Poziom: A1-B2
Norweski Gramatyka
Produkt chwilowo niedostępny

Norweski Gramatyka

Praktyczne repetytorium z ćwiczeniami dla początkujących i zaawansowanych

ISBN: 978-83-7788-107-1
Stron: 208

Opis

Norweski Gramatyka:
- dla początkujących i zaawansowanych,
- repetytorium dla studentów, uczniów, samouków i słuchaczy szkół językowych,
- przystępnie wyjaśnione zagadnienia gramatyczne,
- kilkadziesiąt różnorodnych ćwiczeń oraz klucz odpowiedzi,
- tabele koniugacyjne i deklinacyjne.

Norweski Gramatyka to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami i tabelami. Wyczerpująco objaśnia wszystkie zagadnienia gramatyki języka norweskiego na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Książka adresowana jest przede wszystkim do samodzielnej pracy i nauki, ale doskonale sprawdza się także jako repetytorium gramatyczne wykorzystywane podczas kursów językowych i pracy z nauczycielem.

Repetytorium
objaśnia najważniejsze zagadnienia gramatyczne, m.in. zastosowanie czasów, związki frazeologiczne, odmianę czasowników, tonemy, homonimy, użycie rodzajników, przyimków oraz zaimków. Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce.

Kilkadziesiąt różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi pozwalają na samodzielne sprawdzanie stopnia opanowania materiału. W książce znajdują się również tabele koniugacyjne prezentujące odmianę czasowników regularnych i nieregularnych oraz tabelaryczne zestawienia odmian innych części mowy.

O autorze
Michał Jan Filipek – tłumacz języka norweskiego oraz niemieckiego, absolwent Wydziału Prawa oraz IPSKT ILS. W oparciu o wyniki własnych, prowadzonych przez kilka lat badań oraz na podstawie rozwiniętej przez siebie metody leksykograficzno-translacyjnej opracował pierwszy słownik prawniczy polsko-norweski i norwesko-polski. Słownik został wydany zarówno w Polsce jak i w Norwegii i jest pierwszą publikacją tego typu w obu krajach. Autor opublikował szereg artykułów naukowych w tym m.in. dotyczących norweskiego systemu prawnego.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 9 opinii na temat tego produktu.

heh

Świetna książka

- , 2017-03-06

Gramatyka języka norweskiego to unikatowa pozycja na rynku - tak, czekamy jeszcze na szwedzką :-)

- , 2014-08-08

Bardzo podoba mi się ten tytuł. W językach obcych szczególnie interesuje mnie gramatyka, a treści zawarte w tej książce są na tyle przejrzyste, że nie wymagają dodatkowych konsultacji, co niestety często ma miejsce w podręcznikach innych wydawnictw. Polecam

- , 2013-10-30

Bardzo, ale to bardzo ładnie opracowana gramatyka norweskiego! dużo przykładów, wydaje się być najlepsza na rynku! Polecam

- , 2013-05-24

Bardzo dobry podręcznik do nauki gramatyki, jak zresztą wszystkie pozycje tego wydawnictwa, które kupiłam.

- , 2013-03-27

Super pozycja. Widac, ze bardzo szczegolowo i porzadnie opracowana.Zgadzam, ze do szwedzkiego, ale tez do niderlandzkiego taka ksiazka by sie przydala :)

- , 2012-08-13

No wreszcie ktoś pomyślał, koniecznie szwedzka jako następna !

- , 2012-07-31

Czekałam na to! Jak tylko się pojawi to kupię. Poproszę jak najwięcej do norweskiego :)

- , 2012-07-30

O :) świetnie że będzie taka książka :) gramatyki tego wydawnictwa bardzo sobie cenię :) przydałaby się jeszcze gramatyka szwedzka :)

- , 2012-07-26
Podziel się ze znajomymi