Poziom: A2-B2
Hiszpański Repetytorium leksykalno-tematyczne A2-B2 (Książka + Audio CD)

Hiszpański Repetytorium leksykalno-tematyczne A2-B2 (Książka + Audio CD)

-20%

Nowoczesne repetytorium dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się do egzaminów

ISBN: 978-83-6182-833-4
Data wydania: grudzień 2009
Stron: 232

Opis

Hiszpański Repetytorium leksykalno-tematyczne:
- nauka 4000 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów,
- 50 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
- 170 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki.

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 4000 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do samouków oraz do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób hiszpańskiego słownictwa, przypomnieć sobie i skutecznie utrwalić znajomość zwrotów niezbędnych na co dzień. Opracowany został również z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego hiszpańskiego słownictwa. Repetytorium może być pomocne nauczycielom - do wykorzystania podczas lekcji lub korepetycji.


Podręcznik (232 str.) obejmuje 50 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach tematycznych. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst lub dialog, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe wraz z tłumaczeniami, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 170 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda / fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Na końcu podręcznika znajdują się specjalne testy powtórkowe oraz pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje 60 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu rodowitego Hiszpana. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w ćwiczeniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 10 opinii na temat tego produktu.

Dzięki pracy z tą książką w krótkim czasie niesamowicie poszerzyłam swoją bazę słownictwa :-) W każdym z podrozdziałów prezentowane są wybrane z tekstu frazy wraz z tłumaczeniami, a to bardzo przydatne źródło wiedzy i inspiracji przy pisaniu własnych wypracowań i artykułów.
Dziękuję za to świetne repetytorium i niedługo kupię kolejne na wyższy poziom.

- , 2016-03-11

Ciekawa tematyka, nagrania wykonane przez native speaker\'a, książka idealna dla samouków bądź jako pomoc w przygotowaniach do egzaminów (podobnie jak repetytorium z hiszpanskiego poziom wyzej).

- , 2014-09-26

Potwierdzam opinie powyżej, ksiązka ta była moją czwartę książką z tego wydawnictwa, wczesniej uczyłam się również na własną rękę z ksiązki Hiszpański nie gryzie, i Hiszpański dla początkujących. Obecne repetytorium jest kopalnia wiedzy, nie tylko leksykalnej i gramatycznej - teksty sa wciągające, praktycznie znam je na pamięc i co wieczór sobie czytam. Dla mnie strzał w dzisiątkę, podobnie zresztą jak pozostałe ksiązki do hiszpańskiego z tej serii. PO każdym rozdziale ćwiczenia w róznych formach - dla mnie rewelacja! W przeciągu roku osiągnęłam poziom B1. Jestem nauczycielka angielskiego więc tym bardziej wymagjące jest moje podejście do podręczników ale ten sprawdza się w 100%. Dziekuje:) Ola

- , 2014-03-19

Bardzo fajna ksiażka,kupiłam ja niedawno po przerobieniu hiszpański nie gryzie:P

- , 2013-12-11

Treść jest bardzo sympatyczna, w porównaniu z wydawnictwem Edelsa od języka hiszpańskiego. Zamawiam to na gwiazdkę ! POLECAM !! :D

- , 2013-11-13

Książka naprawdę świetna, jak zresztą wszystkie tego wydawnictwa ! Właśnie takiej szukałam. Przejrzysta, niedroga, z przydatnymi tematami a całość zamyka płyta CD. Z czystym sumieniem POLECAM ta książkę :)

- , 2013-06-05

Świetna książka! Dużo fajnych tematów i słówek do nauki.Polecam

- , 2013-01-28

Ze wszystkich dostępnych w języku polskim repetytoriów do hiszpańskiego, zdecydowanie to jest najlepsze!!! Z ręką na sercu polecam zakup tej książki.

Plusy :
- Ćwiczenia na rozpoczęcie każdego rozdziału - fajne na zajęciach z nauczycielem, można znaleźć temat do rozmowy po hiszpańsku, to ważne, bo pozwala rozwijać umiejętności reagowania językowego.

- Teksty - na pewno nie jest to smętne czytanki typu \'\'oh byłam w przepięknym Madrycie było cudownie, poznałam wspaniałych przyjaciół\'\' i tak dalej. Są to raczej teksty związane z życiem, jakieś opowiadania, opisy itd. które faktycznie są ciekawe, np. jak zapisać się do szkoły językowej, opis przebiegu integracji europejskiej. Czyta się je z przyjemnością. Warto tutaj podkreślić że zawsze po każdym tekście są ćwiczenia do wykonania, np. prawda/fałsz.

- Listy słówek - kolejne bardzo dobrze przemyślana rzecz. W porównaniu do innych repetytoriów nie znajduję się ona na końcu działu, tylko w każdym podrozdziale, co bardzo ułatwia nam naukę, nie musimy szukać wybranych słówek w jednej wielkiej liście. W dodatku każda lista to inna kategoria słówek, np. ciało człowieka, charakter.

- Ćwiczenia na słówka i testy - warto je wykonać po opanowaniu listy, utrwalają nam je i pomagają odkryć ich zastosowanie w praktyce.

Minusy :
- Wg. mnie - brak ćwiczeń na słuchanie, np. prawda / fałsz, nagłówki, itd. Nie ukrywam, mogłyby się pojawić. Innych minusów brak :-).

Podsumowanie: Książkę z czystym sumieniem moge ocenić w skali od 1 - 10 na 8+/9-. Jak sama nazwa wskazuję nie jest to repetytorium maturalne, tylko leksylakno - tematyczne, czyli takie, które ma na celu powtórkę tylko i wyłącznie słownictwa. Do przygotowania się do egzaminów warto też dokupić \'\'Hiszpański Gramatyka\'\' także wydawnictwa Edgard.
POLECAM!

- , 2013-01-21

Jestem zadowolona;) Książka podzielona na rozdziały z przydatnym słownictwem, do każdego tekstu ćwiczenia, no i native speakerzy jako lektorzy na płycie cd - wszystko czego potrzeba żeby się poduczyć hiszpańskiego;-)

- , 2012-08-13

Książka jest naprawdę świetna! Dzięki niej sprawdzisz swoje umiejętności, ale również wiele się nauczysz. Najbardziej rzuca się w oczy świetnie dobrane słownictwo oraz wyrażenia. Naprawdę polecam!

- , 2011-09-26
Podziel się ze znajomymi