Najlepsze książki do nauki języka angielskiego

Podręczniki, repetytoria, fiszki, audio kursy, powieści w oryginale – istnieje wiele materiałów, z których można uczyć się języka angielskiego. W księgarniach półki uginają się od rozmaitych publikacji dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę, oraz dla tych, którzy chcą doskonalić nabyte już umiejętności językowe. Przedstawiamy książki do nauki angielskiego, które naszym zdaniem są najlepsze i zapewnią szybkie postępy w nauce.

1. Angielski nie gryzie – 3 poziomy: A1-A2, B1-B2, C1-C2

Jeżeli lubisz aktywną naukę języka, to wybór książki Angielski nie gryzie będzie strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, jeżeli jesteś samoukiem. Nieważne, czy jesteś początkującym na poziomie A1 lub A2, czy wspiąłeś się już na kolejne poziomy: B1, B2, C1 i C2.

Bestsellerowy kurs języka angielskiego z serii "Nie gryzie" cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które lubią rozwiązywać ćwiczenia leksykalno-gramatyczne i słuchać nagrań. Decydując się na naukę z tym kursem, systematycznie rozwijasz znajomość słownictwa (także potocznego), gramatyki oraz czytanie i rozumienie ze słuchu.

W serii "Nie gryzie" dostępne są kursy do nauki języka angielskiego dla osób początkujących (A1-A2), średnio zaawansowanych (B1-B2) oraz zaawansowanych (C1-C2). Kursy ułatwiają przygotowanie do matury z języka angielskiego oraz egzaminów językowych FCE, CAE i CPE.

Angielski nie gryzie (początkujący)angielski dla zaawansowanych - książki do nauki angielskiego

Zajrzyj do książek:

2. Wielka gramatyka języka angielskiego – poziom A1-C2

Jeżeli przeraża cię ogrom reguł gramatycznych w języku angielskim, koniecznie sięgnij po Wielką gramatykę języka angielskiego. To repetytorium gramatyczne, które w przystępny sposób omawia wszystkie zagadnienia wymagane na maturze, a także egzaminach FCE i CAE. Must-have w twojej językowej biblioteczce!

„Wielką gramatykę języka angielskiego” to nie tylko teoria i przykłady, lecz także cztery testy sprawdzające, które pomogą ci określi swój poziom znajomości języka i wybrać rozdziały z odpowiednim materiałem, oraz ok. 400 ćwiczeń z kluczem odpowiedzi.

Dzięki tej książce opanujesz czasy gramatyczne, phrasal verbs, przyimki, zdania warunkowe, stronę bierną, czasowniki nieregularne oraz inne zagadnienia gramatyczne, które do tej pory sprawiały ci trudność.

Wielka gramatyka języka angielskiego - materiały do nauki ang

Zajrzyj do książek:

3. Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego – poziom A1-C2

Przed ważnym egzaminem z języka angielskiego, niezależnie od jego poziomu, warto rozwiązywać ćwiczenia sprawdzające, aby dowiedzieć się, nad czym jeszcze trzeba popracować. Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego to doskonałe uzupełnienie „Wielkiej gramatyki”.

To książka dla wszystkich, którzy chcą doskonalić znajomość języka angielskiego na każdym poziomie. Specjalnie opracowane ćwiczenia pozwalają utrwalić słownictwo i gramatykę. Z książki można korzystać samodzielnie w domu lub podczas zajęć prowadzonych przez nauczyciela. Przejrzysty układ ćwiczeń pozwala na stopniowe poszerzanie umiejętności językowych.

„Wielka gramatyka” i „Wielki zbiór ćwiczeń” to praktyczne kompendia, dzięki którym opanujesz wszystkie zagadnienia gramatyczne i leksykalne, jakie pojawiają się na maturze i egzaminach językowych FCE, CAE, CPE.

wielki zbiór ćwiczeń - nauka gramatyki

Zajrzyj do książki:

4. Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami – poziom: A1-C1

Szukasz rzetelnego źródła wiedzy o wszystkich czasach w języku angielskim? Mamy coś, co na pewno sprosta twoim oczekiwaniom! Wielkie kompendium czasów to praktyczne repetytorium z ćwiczeniami, które pomoże ci przygotować się do matury, olimpiady językowej oraz egzaminów Cambridge English: First (FCE) i Advanced (CAE).

W książce znajdziesz reguły dotyczące zastosowania każdego czasu, ponad 260 ćwiczeń (wiele z nich pojawia się na egzaminach), testy sprawdzające wiedzę oraz tablice z nieregularnymi czasownikami, które ułatwiają naukę.

„Wielkie kompendium czasów języka angielskiego” zawiera wszystkie czasy i konstrukcje gramatyczne, które musisz znać. Warto mieć tę publikację w swojej językowej biblioteczce, bo z pewnością będziesz po nią sięgać wiele razy!

Wielkie kompedium  czasów - język angielski nauka

Zajrzyj do książki:

5. GRAmatyka. Trop Szekspira – poziom A2-B1

Dla większości osób uczących się angielskiego wyzwaniem jest opanowanie gramatyki, bo nauka jest na ogół żmudna i monotonna. Jeżeli nudzą cię tradycyjne repetytoria i szukasz niesztampowego podręcznika, książka Angielski. GRAmatyka. Trop Szekspira na pewno przypadnie ci do gustu!

To podręcznik z fabułą. Wciągająca historia i zadania oparte na zasadach grywalizacji sprawią, że nauka gramatyki przyjdzie z łatwością! W każdym rozdziale – oprócz tekstów, reguł gramatycznych i ćwiczeń - są językowe wyzwania i zagadki, które przeprowadzą cię przez karty książki. Daj się wciągnąć w fascynującą historię i ucz się języka!

gra do nauki angielskiego

Zajrzyj do książeki:

Wiesz już, jakie książki do nauki angielskiego warto mieć w swojej językowej biblioteczce. Jeśli potrzebujesz innych materiałów, takich jak fiszki do angielskiego, kryminały, powieści, kursy audio czy programy multimedialne, koniecznie zapoznaj się z całą ofertą materiałów do języka angielskiego. Na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie! Najważniejsze, żeby nauka sprawiała ci jak najwięcej przyjemności i stała się twoim codziennym nawykiem.

Komentarze (1)

    • Kasia
    • 2019-11-21 08:44:51
    Byłby to przydatny wpis gdyby umieszczone w nim były zdjęcia jak te książki wyglądają w środku. Dla mnie niezwykle ważna jest oprawa graficzna, czy jest kolorowo, czytelnie itp.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć