Poziom: A1-A2
Ukraiński nie gryzie! (Książka)

Ukraiński nie gryzie! (Książka)

Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa i gramatyki za pomocą ćwiczeń

ISBN: 978-83-6248-293-1
Data wydania: lipiec 2011
Stron: 152

Opis

UKRAIŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych,
- poznajesz współczesny, codzienny język ukraińskiego.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka ukraińskiego na poziomie komunikacyjnym.

Książka (152 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: około 90 najpopularniejszych zagadnień, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik.

GRATIS nagrania prawidłowej wymowy w wykonaniu profesjonalnych lektorów do posłuchania www.slowka.pl/wymowa.

Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że ukraiński nie gryzie!

Inne książki z serii Nie gryzie: angielski, japoński, duński, polski, portugalski, włoski, niderlandzki.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Bardzo fajny kurs dla wszystkich, którzy chcieliby efektywnie uczyć się podstaw języka ukraińskiego. Bogate słownictwo, różnorodne i ciekawe ćwiczenia, przystępne objaśnienia zagadnień gramatycznych oraz spora doza ciekawostek - to wszystko sprawia, że nauka z książką zamienia się w fascynujące doświadczenie. Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje do nauki tego pięknego języka!

- , 2013-10-21

ciekawa pozycja językowa; układ książki, liczne \"obrazki\" są udogodnieniem dla wzrokowców do szybszej nauki; seria \"nie gryzie\" jest naprawdę godna polecenia każdemu niezależnie od języka, jakiego zamierza się uczyć; przystępne teksty, dodatkowe ćwiczenia ułatwiają zapamiętywanie i utrwalenie zdobyte wiedzy

- , 2012-11-16

Ukraiński nie gryzie! jest ciekawą propozycją na rynku językowym, która wyróżnia się przede wszystkim skondensowaną formą. Niewielka liczba stron nie powinna zmylić potencjalnych użytkowników, ponieważ podręcznik jest przepełniony nie tylko konkretną wiedzą (nawet na marginesach znajdziemy minisłowniczki i ciekawostki dotyczące kultury i historii regionu!), ale i całą masą ćwiczeń. Na początek nauki nowego języka to aż nadto, stąd możemy być pewni, że przerobienie całego materiału zabierze nam trochę czasu. Nie sposób nie zgodzić się z wydawcą, taka forma aktywnej nauki jest na pewno szybka, przyjemna i skuteczna.

- , 2012-06-01

Seria „Nie gryzie” już dawno podbiła moje serce. Tym razem chciałam zapoznać się z językiem ukraińskim, bowiem słyszałam, że nie różni się on znacznie od języka rosyjskiego, co plasuje go wysoko na liście moich „języków do opanowania”.

Kurs obejmuje naukę od podstaw. Znajdziemy to zarówno podstawy gramatyki (czasy, koniugację, czasowniki nieregularne) jak i słówka oraz zwroty używane z mowie potocznej. Całość podzielona jest na 13 działów obejmujących wybrane tematy, takie jak chociażby zdrowie, zakupy, jedzenie, praca czy szkoła. Nauka opiera się na metodzie wielokrotnych ćwiczeń. Poprzez rozwiązywanie zadań, łamigłówek i uzupełnianek, uczeń szybciej utrwala zdobytą wiedzę.

Duży plus za elementy humorystyczne i minisłowniczki na marginesach kursu. Bardzo przydatny jest też słownik, zamieszczony na końcu książki. Język ukraiński wymaga nieco cierpliwości przy początkowej fazie nauki – zawiły alfabet – jednakże po przebrnięciu przez ten etap, nauka to już jazda z górki na sankach. Nie mogę się doczekać kolejnych pozycji do nauki tego języka, wydanych przez Edgard.

- , 2011-12-29
Podziel się ze znajomymi