwo. Pod tymi informacjami znajdują się kratki uczące nas kolejności stawiania kresek, a także miejsce na samodzielne ćwiczenie. Tego miejsca jednak nie jest dużo, dlatego autorzy na samym końcu książki dodali kilka stron extra, przeznaczonych właśnie na szlifowanie kaligrafii. Polecałabym jednak założenie osobnego zeszytu. Książka zawiera także alfabetyczny spis, słownik wszystkich słówek, które w niej się znalazły.

Książka będzie idealna dla początkujących, którzy pragną w przyszłości kontynuować naukę japońskiego.

- , 2013-03-27

Nareszcie doczekałem się książki w której znajdę zbiór znaków Kanji z licznymi przykładami ich użycia. Znaki podzielone są na kilka kategorii co ułatwia naukę. Świetnie wydana, przejrzyście. Polecam! Ja kupiłem i się nie zawiodłem!

- , 2013-01-16
Podziel się ze znajomymi