Poziom: A2-B2
Włoski Repetytorium leksykalno-tematyczne (Książka + Audio CD)
Produkt chwilowo niedostępny

Włoski Repetytorium leksykalno-tematyczne (Książka + Audio CD)

Nowoczesne repetytorium dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się do egzaminów

ISBN: 978-83-6182-838-9
Data wydania: luty 2010
Stron: 224

Opis

Włoski Repetytorium leksykalno-tematyczne
- nauka 4000 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów,
- 50 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
- 170 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki.

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne
umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 4000 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do samouków oraz do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób włoskiego słownictwa, przypomnieć sobie i skutecznie utrwalić znajomość zwrotów niezbędnych na co dzień. Opracowany został również z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego włoskiego słownictwa. Repetytorium może być pomocne nauczycielom - do wykorzystania podczas lekcji lub korepetycji.

Podręcznik (224 str.) obejmuje 50 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach tematycznych. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst lub dialog, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe wraz z tłumaczeniami, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 150 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda / fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Na końcu podręcznika znajdują się specjalne testy powtórkowe oraz pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje 40 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu rodowitego Włocha. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w ćwiczeniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 6 opinii na temat tego produktu.

Bogata zawartość, ciekawe tematy, żałuję tylko, że nie wszystkie teksty są nagrane na płytę, ale całokształt książki jest super!

- , 2014-07-14

Bardzo przydatna książka. Podoba mi się to, jak jest podzielona tematycznie, ale nie podoba mi się, że nie ma jeszcze kontynuacji na poziomie B1-C1! Czekam z niecierpliwością!

- , 2014-05-05

Największą zaletą książki jest jej przejrzystość i niezliczona ilość przykładów, słówek, zwrotów. Każdy z 14 rozdziałów zawiera nie tylko zestaw tematycznych słów i wyrażeń, ale także teksty, w którym są one użyte. Po tym wstępie autorzy przygotowali zestaw ćwiczeń w formie krzyżówek, podpisów rysunków, tabelek czy anagramów.
Bardzo ucieszyła mnie płyta audio dołączona do książki. Znajdują się na niej nagrania native speakerów, które okazują się niezwykle pomocne przy nauce poprawnej wymowy słówek.
Mimo, że materiałów w książce jest bardzo dużo, to ćwiczenia ułożone są w sposób przemyślany i nauka jest czystą przyjemnością. Jest to także duża zasługa humorystycznych obrazków ilustrujących wybraną tematykę.
Materiał zawarty w repetytorium obejmuje poziom A2 – B2 i adresowany jest nie tylko do maturzystów ale i samouków. Należę do tych drugich i nie dość, że jestem z repetytorium ogromnie zadowolona, to z niecierpliwością czekam na publikację na wyższym poziomie B2-C1.

- , 2012-02-13

Książka jest fantastyczna. Bardzo przejrzysta, przygotowana świetnie!!!!! CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA POZIOM B1-C1

- , 2011-03-21

Świetne! Uczę się z nim od roku, zostało mi już tylko 20 stron (niestety ;P) Wiedzę przekazuje ono na tyle przejrzyście i atrakcyjnie, że po odpytaniu pewnie pamiętałbym 80% słówek ze wszystkich działów - 4000 jest ich chyba wszystkich :D
Bardzo się przydaje, teksty są ciekawe (ostatnio czytałem o tym, co zrobić jak mnie poparzy meduza xd)
Jest jeden minus - przeznaczone jest dla osób na poziomie A2-B2. Ja kończę B2 i chcę kontynuacji tej wspaniałej książki!!

- , 2010-12-03

Repetytorium jest świetne, bardzo dobrze napisane, z wieloma przykładami, ćwiczeniami, oraz nagraniami. Uważam, że jest najlepszym Repetytorium leksykalno-tematycznym jakie znam, ponieważ oprócz tekstów ze słówkami zawiera również ćwiczenia, dzięki którym możemy sprawdzić swoją wiedzę oraz płytę, dzięki której poznamy dobrą wymowę danych słówek. Polecam wszystkich tę pozycję, ponieważ jest bardzo pomocna przy nauce.

- , 2010-09-29
Podziel się ze znajomymi