Poziom: A2-B1
Czeski dla średnio zaawansowanych  (Książka + Audio CD)
Produkt chwilowo niedostępny

Czeski dla średnio zaawansowanych (Książka + Audio CD)

Kompleksowa nauka słownictwa, rozumienia ze słuchu i gramatyki

ISBN: 978-83-7788-091-3
Stron: 200

Opis

CZESKI dla średnio zaawansowanych to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka
- poznajesz niezbędne słownictwo
- trenujesz znajomość gramatyki
- rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia
- doskonalisz rozumienie ze słuchu
- uczysz się konstruować wypowiedzi pisemne

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy opanowali podstawy języka czeskiego i chcą kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1).

Książka (200 strony) opiera się na unikalnej metodzie zintegrowanej nauki. Dzięki niej szybko i skutecznie opanujesz wszystkie kompetencje językowe. Kurs pozwoli ci jednocześnie doskonalić praktyczną znajomość języka, poszerzać zasób słownictwa, rozwijać umiejętności rozumienia tekstów pisanych, rozumienia ze słuchu i samodzielnego komponowania wypowiedzi pisemnych.

W 14 rozdziałach tematycznych znajdziesz: krótkie teksty, gramatykę w pigułce, dialogi sytuacyjne, porcję słówek, liczne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, a także interesujące informacje o kulturze Czech. Dla ułatwienia nauki samoukom, na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek. Książkę zamyka rozdział podsumowujący z 14 tekstami, poświęcony w szczególności zadaniom na rozumienie tekstu czytanego i rozumienie ze słuchu.

Dodatkowo dołączono do kursu CD Audio, która zawiera nagrania w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Znajdują się na niej teksty otwierające każdy z rozdziałów oraz ciekawostki na temat Czech oraz wszystkie teksty z rozdziału podsumowującego. Słuchanie nagrań ułatwia naukę współczesnego języka czeskiego, w tym jego potocznej odmiany i płynne komunikowanie się.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 6 opinii na temat tego produktu.

Rewelacyjna książka. Niestety nie wiele jest pomocy do nauki czeskiego, zwłaszcza dla osób już nieco zaawansowanych. Serdecznie polecam.

- , 2014-07-03

Ze względu na dłuższe zainteresowanie językiem czeskim (około dwóch miesięcy) i opanowanie 100 krótkich lekcji z innego kursu językowego, postanowiłem doszkolić ten język na nieco poważniejszym poziomie. Jak dotąd - przerobiłem zdecydowaną większość podręcznika i muszę przyznać, że jest naprawdę rewelacyjny. Zawarte są w nim różne zwroty (nawet te rzadko używane) i duża ilość słownictwa pasywnego, którego używa się rzadziej, ale jednak jest ono niezbędne do poprawy komunikacji językowej w wielu sytuacjach. Uważam, że ćwiczenia są bardzo skuteczne w nauce tego języka - oczywiście, jeśli ktoś tego naprawdę chce. Polecam wszystkim :-)

- , 2014-04-22

Przydały by się jeszcze FISZKI z języka czeskiego

- , 2012-09-17

Po zapoznaniu podstaw języka Krecika, postanowiłam doszkolić go na wyższym poziomie. Książka wydawnictwa Edgard jest chyba jedną z nielicznych, jak nie jedyną, książka do nauki czeskiego na tym stopniu zaawansowania. Bardzo zależało mi na poziomie A2-B1 i jestem szczęśliwa, że miałam sposobność zapoznania się z tym tytułem.

Solidna i dość gruba książka uczy wszystkiego co niezbędne, tj. gramatyki, słownictwa i rozumienia za słuchu. To ostatnie jest dla mnie kluczowe i sprawia mi wiele problemów podczas pobytów w Pradze. Mowę Czechów dość trudno zrozumieć. Jest szybka, chaotyczna i śpiewna. Do książki dodana jest gratisowo płyta audio z nagraniami tekstów w niej zawartych.

Poza niezliczoną ilością słówek i zwrotów, jakie gwarantuje nam nauka z tą książka, w przyjemny i ciekawy sposób poznajemy nie tylko gramatykę, ale i bliżej poznajemy Czechy. Jakim sposobem? Autorzy umieścili w podręczniku sporą garść ciekawostek o kraju, jego mieszkańcach i kulturze. Wiedza jest usystematyzowana i bardzo przejrzysta dla samouka. Podręcznik daje nam 2-3 miesiące ciekawej i urozmaiconej nauki. Ćwiczenia są idealnie dobrane i rozwijają zdobytą przez nas wiedzę.

Zawsze bardzo bolało i nadal boli stereotypowe myślenie Polaków o tym cudownym języku. Nie ma czegoś takiego jak drewniany kocur na określenie wiewiórki czy też dachowy obsraniec na gołębia. Używając takich zwrotów można się jedynie ośmieszyć, bo są to zwykłe dowcipy naszych rodaków i nijak się mają do rzeczywistości. Należy o tym pamiętać.

- , 2012-08-27

Różnorodne ćwiczenia bardzo pomagają utrwalić wiedzę. Długość tekstów jest wystarczająca. Wspaniale też, że w książce uwzględniono słownictwo potoczne i gramatykę. A autorami są polscy bohemiści oraz rodowici mówcy, native speakers, znawcy i pasjonaci języka czeskiego :) Polecam!

- , 2012-03-21

Nie mogę się doczekać! Przydałaby się jeszcze \"Czeska gramatyka\" !

- , 2012-02-07
Podziel się ze znajomymi