Rozmówki portugalskie - przydatne zwroty i wyrażenia | jezykiobce.pl

Rozmówki portugalskie

Portugalski jest jednym z języków należących do grupy języków romańskich, podobnie jak między innymi hiszpański i włoski, jednak nie cieszy się on aż tak dużą popularnością w naszym kraju. Warto wspomnieć, że użytkowników portugalskiego można znaleźć nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale na terenie całego świata, w tym w Brazylii oraz kilku innych krajach. Mimo, że znajomość portugalskiego nie jest w Polsce bardzo rozpowszechniona, może być przydatna zarówno w życiu zawodowym, jak i podczas podróży. W trakcie nauki języka i różnego rodzaju wyjazdów pomocne mogą być zatem rozmówki portugalskie – nie tylko pozwolą zapoznać się ze słownictwem i użyciem zasad gramatyki, ale będą również realnym wsparciem w komunikacji.

Czy portugalski jest trudny?

Oceniając trudność języka portugalskiego, pierwszym aspektem branym pod uwagę będzie gramatyka. W porównaniu z polską może się ona wydawać nieco bardziej skomplikowana, między innymi ze względu na występowanie trybu łączącego, który nie ma swojego odpowiednika w języku polskim. Dobrą informacją może być jednak to, że w portugalskim możemy spotkać się z podobnym jak w języku angielskim podziałem czasów. Portugalskie słownictwo natomiast nie powinno przysporzyć większych problemów, szczególnie osobom, które znają już łacinę lub jeden z języków romańskich. Sama wymowa także raczej nie będzie sprawiała trudności – aby ją opanować, należy osłuchać się z językiem i ćwiczyć. Ucząc się portugalskiego, tak jak w przypadku każdego języka obcego warto wybierać różnorodne materiały, dzięki czemu można uniknąć znudzenia nauką i spadku motywacji. Dobrym wyborem mogą być dopasowane do poziomu zaawansowania fiszki, podręczniki, a także rozmówki portugalskie.

Rozmówki portugalskie – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Rozmówki portugalskie przygotowane przez nasze wydawnictwo umożliwiają oswojenie się z konstrukcjami gramatycznymi oraz portugalskim słownictwem, a także pozwalają na naukę pełnych wyrażeń i zwrotów niezbędnych w podróży, niezależnie od tego, czy odbywa się ona w celach turystycznych, czy też służbowych. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i tradycyjnej formie książki, rozmówki można zabrać ze sobą w każde miejsce, nie martwiąc się o ewentualny dostęp do internetu lub jego brak. Warto również zaznaczyć, że w książce znaleźć można również słowniczek, podstawowe zasady gramatyczne, a także wskazówki dotyczące wymowy, które mogą znacznie ułatwić komunikację. Co więcej, zawarte ciekawostki i porady dotyczące kultury i zwyczajów Portugalii pomogą lepiej poznać cel naszej podróży.

Loading...