Poziom: A2-B2
Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne (poziom A2-B2) (Książka + Audio CD)

Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne (poziom A2-B2) (Książka + Audio CD)

-20%

Nowoczesne repetytorium dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się do egzaminów

ISBN: 978-83-6182-821-1
Data wydania: październik 2009
Stron: 216

Opis

Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne
- nauka 2500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów,
- 60 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
- 120 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki.

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 2500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do samouków oraz do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób francuskiego słownictwa, przypomnieć sobie i skutecznie utrwalić znajomość niezbędnych na co dzień zwrotów. Opracowany został również z myślą o uczniach szkół średnich, studentach, osobach przygotowujących się do testów językowych i egzaminów. Repetytorium może być pomocne nauczycielom - do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji.


Podręcznik (216 str.) obejmuje 60 tekstów uporządkowanych w 14 rozdziałach. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe, wraz z tłumaczeniem a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, niezbędne na co dzień i w trakcie egzaminów. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 120 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Po wybranych tematach znajdują się specjalne testy powtórkowe. Na końcu podręcznika umieszczono również pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio
jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje ok. 60 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu rodowitej Francuzki. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

Polecam tą książkę

Książka świetnie nadaje się zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą usystematyzować swoją znajomość słówek, czyli między innymi ja :) Słownictwo konkretne i przydatne. Super :)

- , 2018-04-09

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła:) Jest w niej dużo ciekawych artykułów i wiele pożytecznych ćwiczeń. Polecam osobą , który chcą powtórzyć lub utrwalić poznaną już wiedzę;):)

- , 2014-01-20

Zawsze lubiłam tego typu podręczniki. Jako samouk bardzo cenię sobie wszelakie repetytoria leksykalne, które w przystępny sposób pozwalają na utrwalanie słówek, nowych zwrotów i wyrażeń. Trafiłam idealnie.
Podręcznik podzielony jest na 14 rozdziałów tematycznych jakich jak: praca, dom, nauka, turystyka, zdrowie czy też rodzina i przyjaciele. Zaczynamy naukę od słówek podstawowych, a po ich opanowaniu mamy możliwość rozszerzenia naszego słownictwa o dodatkowe na nieco wyższym poziomie trudności. Pomagają w tym liczne teksty, ćwiczenia typu uzupełniana, prawda czy fałsz, czy łączenie w pary. Książka zawiera materiał na poziomie A2-B2 i sprawdzi się nie tylko na początkowym etapie nauki, ale także jako powtórka materiału przed egzaminami czy certyfikatami. Do książki dołączona jest płyta, dzięki której czytelnik nabędzie umiejętności poprawnej wymowy i doskonałego akcentu. Wysokiej jakości nagrania czytane przez rodowitą Francuzkę.

- , 2011-11-17
Podziel się ze znajomymi