Poziom: A1-A2
Chiński Kaligrafia

Chiński Kaligrafia

-20%

Nauka pisania znaków krok po kroku. Ponad 270 znaków ułożonych wg 60 kluczy. Wymowa, znaczenie, i przykładowe słowa.

ISBN: 978-83-6323-603-8
Stron: 120

Opis

CHIŃSKI Kaligrafia to wyjątkowa książka, z którą poznasz:
- zapis ponad 270 chińskich znaków i skutecznie się ich nauczysz,
- sposoby pisania znaków i wyćwiczysz je dzięki specjalnie przygotowanym kartom,
- znaczenie znaków i dodatkowe słowa, w których występują,
- podstawy języka, które pozwolą ci kontynuować naukę na wyższym poziomie.


Chiński Kaligrafia to książka przeznaczona dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem chińskim.


Na 120 stronach szczegółowo przedstawiono ponad 270 najbardziej podstawowych znaków pisma chińskiego podzielonych według 60 kluczy. Każdy znak jest opatrzony komentarzem na temat jego etymologii, informacjami o wymowie, tłumaczeniem, przykładowymi słowami zawierającymi dany znak oraz sposobem zapisu kreska po kresce.

Część teoretyczna przedstawia w skrócie ogólne informacje na temat języka chińskiego, jego historii, reformy pisma czy też kategorie chińskich znaków. Dzięki informacjom na temat podstawowych kresek pisma chińskiego oraz kolejności ich zapisu nauka pisania znaków będzie o wiele łatwiejsza.

Część praktyczna
książki to nauki zapisu każdego znaku kreska po kresce wraz z miejscem na ćwiczenie. Na końcu książki umieszczono arkusze do ćwiczenia pisania wszystkich znaków.

Dzięki książce Chiński Kaligrafia szybko i skutecznie opanujesz umiejętność pisania chińskich znaków, czyli to, co do nauki chińskiego jest absolutnie niezbędne. W łatwy i przejrzysty sposób nauczysz się zapisu każdego znaku, poznasz jego znaczenia, a także najpopularniejsze słowa, w których znajdziesz poszczególne znaki.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Książka ta jest nieco większa objętościowo niż jej kuzynka do nauki kaligrafii języka japońskiego. Liczy około 118 stron. Autorka tej książki we wstępie skupiła się na informacjach ogólnych dotyczących języka chińskiego, nie samej tylko kaligrafii. Pisze w niem nieco i historii pisma oraz kolejności stawiania kresek. W dalszych rozdziałach skupia się na zapoznaniu czytelnika z kategoriami znaków, które nie da się ukryć są dość trudne i momentami skomplikowane. Przysparzają uczniom znacznie więcej trudności niż chociażby pismo japońskie. Tym samym według pewnych kluczy, zostało ułożonych w książce ponad 270 znaków, wraz z tłumaczeniem, wymową oraz przykładowym użyciem słów.

Tak jak w przypadku książki do nauki kaligrafii japońskiej jest to pozycja dla początkujących na poziomie A1-A2. Osoby, które już mają podstawy języka chińskiego powinny wybrać książkę na wyższym poziomie, która skupia się bardziej na rozszerzeniu słownictwa, uczy dialogów czy konstrukcji zdań.

- , 2013-03-27
Podziel się ze znajomymi