Poziom: A1-B2
Profesor Borys 5.0 Słownictwo (2 x CD-ROM)
Produkt chwilowo niedostępny

Profesor Borys 5.0 Słownictwo (2 x CD-ROM)

Multimedialny kurs języka rosyjskiego wraz z systemem powtórek dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

ISBN: 590-37-9276-733-3
Data wydania: marzec 2005

Opis

Profesor Borys Słownictwo intensywnie i wszechstronnie uczy rosyjskich słówek, wyrażeń i zdań. Siłą programu jest inteligentny system powtórek, który czyni naukę niezwykle efektywną. Dzięki niemu uczenie się zajmuje znacznie mniej czasu niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

Ponad 10 000 najpotrzebniejszych słów i zwrotów rosyjskich
Profesor Borys Słownictwo przeznaczony jest dla osób początkujących i średnio zaawansowanych chcących swobodnie porozumiewać się w języku rosyjskim, a także wszystkich przygotowujących się do egzaminów i matury. Program wszechstronnie i skutecznie uczy kilku tysięcy najbardziej przydatnych słówek i zwrotów rosyjskich. Zawiera również ponad 3 000 przykładowych zdań, które pokazują znaczenie słów w kontekście. Baza słówek programu została opracowana na podstawie częstości występowania wyrazów we współczesnym języku rosyjskim i zawiera 7 000 wyrażeń z kilkudziesięciu grup tematycznych, a także zwroty z języka mówionego, związki frazeologiczne oraz idiomy. Należy pamiętać, że do swobodnej konwersacji w obcym języku wystarczy znajomość 3 tysięcy słów!

Inteligentny system powtórek optymalizuje proces nauki - uczysz się szybko i efektywnie!
Profesor Borys niezwykle skutecznie uczy nowych słówek poprzez wyznaczanie optymalnych terminów powtórek. Wszystkie słowa, zwroty i zdania, które kiedykolwiek zostały przećwiczone, przechodzą do sekcji powtórek. Na podstawie uzyskanych wyników program określa stopień zapamiętania danego słówka i dobiera najlepszy czas i zakres powtórki, tak, aby słowa stale pozostawały w pamięci. Algorytm wyznaczania powtórek wykorzystany w Profesorze rozwijany jest od 1996 roku i, jak pokazuje doświadczenie tysięcy zadowolonych Użytkowników, przynosi wymierne efekty w nauce słówek. Dzięki algorytmowi czas potrzebny na naukę języka zostaje maksymalnie skrócony i w pełni wykorzystany. Spróbuj - efekty Cię zaskoczą!

Urozmaicone ćwiczenia uczą pisania, tłumaczenia, rozumienia ze słuchu i poprawnej wymowy
Profesor Borys to jedyny program, który uczy słownictwa przy pomocy aż 16 różnych rodzajów ćwiczeń do wyboru. Dzięki temu nie tylko poznasz tysiące nowych słów, ale także nauczysz się swobodnie porozumiewać w języku rosyjskim. Dodatkowo program kształci rozumienie ze słuchu (10 000 nagrań rodowitych Rosjan), utrwala zasady gramatyki i ortografii, a opcja nagrywania przez mikrofon pozwala nabrać właściwego akcentu.

Dodawanie własnych słówek oraz wygodny generator ćwiczeń i praktyczny słownik
Łatwy w obsłudze generator umożliwia tworzenie zestawów słów i zdań do nauki według indywidualnych potrzeb. Jednocześnie pozwala na dodawanie nowych wyrazów i zdań oraz importowanie zewnętrznych baz słówek, również w innych językach. Dzięki generatorowi dodajesz słówka, wybierasz typy ćwiczeń i samodzielnie określasz zakres i sposób nauki. Dzięki słownikowi szybko odnajdziesz znaczenie nieznanego słowa oraz poznasz jego prawidłową wymowę.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe:

- system operacyjny Windows 2000 PL, XP PL, Vista PL, 7, 8 PL, 10
- ok. 890 MB miejsca na dysku twardym
- CD-ROMx16
- pamięć operacyjna 256 Mb
- karta graficzna TrueColor 1024x768
- karta dźwiękowa
- 96 DPI

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 7 opinii na temat tego produktu.

Program jest rewelacyjny, uczę się z nim już ponad 3 lata. Przerobiłam całą bazę słówek i teraz z niecierpliwością oczekuję wersji 6.0 :)

- , 2014-04-10

Zdecydowanie polecam ten program każdemu, kto kocha język rosyjski. Są cztery poziomy zaawansowania, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dużo przykładowych zdań i wyśmienici lektorzy. Ten zakup to strzał w dziesiątkę. Mam nadzieję, że stworzycie Państwo Profesor Borys Intensywny kurs.

- , 2012-08-30

Program bardzo dobry, a czy wersja 6.0 Profesora Borysa ma szansę na ukazanie się?

- , 2012-06-27

Z niecierpliwością wypatruje wersji 6.0, najlepiej na Ipada :-)

- , 2012-04-11

Witam. Na rynku b.trudno zdobyć wersję 5.0 profesora borysa. Czekam z niecierpliwością, kiedy w końcu ukaże się wersja 6.0. Koniecznie chcę się w nią zaopatrzyć!

- , 2012-02-22

Całkowicie zgadzam się z opinią pana Wojciecha. Programy z serii Profesor całkowicie zmieniły moje podejście do nauki języków obcych - teraz to nie męcząca konieczność, lecz wielka przyjemność. Nie mogę się tylko doczekać wersji 6.0 Prof. Borysa. Proszę, proszę, stwórzcie taką!

- , 2011-08-26

Seria \"Profesor...\" to najlepszy program do nauki języków obcych na polskim rynku. Oferuje sporą bazę słownictwa. Mnogość ćwiczeń sprawia, iż uczenie się na pewno nie będzie żmudne. Z kolei dzięki inteligentnemu algorytmowi powtórek żadna minuta nauki nie pójdzie na marne. Warto wspomnieć też o zdaniach, które pokazują użycie danego słówka, jego kontekst i zabarwienie. Atutem jest też fakt, iż wszystkie jednostki są nagrane przez rodowitych Rosjan, co usprawnia umiejętności rozumienia ze słuchu oraz mówienia.
Brak mi tylko nowej wersji 6.0 Profesora Borysa. Mam nadzieję, że pojawi się na rynku. Tymczasem nic, tylko uczyć się z obecną, niemniej świetną wersją!

- , 2010-05-24
Podziel się ze znajomymi