Poziom: B1-B2
Angielski Czasy gramatyczne w testach (Książka)
Produkt chwilowo niedostępny

Angielski Czasy gramatyczne w testach (Książka)

Wszystkie czasy i konstrukcje, które musisz znać

ISBN: 978-83-6248-234-4
Data wydania: marzec 2011
Stron: 144

Opis

Angielski Czasy gramatyczne w testach:
- skuteczne kompendium najważniejszych czasów języka angielskiego
- 200 różnorodnych ćwiczeń utrwalających
- rozdziały podsumowujące
- zadania zgodne ze standardami egzaminacyjnymi
- praktyczne zastosowanie czasów
- język formalny, nieformalny i potoczny

Angielski Czasy gramatyczne w testach adresowane są do wszystkich, którzy chcą doskonalić swoją znajomość języka angielskiego lub przygotować się do egzaminu językowego. Wyjątkowy zbiór testów to kompendium czasów języka angielskiego, obejmuje zagadnienia gramatyczne na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Książka przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich, studentów, osób przygotowujących się do egzaminów językowych oraz matury. Opracowana została z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą skutecznie powtórzyć i utrwalić swoją wiedzę na temat czasów języka angielskiego, jak i przypomnieć sobie ich praktyczne zastosowanie. Podręcznik może być pomocny nauczycielom – do wykorzystania w trakcie lekcji lub zajęć indywidualnych.

Podręcznik obejmuje ponad 200 różnorodnych ćwiczeń poświęconych poszczególnym czasom. Niektóre rodzaje zadań, np. sentence formation, zadania wielokrotnego wyboru, transformacje, strona bierna oraz open cloze pojawiają się na egzaminach językowych. Na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Mnóstwo przydatnych ćwiczeń z praktycznym podziałem na tematy. Świetna książka do utrwalania czasów - wiadomo praktyka czyni mistrza!

- , 2014-01-24

Istotnie polecam ! Czasy gramatyczne to lipa każdego, ale ta książka to odmieni. Potem pogodzimy się z czasami gramatycznymi a FCE będzie jak z płatka :)

- , 2014-01-07

Super propozycja dla uczących się gramatyki lub mającej z nią problem. Powiem jedno - jeśli sądzisz, że gramatykę masz już w jednym palcu i ta książka może być dla Ciebie za prosta (tak jak ja uważałam) to się MYLICIE. Ta książka pokazała mi czego jeszcze nie umiem, z czym mam problem i co sprawia mi problemy. Na pewno pomogła mi w poszerzeniu wiedzy. Jest to świetna powtórka również dla tych którzy pozapominali wiele rzeczy. W książce nie ma wyjaśnionych reguł, dlatego na pewno nie nadaje się dla początkujących. Fajnie przedstawione porównania czasów, co pozwoli na pewno nie mylić podobnych czasów ze sobą. Podoba mi się także, że na koniec są zbiorowe ćwiczenia dla czasów PRESENT, PAST i FUTURE. To pomaga sprawdzić nasze umiejętności. BRAWO! :)

- , 2013-11-18

Strzał w dziesiątkę! Czasy gramatyczne to zmora wielu z nas. Ta książka to odmieni! :)

- , 2013-07-22

Czasy gramatyczne są dla mnie od lat problemem. Niby uczę się ich co jakiś czas, ale i tak zapominam i po jakimś czasie w mojej głowie pozostaje tylko czarna otchłań. Teoretycznie niby wszystko wiem, ale zastosować swoją wiedzę w praktyce, w konkretnych zdaniach jest mi ciężej.

\"Angielski. Czasy gramatyczne w testach\" rozwiązał mój problem raz na zawsze. Jest to zbiór ponad 200 ćwiczeń, dzięki którym rozróżnianie podobnych do siebie czasów przestanie być zmartwieniem. Ćwiczenia mają różnorodną formę – tekstów, w których należy w miejsce luk wstawić odpowiednio przekształconą formę czasownika, wybór jednej z 3 podanych odpowiedzi do zdania, przekształcanie całych wyrażeń i zwrotów, tak aby nie utraciły swojego pierwotnego sensu czy chociażby łączenie w pary pasujących form. Jestem pewna, że każdy kto przerobi książkę od A do Z zapomni o nieustających problemach z czasami gramatycznymi w języku angielskim.
Myślę, że książka idealnie nada się do powtórki lub nauki czasów, bazując na tekstach na poziomie trudności B1-B2. Korzystać z niej mogą licealiści, studenci, samouki czy nauczyciele, przygotowujący się do lekcji.

Książka nie zawiera reguł gramatycznych, dlatego należy przyswoić je sobie samemu.

- , 2012-03-05

Kolejne świetne wydanie Edgarda. Książka jest w praktyczny i przystępny sposób opracowana. Ćwiczenia istotnie uczą i sprawdzają naszą dotychczasową wiedzę. I plus oczywiście za dobór tekstów. :) Polecam.

- , 2011-05-17
Podziel się ze znajomymi