Poziom: A1-A2
Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka

Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka

Kurs leksykalno-gramatyczny z ilustracjami!

ISBN: 978-83-66053-76-2
Data wydania: listopad 2018
Stron: 200

Opis

Nowoczesny kurs, oparty na metodzie wizualnej, gdzie pojęcia objaśniane są przy pomocy zdjęć i ilustracji, co ułatwia zapamiętywanie słówek i zasad gramatycznych. Materiał powstał z myślą osobach, które rozpoczynają naukę języka koreańskiego lub  chcą utrwalić podstawowe słownictwo (poziom A1-A2).

Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka - kurs do nauki języka koreańskiego

Z Koreańskim w obrazkach poznasz blisko 1000 najważniejszych słów i zwrotów podzielonych na praktyczne grupy tematyczne, jak dom, praca, pogoda, kuchnia, zdrowie, a także wiele pojęć typowych dla  kultury i tradycji Korei. Obrazkowa forma słownika ułatwi zapamiętywanie słownictwa poprzez skojarzenie z konkretną ilustracją.
W każdym rozdziale znajdziesz ćwiczenia leksykalne i poćwiczysz pisanie znaków.  W  sekcji opatrzonej licznymi przykładami nauczysz się podstaw gramatyki, a dzięki aktywnym rozmówkom koreańskim opanujesz podstawy komunikacji.

Kurs rozpoczyna się od objaśnienia wymowy w transkrypcji McCune’a-Reischauera, najbardziej powszechnej metody latynizacji języka koreańskiego na świecie. Każdemu koreańskiemu słówku, zdaniom i dialogom prezentowanym w tej książce towarzyszy transkrypcja ułatwiająca naukę wymowy. Całość zamyka klucz umożliwiający sprawdzenie uzupełnionych ćwiczeń.

Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka - obrazkowy kurs do nauki koreańskiego

  • poznaj 1000 słów w tematycznych słowniczkach obrazkowych
  • opanuj podstawowe zwroty konwersacyjne w aktywizujących rozmówkach
  • ćwicz pisanie znaków utrwalaj poznany materiał w ćwiczeniach obrazkowych
  • poznawaj podstawowe zasady gramatyki i fonetyki

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 2 opinie na temat tego produktu.

Bardzo dobre

Świetna książka umożliwiająca szybką naukę.

- , 2019-01-16

Słownik obrazkowy

Książkę złapałem w ręce dopiero niedawno, sprawiona jako prezent na święta. Pomysł bardzo ciekawy, a wykonanie - jeszcze lepsze! W moje zmysły estetyczne trafia całkowicie, pokochałem ją od samego zerknięcia do środka i powąchania (tak, tak, jestem jednym z tych zboków, co lubią wąchać książki)!
Bardzo podobają mi się niektóre rozwiązania zobrazowania słów - moim faworytem jest lot międzynarodowy i krajowy. Ktoś, kto wpadł na to, aby przedstawić je w formie bociana i wróbla jest naprawdę genialny!
Jedyne co mi w niej przeszkadza, to romanizacja, której nie znoszę. Ale dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z językiem i hangulem może być pomocna.
Dobra do nauki słówek, ale gramatyki... ciężko mi powidzieć, to też zależy od osoby uczącej się ile wyniesie z tego. ; )
I achh... ten zapach... śliczny!

Jestem zadowolony z produktu i z tego co widzę, to jak na razie tylko koreański jest jedynym "w obrazkach" (trudno się dziwić, w końcu niedawno wyszła). Fajnie by było, gdyby powstała seria. Myślę, że jako taki obrazkowy słownik fajnie byłoby widzieć też japoński czy chiński. :D

- , 2019-01-05

Inne formy wydania

Podziel się ze znajomymi