Poziom: B1-B2
Łacina dla średnio zaawansowanych (Książka)

Łacina dla średnio zaawansowanych (Książka)

2000 słów, zwrotów i sentencji. Gramatyka, ćwiczenia, ciekawostki i teksty klasycznych autorów

ISBN: 978-83-7788-105-7
Stron: 272

Opis

Łacina dla średnio zaawansowanych:
- ciekawostki kulturowe i językowe
- tabele gramatyczne
- przejrzysty układ podręcznika
- słowniczek łacińsko-polski
- informacje o łacińskich autorach

Łacina dla średnio zaawansowanych przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz wszystkich, którzy pragną samodzielnie uczyć się łaciny na poziomie ponadpodstawowym. Kurs uczy słów, zwrotów i konstrukcji gramatycznych niezbędnych do czytania i rozumienia tekstów języku łacińskim. Zamieszczone w książce testy ilustrują bogactwo łaciny i kultury antycznej oraz odkrywają jej wpływy na czasy nowożytne.

Część gramatyczna w przejrzysty sposób objaśnia najważniejsze zagadnienia fleksji i składni. Obszernie tłumaczy reguły użycia i tworzenia form coniunctivus oraz okresów warunkowych, wyjaśnia stosowanie zasady consecutio temporum, a także powtarza zagadnienia z zakresu konstrukcji ACI, CPP i CPA, stopniowanie przymiotników, tworzenia liczebników, funkcje wybranych przypadków i inne.

Podręcznik (272 str.) uczy łacińskiego słownictwa, najważniejszych sentencji i konstrukcji gramatycznych. W każdej z siedmiu rozbudowanych lekcji znajdują się teksty, ciekawostki oraz ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, m.in. uzupełnianie luk w zdaniach, łączenie w pary oraz tłumaczenia. Liczne przykłady oraz czytanki pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie opisanych zasad gramatycznych. W książce znajduje się również wybór fragmentów klasycznych dzień w języku łacińskim (m.in. Cycerona, Cezara, Petroniusza, św. Augustyna, czy św. Izydora). Na końcu książki zamieszczono pełne tłumaczenia tekstów, odpowiedzi do ćwiczeń, słowniczek łacińsko-polski.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 5 opinii na temat tego produktu.

Książka super :) Będzie Łacina dla zaawansowanych albo płyta z nagraniami uwzględniającymi wymowę iloczasową?

- , 2015-10-19

Książka b. dobra. Brakuje mi jednak kompleksowego programu do nauki j. łacińskiego.

- , 2015-08-05

Kolejna część książki do nauki łaciny to już następny poziom wtajemniczenia. Do nauki z tym podręcznikiem należy posługiwać się tym językiem na podstawowym stopniu zaawansowania i mieć opanowaną gramatykę na minimalnym poziomie. W przypadku tej książki, zagadnienia gramatyczne są znacznie bardziej rozbudowane i wymagają poświęcenia znacznie większej uwagi i koncentracji, niż w przypadku Łaciny dla początkujących. W tej części nie zabrakło także najbardziej znanych sentencji oraz tekstów niezapomnianych klasyków. Bardzo pomocne okazały się tez pełne tłumaczenia owych tekstów, które umieszczone są na końcu książki, słowniczek oraz klucz odpowiedzi do zadań.

Jedynie czego brak w tej części to płyty. Jednakże jeśli ktoś rzuca się na głębszą wodę, sięgając do tego podręcznika, powinien być zaznajomiony z poprawną wymową.

Nie ukrywam, że łacina nie należy do łatwych języków. Jednak jej znajomość może przynieść nam ogromną satysfakcję, pozwoli zrozumieć terminologię medyczną, prawną czy też myśli największych filozofów. Warto spróbować.

- , 2012-09-10

Świetnie!!! Bardzo się ciszę na część drugą. Mam nadzieję, że kiedyś powstanie i cześć 3 z poziomem C1-C2 :)

- , 2012-06-05

Nie mogę się już doczekać, aż książka wejdzie do sprzedaży, poprzednia część \"dla początkujących\" była swoistym dziełem.
Mam tylko małą nadzieję, że w zestawie będzie płyta CD dzięki której lepiej przyswaja się wiedzę.

- , 2012-05-14
Podziel się ze znajomymi