Poziom: B1-B2
Angielski Testy leksykalne dla średnio zaawansowanych  (Książka)
Produkt chwilowo niedostępny

Angielski Testy leksykalne dla średnio zaawansowanych (Książka)

Przygotuj się do FCE i matury! Ucz się skutecznie, rozwiązując testy!

ISBN: 978-83-6248-247-4
Stron: 136

Opis

Angielski Testy leksykalne dla średnio zaawansowanych:
- 200 zagadnień leksykalnych i 200 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- praktyczny podział na kategorie tematyczne,
- 1500 wyrażeń, idiomów i kolokacji,
- przygotowanie do matury i FCE,
- indeks tematów leksykalnych.

Testy leksykalne to doskonała pomoc dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoją znajomość języka angielskiego, rozbudować zasób słownictwa lub przygotować się do egzaminu językowego. Specjalnie opracowane zadania obejmują szeroki zakres słownictwa na poziomie średnio zaawansowanym.

Książka (136 str.) adresowana jest do uczniów, studentów, osób przygotowujących się do egzaminów językowych i matury na poziomie rozszerzonym, jak również do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego angielskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny samoukom i nauczycielom do wykorzystywania w trakcie lekcji lub zajęć indywidualnych. Zbiór testów polecany jest wszystkim, którzy chcą pogłębić znajomość słownictwa na poziomie średnio zaawansowanym i utrwalić wybrane tematy leksykalne, m.in. media and press, social life, feelings and emotions, history and politics, daily routine, going places.

Podręcznik obejmuje blisko 2000 przykładów uporządkowanych w 200 ćwiczeniach. Poszczególne rodzaje zadań zawartych w książce, np. word formation, zadania wielokrotnego wyboru, transformacje i parafrazy, open cloze, pojawiają się na egzaminach językowych. W każdym zadaniu uwzględniono konkretny temat leksykalny. Na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 7 opinii na temat tego produktu.

Super

- , 2015-02-27

Polecam!

- , 2014-10-16

Idealny materiał do powtórek przed matura, egzaminami na uczelni czy po prostu metoda sprawdzenia swojej wiedzy.Uporządkowany i logiczny;przyjemnie się korzysta.Pozlecam!

- , 2014-04-29

Książka dość trudna. Używam jej jako uzupełnienie fiszek oraz multimedialnego kursu prof. Henry. Jestem bardzo zadowolony. Polecam osobą chcącym sprawdzić swój poziom wiedzy jak i osobą uczącym się na poziomie średnio zaawansowanym.

- , 2014-03-26

Super książka! Każdy kolejny dział to kolejne nowe słowa. Na pewno pozwoliło mi to poszerzyć wiedzę z języka angielskiego. Dodatkowo oprócz samych słówek można nauczyć się wielu przydatnych synonimów. Jednak uważam, że jakiś słowniczek powinien znaleźć się z tyłu, aby umożliwiało to znalezienie znaczenia danego słowa, a nie szukanie wszędzie co to za słówko i co ono oznacza. Jeśli chodzi o ćwiczenia to jestem za tym żeby ćwiczenia były bardziej różnorodne - praktycznie w całej książce jest podobny schemat zadań, tzn. że o to samo w nich chodzi - albo przyporządkowywanie ABCDE...etc., albo uzupełnianie tekstu albo wykreślanie niepasujących.. No i uważam że jedne z najgorszych pomysłów to uzupełnianki typu: E _ _ L _ S _ (English). Trzeba się tam tak domyślać, że poziom angielskiego powinien być chyba na C1. Tak są te ćwiczenia zrobione, że nie mogłam się domyślić nawet słówek które bardzo dobrze znałam. Więc to jest minus jeśli chodzi o tę książkę. Mimo wszystko książka daje dostęp do nowego słownictwa, które może się przydać w życiu codziennym, w każdej dziedzinie. Dlatego mogę z czystym sumieniem polecić książkę i całe rewelacyjne wydawnictwo :)

- , 2013-11-18

Testy na pierwszy rzut oka wydają się łatwe i proste. W rzeczywistości zawierają mnóstwo użytecznych zwrotów, idiomów czy kolokacji, które są przemycane między na pozór łatwymi zadaniami. Super zabawa i super trening umiejętności językowych. A do tego atrakcyjna cena za ogrom treści. ;-)

- , 2013-06-28

Uwielbiam uczyć się leksyki. Nigdy nie miałam większego kłopotu z nauką słówek, kolokacjami, słowotwórstwem i błyskawicznym wynajdywaniem synonimów. Wszystkie podręczniki i książki do nauki leksyki sprawiają mi niemałą radość. Co innego gramatyka, ale dzisiaj nie o niej.

Po długotrwałej nauce z fiszek, postanowiłam nieco odsapnąć i powrócić na chwilę do tradycyjnej metody nauki z książki. Po dość długim czasie korzystania z kursów on-line i prostokątnych karteczek, była to dla mnie miła odmiana. I chyba o to chodzi w nauce języków obcych. Częsta zmiana technik nauki, materiałów, sposobów nauki, a nawet miejsc, w których się uczymy, korzystnie wpływa na naszą wydajność. Naukę trzeba urozmaicać, dzięki temu nie staje się nudna i monotonna.

Książka, którą przetestowałam tym razem, to niepozorna (około 130 stron), acz bogata w materiały pozycja sprawdzająca naszą leksykę. W środku znajdziemy testy utrwalające znajomość słownictwa na poziomie średnio-zaawansowanym. Tematyka jest dość szeroka. Od historii i polityki, poprzez życie codziennie, kończąc na zagadnieniach związanych z mediami i prasą. Jak wyglądają przykładowe zadania? Jedne polegają na wyszukaniu z długiego tekstu (przypominającego notkę prasową, krótką informację popularno-naukową) słówek, które odpowiadają definicją podanym poniżej. Jeszcze inne ćwiczenia są typowymi wykreślankami lub uzupełniankami. Na końcu książki oczywiście znajduje się klucz do zadań. Jak widzicie, podręcznik zapewnia szereg rozmaitych testów, które w bardzo tradycyjny sposób \"wkładają\" i porządkują naszą wiedzę.

Osoby, które dopiero zaczynają naukę na poziomie B1, będą potrzebowały podczas rozwiązywania ćwiczeń słownika. No i tutaj kłania się następna pułapka. Starajcie się nie korzystać z internetowych słowników. Wiem, że trwa to szybciej, jednak nie jest tak bardzo efektywne, jak ręczne sprawdzenie w słowniku. Osobiście posiadam dwa ogromne Oxfordzkie słowniki angielsko-angielskie bazujące na definicjach i jest to dla mnie straszną frajdą, kiedy mogę przebrnąć przez setki stron w poszukiwaniu enigmatycznego słówka. Tym sposobem lepiej zapamiętuje jego znaczenie, bo włożyłam w to znacznie więcej pracy niż typowe \"kopiuj-wklej\". I to tego Was zachęcam.

- , 2013-01-29
Podziel się ze znajomymi