Poziom: C1-C2
Angielski Testy gramatyczno-leksykalne dla zaawansowanych (Książka)
Produkt chwilowo niedostępny

Angielski Testy gramatyczno-leksykalne dla zaawansowanych (Książka)

Przygotuj się do CAE i CPE! Ucz się skutecznie, rozwiązując testy!

ISBN: 978-83-6248-245-0
Stron: 160

Opis

Angielski Testy gramatyczno-leksykalne dla zaawansowanych:
- blisko 150 zagadnień gramatycznych i leksykalnych: plurale tantum, Passive Voice, inversion, ellipsis, conditionals, conversional English, career, lifestyle
- 1500 wyrażeń, idiomów, phrasal verbs i kolokacji,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- 200 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- przygotowanie do matury, CAE i CPE.

Testy gramatyczno-leksykalne to doskonała pomoc dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoją znajomość języka angielskiego lub przygotować się do egzaminu językowego. Specjalnie opracowane zadania obejmują słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne na poziomie zaawansowanym (C1-C2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Książka (160 str.) adresowana jest do uczniów, studentów, osób przygotowujących się do egzaminów językowych oraz matury na poziomie rozszerzonym, jak również do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego angielskiego słownictwa. Opracowana została z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego angielskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom do wykorzystywania w trakcie lekcji lub zajęć indywidualnych. Zbiór testów polecany jest wszystkim, którzy chcą utrwalić znajomość gramatyki na poziomie zaawansowanym i powtórzyć wybrane zagadnienia gramatyczne, m.in. prepositions, plurale tantum, Passive Voice, inversion, ellipsis, conditionals, perfect infinitive, modal verbs, verb/adjective patterns.

Podręcznik obejmuje blisko 2000 przykładów uporządkowanych w 200 ćwiczeniach. Poszczególne rodzaje zadań zawartych w książce, np. word formation, zadania wielokrotnego wyboru, transformacje i parafrazy, open cloze czy trios, pojawiają się na egzaminach językowych. W każdym zadaniu uwzględniono konkretne zagadnienie gramatyczne lub temat leksykalny. Na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

dzięki temu podręcznikowi można doskonalić zarówno słownictwo jak i gramatykę. Świetna książka polecam !

- , 2016-02-12

Książka świetna, wiele ciekawych zwrotów. Nic tylko ćwiczyć, ćwiczyć!

- , 2014-04-14

ta książka to istny killer, uwielbiam ją. Poziom trudności adekwatny do C2. Wordbuilding czy gap filling są super.

- , 2013-08-28

Długo marzyłam o tej pozycji i wreszcie się doczekałam. Testy gramatyczno-leksykalne dla zaawansowanych (poziom C1-C2) sprawdzają przede wszystkim znajomość gramatyki (m.in passive voice, modal verbs, perfect infinitive czy inversion), a w drugiej kolejności leksykę.

\"Angielski Testy gramatyczno-leksykalne dla zaawansowanych\" zawiera 200 ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi, znajdującym się na końcu książki. Co ważne teorię należy przyswoić sobie wcześniej, ponieważ książka jej nie omawia. Jest zatem idealna do podsumowań i treningu przed ważnymi egzaminami na studiach, przed rozszerzoną maturą oraz przy podejściu do egzaminu na certyfikat CAE oraz CPE.

Z ogromnym zapałem i niemałą determinacją rozwiązywałam kolejne testy i z miesiąca na miesiąc widzę coraz większe postępy. Ci, którzy uczą się gramatyki języka angielskiego od kilku lat, dobrze wiedzą, że wcale nie jest taka prosta, a wyjątki mnożą się na każdym kroku. Warto więc sięgnąć po pracę specjalistów i całkowicie zaufać im w kwestii doboru ćwiczeń.

Jestem ogromnie zadowolona z faktu posiadania tej książki oraz tego, że wydawnictwo Edgard zaczęło od jakiegoś czasu wydawać podręczniki do nauki języka angielskiego na poziomie C1 i C2. Po cichu liczę na książkę, która w całości przygotowywała by samouka do egzaminu CAE/CPE. Takowa pozycja znajduje się w ofercie wydawnictwa jedynie na poziome First Certificate. Mam nadzieję, że niebawem to się zmieni.

- , 2012-12-18
Podziel się ze znajomymi